• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broken wood (ADA Cube garden nano)

BenyA

Kertész szaki
Sziasztok végre elindítom a kis nano akváriumomat is a múlt hónapban, szóval itt volt az ideje, hogy nyissak neki is egy kis topicot.

Adatok
Akvárium: ADA Cube Garden mini (20 liter)
Szürő: Tetratec EX 400 gyári szürő töltettel (nem sokára csere purigenre és sachem matrixra)
Világítás: wave cosmos 13w nano lámpa
co2: Ada visszafolyasgatló szelep, GA nano diffi, élesztős
Táp: 1 ml Green Aqua Micro és macro + 1 ml Carbo
Növények: parvula, blyxa, karácsonyi moha (ebből nem sokára bekerül még egy kevés) és Hydrocotyle sp. japan,
Állatok: még nincs benne egy sem, de a terv: 5db amano garnéla kerül bele a jövőhéten, ez biztos. Mivel lágy vízzű az aki lehet megpróbálkozom majd még vmi igényesebb garnival is, de ez még a jövő zenéje. Kerül majd bele 2 oto és majd vmilyen kis testü csapathalbol 4-5 db.

Egyenlőre ennyit az adatokról inkább nézzétek meg a képet róla :) Kritikákat és véleményt várok, mivel még elég friss ezért változtathatok rajta.
6207533648_e252948ced_b.jpg
 
Szia,

Bár az én véleményem ne legyen mérvadó, de leírom mik az első benyomásaim az aksiról. Így ezekkel a technikai megoldásokkal (ADA optiwhite akvárium + ormótlan szűrő ki és befolyócső) elég érdekesen hat a kép... :shock: ilyen pici akvárium mellett kicsit finomabb technika kéne (ilyen csövezést max 200l-esben tudok elképzelni!), hogy maga az akvárium is érvényesülni tudjon! Ráadásul olyan kevéske növény van benne hogy nem nagyon látszik, is az elképzelésed növények terén (milyen eredményt szeretnél velük elérni). A fa jobrra kinyúló ága pedig elég érdekesen hat. Lehet csak én látom túl drasztikusan a dolgot, de egy kicsit kesze-kusza egyenlőre a projekt! Tényleg nem bántásból írtam, hanem építő jelleggel!! ;)

üdv

Attis
 
Szia!

Lehet, hogy a köveidet benövi majd a parvula és nem látszanak ki annyira. Ha megnőnek a növényeid és még raksz a fára mohát jól fog majd kinézni. :thumbup:
Én is most vettem egy ex400-ast a kis teknősömnek és el is csodálkoztam rajta, hogy mi a francnak csinálnak ekkora csövezést egy kis akváriumnak szánt szűrőhöz :? . Max. ha verseny fotót készítesz akkor úgy is kiveszed.
Sok sikert és algamentességet kívánok az új projektedhez. :wave:
 
Hali, egy kis helyzet jelentés :)

Délutáni hangulatkép a munka asztalomról :). Jól esik átnézni a természet egy kis darabjára munka közben.Nézni ahogy a galaxyk kergetőznek, vagy ahogy az RC-k szöszmötölnek :) Egyre jobban szeretem ezt a kis nanot :p Sajnos a versenyre nem ért úgy be ahogyan terveztem, de majd a hétvégén lefotózom az ormótlan technika nélkül is a HAC-ra :p.
6311849077_e034a9a627_b.jpg
 
Próba fotózások közben :D Holnap lesz segítségem is :) + lámpát tartani, hajszárítót irányítgatni :D A vicc, hogy ezt az akimat nem is akartam nevezni, csak mivel a nagyobb az eheim prof 3 lassú szervizelése miatt teljesen tönkre ment, így kénytelen vagyok ezzel nevezni. Nah nem baj, a fotózást azért élvezem :D Szóval ma kikisérleteztem mindent, holnap már csak azt kell elérnem hogy a halacsok is elő bujjanak és egy irányba ússzanak :D Nah sok sikert mindenkinek a versenyhez innen az utolsó helyek egyikéről :)
6332521652_c9eebbca4d_b.jpg


ui: Tudom, hogy a karton ferde, meg nem egyenes, de ma csak a kisérletezés volt :p
 
Köszi :)
Hát gondoltam ha már úgy is mindennap fel kell reggel ezeket a lámpákat állítani, dolgozni velük, majd délután összerakni akkor miért ne csomagolhatnám ki otthon is egy-két fotóra :D Remélem jóé fognak sikerülni a képek :)
 
Ilyesmit küldtem be :) efektek nélkül :) A galaxyk meg kiszúrtak velem, mert mind elbújt hátúl a növények alatt a nagy fény hatására :(
6340060222_2803ab7830_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére