• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló program IPhone

viktorlantos

Alapító
Admin
Ahogy a neve is mutatja nem csinál mást, csak segít a gyors számolásban.

CO2 COUNTER for iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation), iPod touch (5th generation) and iPad on the iTunes App Store

Sajna a mostani formájában csak annyit tud, hogy odateszed a bubiszámlálód mellé és összehasonlíod a mozgás sebességét. 1-1 buborékszámnál még nem nagy kunszt, de 3-4 bubinál már időnként összeakadnak a szemgolyók :)

Még jobb lenne, ha a telefon kameráját ráirányítva a mozgásból kiszámolná a buborékszámot. De ez sem rossz.
 
Androidra vannak bpm (percenkénti leütésszám) számlálók, tapicskálni kell a kijelzőt, felveszi a ritmust, és kiírja az értéket.
(Persze bubiszámlálásra nem próbáltam, de 300 literes aksinál, szerintem nem bírnám az ütemet...) :D
 
Én gyors ellenőrzésre az Androidos BPM Tap-et használom. Elég egyszerű progi, de 5 másodperc alatt kidobja a bubiszámomat(y)
 
Elkezdtem lefejleszteni egy ilyen appot mobilra, de leakadtam ott, hogy nem lehet megvalósítani mivel a telefonok nagy része 24-30 fps-t tud csak és az kevés az analizáláshoz.

Másodpercenként 8-12-20-30 bubi is kellhet egy nagy akváriumhoz. Tehát a telefonnak tudnia kell olyan sebesen képet adnia, hogy tudjam 2 kép között nem ment át 8 rögzítetlen buborék ez pedig a mai korban nem megvalósítható. 10 év múlva amikor a 120 FPS már minden telefon sajátja lesz vissza lehet erre térni.
 
Elkezdtem lefejleszteni egy ilyen appot mobilra, de leakadtam ott, hogy nem lehet megvalósítani mivel a telefonok nagy része 24-30 fps-t tud csak és az kevés az analizáláshoz.

Másodpercenként 8-12-20-30 bubi is kellhet egy nagy akváriumhoz. Tehát a telefonnak tudnia kell olyan sebesen képet adnia, hogy tudjam 2 kép között nem ment át 8 rögzítetlen buborék ez pedig a mai korban nem megvalósítható. 10 év múlva amikor a 120 FPS már minden telefon sajátja lesz vissza lehet erre térni.
Hangra ezt nem lehet megoldani? Vagyis, hogy a buborékok hangját, vagyis azt a jellegzetes magas hangot figyelje és számolja.
 
Elkezdtem lefejleszteni egy ilyen appot mobilra, de leakadtam ott, hogy nem lehet megvalósítani mivel a telefonok nagy része 24-30 fps-t tud csak és az kevés az analizáláshoz.

Másodpercenként 8-12-20-30 bubi is kellhet egy nagy akváriumhoz. Tehát a telefonnak tudnia kell olyan sebesen képet adnia, hogy tudjam 2 kép között nem ment át 8 rögzítetlen buborék ez pedig a mai korban nem megvalósítható. 10 év múlva amikor a 120 FPS már minden telefon sajátja lesz vissza lehet erre térni.
Én még nem találkoztam akkora akváriummal amibe 20-30 bubi szükséges másodpercenként. A 200l es akváriumomba 2-3 bubi megy bele másodpercenként.
Szóval szerintem akár működhetne is a dolog.
 
Én még nem találkoztam akkora akváriummal amibe 20-30 bubi szükséges másodpercenként. A 200l es akváriumomba 2-3 bubi megy bele másodpercenként.
Szóval szerintem akár működhetne is a dolog.
Nálam 2 bubi megy másodpercenként a 60-asba... nem azért mert sárga DC-t szeretnék :D Igazából ez nem összehasonlítható, mert minden bubiszámláló más méretű bubikat enged át. Persze el tudom képzelni, hogy az ADA bubiszámlálói egyformák és azzal összehasonlíthatóak a bubiszámok.
 
Én még nem találkoztam akkora akváriummal amibe 20-30 bubi szükséges másodpercenként. A 200l es akváriumomba 2-3 bubi megy bele másodpercenként.
Szóval szerintem akár működhetne is a dolog.
Amikor 3 bubi / seccel ment az akvám (288L) és minden tünetet produkált amit a co2 hiány mutathat mondták @viktorlantos -ék, hogy ott a DC-vel lesz valami gond 10 feletti bubiszám kell. Folyadékot cseréltem és valóban máris kék lett. kb 10-ig tudtam számolni. Olyan 12-nél lehet közép zöld 20 körül citrom. Minden fórumos mondta, hogy igen ez a normális szám a 3 bubi az vicc azért van fonalalgám. Meg is szűnt.

Tudom, hogy szakember vagy nem hobbista, tehát nem szembeszállnék, de most nekem ez ellentétes info azzal amit Viktorék mondanak, meg mindenki itt a fórumon.

Nálam 2 bubi megy másodpercenként a 60-asba... nem azért mert sárga DC-t szeretnék :D Igazából ez nem összehasonlítható, mert minden bubiszámláló más méretű bubikat enged át. Persze el tudom képzelni, hogy az ADA bubiszámlálói egyformák és azzal összehasonlíthatóak a bubiszámok.

Nem csak a bubiszámláló a más, hanem a folyadék sűrűsége is sokat nyom, de az ilyen számláló nem tippet ad hanem tudatja veled, hogy mennyi most...te meg tudod mennyit akartál.

2 bubi teljesen okés, ez engem igazol. Mivel ha a 288L-t visszaosztod 60L-el az 9,6 bubi.

S vannak 350-es 450-es 550-es akvák is ahol ez a szám a te 2 bubiddal szorozva 12-19 bubi. S akkor ez csak zöld nem citrom ha valaki ilyet szeretne.
Tehát nekem tudnom kell 20-30 felett is számolni és akkor nem beszéltünk arról ha túl tolja. Megtehetem, hogy kiírom, hogy: Error too many bubiiiii :) De inkább az a szép ha azt írja, hogy 33 bubi.

Amúgy a bubi igényelt száma nem csak a litertől függ hanem a beoldás minőségétől is, ahol jó a 8 bubi lili-vel ott difivel kell a 12 is.

Nem fogok diffuzoros topicból idemásolni mindenkit, de p.l Eszti 9 bubit nyom 180L-re:

A buborékszám 8-10/sec, de valójában csak saccolok, mert olyan gyors, hogy nem tudom leolvasni..
 
Ja és akkor a legfontosabb szempontot nem mondtam. Nem kell bubiszámláló annak akinek 2 bubi / sec kell, mivel azt a vak is meghallja. :D igaz @Victor ? Ennek a proginak a 8 és a feletti bubiszámnál van létjogosultsága. Ha azt mondjátok nagy akvába se kell 8 felett akkor nem is kell Ilyen progi.
 
Amikor 3 bubi / seccel ment az akvám (288L) és minden tünetet produkált amit a co2 hiány mutathat mondták @viktorlantos -ék, hogy ott a DC-vel lesz valami gond 10 feletti bubiszám kell. Folyadékot cseréltem és valóban máris kék lett. kb 10-ig tudtam számolni. Olyan 12-nél lehet közép zöld 20 körül citrom. Minden fórumos mondta, hogy igen ez a normális szám a 3 bubi az vicc azért van fonalalgám. Meg is szűnt.

Tudom, hogy szakember vagy nem hobbista, tehát nem szembeszállnék, de most nekem ez ellentétes info azzal amit Viktorék mondanak, meg mindenki itt a fórumon.



Nem csak a bubiszámláló a más, hanem a folyadék sűrűsége is sokat nyom, de az ilyen számláló nem tippet ad hanem tudatja veled, hogy mennyi most...te meg tudod mennyit akartál.

2 bubi teljesen okés, ez engem igazol. Mivel ha a 288L-t visszaosztod 60L-el az 9,6 bubi.

S vannak 350-es 450-es 550-es akvák is ahol ez a szám a te 2 bubiddal szorozva 12-19 bubi. S akkor ez csak zöld nem citrom ha valaki ilyet szeretne.
Tehát nekem tudnom kell 20-30 felett is számolni és akkor nem beszéltünk arról ha túl tolja. Megtehetem, hogy kiírom, hogy: Error too many bubiiiii :) De inkább az a szép ha azt írja, hogy 33 bubi.

Amúgy a bubi igényelt száma nem csak a litertől függ hanem a beoldás minőségétől is, ahol jó a 8 bubi lili-vel ott difivel kell a 12 is.

Nem fogok diffuzoros topicból idemásolni mindenkit, de p.l Eszti 9 bubit nyom 180L-re:

Igen, fair h a folyadék sűrűsége és a beoldás módja is számít. Nálam a 2bps reaktorral jön ki ès a számlálóban sima ozmóvíz van.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
hogy ott a DC-vel lesz valami gond 10 feletti bubiszám kell

Az a baj, hogy így keletkeznek a téves infóhalmazok.
Garantálom, hogy 10bpst senki sem mondott neked 288 literre.

A régi tapasztalatok alapján 3-5bps
De mivel? Reaktor, Difi abból melyik. Folyadék víz vagy valami sűrűbb anyag?
Lágy víz, kemény víz? Erős felszín mozgás vagy szinte nem is mozog?

Egy picit azért sok tényező ami befolyásolja.

De a 10bpst felejtsd el
 
A másik meg, hogy @Cipo3 nem keversz véletlenül valami elnevezést?

ahol jó a 8 bubi lili-vel ott difivel kell a 12 is
Itt pl a lily alatt reaktorra gondoltál?

Buborékszám ismeretével amúgy se megyünk semmire. Ha 2 vs 3 bubiról beszélünk, akkor talán igen, mert az 50%-os eltérés. De ha netán ~20 bubiról beszélnénk (ez szerintem is csak nagyon rossz beoldással és hatalmas akváriumnál kellhet), nem lehet szempont, hogy 20 vagy 23 bubi... Beállítok egy intenzív adagolást, és ha kevés, akkor picit állítok rajta. Érzéssel. Nem azt fogom nézni, hogy 23, vagy 24 lesz a bubiszám, hiszen akkor 4-5%-os növelésről beszélnénk csupán, az meg bakfitty :)
 
Back
Oldal tetejére