• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bursting green cube (18 l)

Múlt héten beszereztem életem első víztesztjét és leteszteltem az akváriumot, hát lett nagy meglepetés:
PH: 5,5
KH: 0 ppm
GH: 150 ppm
NO2: 0 ppm
NO3: 15 ppm

Ilyen PH-n nem érzik jól magukat a szűrőbacik, így az egész kezdeti algásodás lehetett akár az elcsúszott PH miatt. Sikerült kideríteni, hogy az ioncserélt víz a kiváltó ok, vagyis az, hogy KH sót nem használok mellé. A nitrit értékéből úgy látom, hogy most beállt az egyensúly, de ha valami hiba csúszik a gépezetbe, már nem biztos, hogy lenne mozgásterem.
Lassan, fokozatosan elkezdem belőni a PH-t 6,5-7 közé(y)
 
Ma újra esedékessé vált a szűrő karbantartása. Még mindig meglepődök ilyenkor, hogy mennyivel nagyobb hatásfokkal tud ilyenkor dolgozni :)
A PH-t sikerült beállítani és stabilizálni, viszont az ültetési hibák kezdenek visszaütni. A Hydro nagyon ól érzi magát ott fent, viszont a Parvula gyepem ezt csúnyám megsínyli. A következő scape-nél máshogy lesz :)

06271 by Andris_87, on Flickr

06272 by Andris_87, on Flickr​
 
Lőttem pár képet az akiról, az utolsó párat... Az utóbbi időben kevesebb időm jutott rá és kicsit túlburjánzott benne minden. Egyre inkább előjöttek a kezdeti hibák is (kötözött növények szépen beárnyékolták az aljzatot és a teljes előteret). A jó hír viszont, hogy az akvárium szépen beállt és egy kis pontalgán kívül mással nem büszkélkedhetek :D

Aggodalomra viszont semmi ok, hamarosan egy új scappel jelentkezem, majdnem azonos keretek között. Az új irány egy sziklás elrendezés lesz (az első!) :)

...és akkor a búcsúképek:

09152 by Andris_87, on Flickr

09151 by Andris_87, on Flickr​
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére