• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZöldZóna

K

kriszko

Vendég
Volt itthon a konyhában eldugva egy nano low tech akvárium, gondoltam behozom a szobába, jól fog kinézni a viváriummal szemben. Mivel a viv-ből maradt táptalaj meg általános is, adta magát hogy átrendezzem.

Adatok:
Üveg: ADA M mintára készült sima üveg (36x22x26)
Szűrés: egyenlőre egy Eheim Aquacorner 60, amit cserélni szeretnék külsőre
Világítás: Wave Cosmos Zen Artist 13W (ez lehet szintén cserélve lesz, vagyis a fénycső 20W-ra)
Co2: Tropica System Nano Set
Talaj: JBL táptalaj, H.E.L.P. ált. talaj
Dekoráció: egy kisebb Red Moor és 3db lávakő
Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, Easy Carbo
Flora: Vesicularia dubyana Christmas, Hydrocotyle Tripartita Japan, Anubias barteri var. nana
Fauna: Galaxy razbóra (4db igazi túlélő), Rili garnéla (őket valami majd felváltja)


Semmi egetrengetőt nem akartam (és nem is tudtam volna) csinálni. A lényeg az volt hogy legyen egy kis "vizi" zöld is a lakásban :) 2 Otot még mindenképp tervezek bele. Ekkora méretbe hány halat lehetne még tenni? (ha egyáltalán lehet)

21415689_b64658d56138f1709738646b9ce39376_l.jpg
21415687_9a07833c98bb0701ef96b33a4e68ed5d_l.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia,

szerintem 2 otonak a 20 liter egy kicsit kevés, nem fogják jól érezni magukat, főleg nem Co2 mellett. Ha alga elleni harcra kellenének, akkor inkább süncsiga, ők nagyon kicsit, és nem szaporodnak. (Bár a Co2-nek ők sem örülnek annyira a páncéljuk miatt.) Vagy, ami ilyen méretben megy, az a sok garnéla. :) Abból mehet akár 150 is kényelmesen. :D Igazából 30 liter alatt gerinces lakó nem is nagyon lehetne akváriumban. (Tudom, ez nem így megy a gyakorlatban, sok kisméretű hal elvan ekkora méretben. :censored: )

Minimum hüvelykujjszabály, hogy 1cm hal = 1 liter víz, és a halak hosszát kifejlett méretre illik számolni. :) De ennél jobb, ha kevesebb halad van. Van, amikor át lehet lépni ezt a határt, de akkor ott azt mással kell kompenzálni (eleve nagyobb víztömeg, jó szűrés). 4 galaxy mondjuk = 12 liter víz, 2 oto = 8 liter víz, tehát számok alapján még talán el is férnének az otok, de az igényeik alapján már szerintem nem annyira.
 
Tudom, 20 liter nem sok... Volt egy bohóccsuka is, de az az átrendezés alkalmával ugrott egy nagyot amit sajnos későn vettem észre.
Ami még nagyon tetszik a Corydoras pygmaeus.
Csoki Sakurát vagy Tigris garnélát szeretnék bele, de itt nem olyan könnyű beszerezni őket (jó árban).
Ha valakinek volna az jelezze :)
 
Csoki Sakurát vagy Tigris garnélát szeretnék bele, de itt nem olyan könnyű beszerezni őket (jó árban).
Ha valakinek volna az jelezze :)
Meddig vagy hajlandó elmenni értük?
Akvaristán Vass Lajos (lajcsi) igaz, egy hónapja de hírdetett több féle tigrist, illetve a sakurák között csokit is. Ő Zamárdiban lakik, az tőled nem világvége, illetve egy gabor08 nevű pesti srác is hirdet tigriseket. Én tőle vettem ma egy hete 10 db-ot (egyet ad rá ajándékba). Kicsik, max 1,5 cm-esek, de úgy néz ki szépek, eddig nem volt elhullás belőle.
Lajost is tudom ajánlani nagyon komoly és megbízható halas. A fiával nyomják az ipart, segítőkészek. Ráadásul egy jó nagy rakás kistestű halat (sok szép apistogramát) is láthatsz nála. (nem reklám akar lenni, de tényleg nagyon korrekt volt amikor nála jártam és azóta is akár üzenetváltásban, akár személyesen a TP-n )
 
Úgy 20-25 km-en belül lenne a legjobb. Csak garnélák miatt nem szìvesen utazok màsfél òràt. Inkàbb kivàrom, hàtha lesz itt valakinek a közelben :)
 
A kis nano kicsit átalakult, szűrő nem birkozott meg a dzsungellel.
Bekerült 10 db Csoki shakura, akik nagyon jól érzik magukat. A 4db galaxy átkerült egy másik akváriumba.
Érdekesség: mikor átalakítottam az akváriumot kivettem mindent belőle, kimostam, majd újra berendeztem. A galaxyk ide már vissza se kerültek, viszont pár héttel rá apró halacskák jelentek meg az akváriumban :eek: Lehetséges hogy valamelyik növényre leikráztak és úgy keltek ki?
21808825_3fa5061bad22d149b1f35881bfa48598_xl.jpg
 
A kis nano kicsit átalakult, szűrő nem birkozott meg a dzsungellel.
Bekerült 10 db Csoki shakura, akik nagyon jól érzik magukat. A 4db galaxy átkerült egy másik akváriumba.
Érdekesség: mikor átalakítottam az akváriumot kivettem mindent belőle, kimostam, majd újra berendeztem. A galaxyk ide már vissza se kerültek, viszont pár héttel rá apró halacskák jelentek meg az akváriumban :eek: Lehetséges hogy valamelyik növényre leikráztak és úgy keltek ki?
21808825_3fa5061bad22d149b1f35881bfa48598_xl.jpg

Nagyon tetszik a régi is, meg ez az új is! Egyre inkább szeretnék az irodába is valami "pancsolni valót"!:) Nincs képed a kis halacsokról? Nagyon érdekel, hogy kerülhetett bele!
 
Nagyon tetszik a régi is, meg ez az új is! Egyre inkább szeretnék az irodába is valami "pancsolni valót"!:) Nincs képed a kis halacsokról? Nagyon érdekel, hogy kerülhetett bele!
Köszi!
Sajnos csak telóval tudok fényképezni, azzal meg lehetetlen lekapni a pár milliméteres halacskákat.
 
Back
Oldal tetejére