• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bombardini

Az akvárium 90*45*45 Opti White.
A vilägitäs Ati Sunpower 4*39w. A co2-t Dennerle Qantum 600 végzi egy ADA Pollen Glass Beetle 40Ø diffúzor-ral oldom be.
A szűrést egy Eheim 2071(ADA bio rio-val töltve) es egy 2075(Eheim substrat pro) végzi,GA-s üveg Lily ki és befolyó.
A talaj 2*9 kg ADA Amasonia,Power sand special 6 kg,Penac p,Penac w,Clear super,Bacter 100,Tourmaline.+ ADA Nil sand.
Az algákra a Twinstar vigyáz,megbízhatóan.
Red moor kb 4 kg,+ a megkövesedett fát választottam(kb 5-6 kg),egyrészt elég ritkán látni,mäsreszt nem keményíti a vizet(remélem).
A növények:a red moor-ra 4 adag Taiwan moha került,az ADA riccia kövekre Christmas moha került riccia line-nal.A régi elrendezésből maradt Bolbitis,Microsorium pteropus,+3 HC,2 Brazil kardfü,2 Eleocharis Acicularis,es a komplett hätso növényzet(Rotala sp green,rotundifolia)rendelés alatt,a kövek tövébe Monte Carlo került.Alga irtäst kb 12 Amano garnéla,1 sziämi,és 2 otto gondoskodik,és kb 16 Amanda lazac uszkäl,ezt meg kiegészítem pár darabbal.
IMG_2124.JPG
 
Utoljára módosított:
ÓÓÓ, ezt kerestem a naplók között, hogy kuchi mester milyen akváriumot dobott össze következőnek! De kereshettem, mert csak most rántottad le a leplet :):):) Elsőre így most bejön kép alapján, de elég szűkszavúra sikerült a bevezető, írhatnál többet, mikor indult az akvárium, mi volt az elképzelés, stb. Kiváncsian várom ;)

Ja, és a napló címe mit takar?
 
ÓÓÓ, ezt kerestem a naplók között, hogy kuchi mester milyen akváriumot dobott össze következőnek! De kereshettem, mert csak most rántottad le a leplet :):):) Elsőre így most bejön kép alapján, de elég szűkszavúra sikerült a bevezető, írhatnál többet, mikor indult az akvárium, mi volt az elképzelés, stb. Kiváncsian várom ;)

Ja, és a napló címe mit takar?
A név egy kedves Gran canäriai kollegäm(Santiago)beceneve kivel 7 evet melóztam együtt!Az Ö tiszteletere kapta az aki e nevet!Az elmúlt időben 2 akváriumot is csináltam igaz ezeket nem naplóztam,csak pár versenyre küldöm be őket,na meg a HAC-ra.Az akit a múlt heten raktam össze,ma ültettem pár növényt, vízcserével egybe kötve!
 
Szép kis aki lesz! (y)
Tudom, hogy ilyenkor már lehetetlen, de a középső követ nem tudnád egy kicsit megdönteni?
Kicsit zavaró ,hogy a bal oldala ilyen függőleges.
 
Szép akinak ígérkezik,de osztom az elöttem szoló Talachi véleményét a függőleges kővel kapcsolatban.A név egyébként egy forró alkoholos ital neve is.:)
 
Nekem egyelőre fura ez a lineáris elrendezés, de majd meglássuk, mi lesz. :)
A kő viszont vörös juharlevél, nem pedig megkövesedett fa. ;)
 
Így a képen nekem is furcsa,pedig egy kicsit balra dől,de majd fordítok rajta!

Na ezt sem tudtam,pedig 21 éve a vendeglätäsba tevékenykedek.
Én az olaszoknál találkoztam először vele kb.7 éve.:)
 
A mai nap elövettem a Seryu köveket es elgondolkodtam a kövek cserejen!De aztän le tettem rola,szerelmem könyörgött,hogy ne csereljem ki!Na miert?Es jött a välasz:mert megy a szine a tetöter fa burkolatähoz!!:D:cry:.A bal oldalt kicsit hätrebb toltam,így ki szélesítve a kanyont.A növények növögetnek,a x mass moha valami sprinter!Es egy fotó a mai vízcsere után!
IMG_2204.JPG
 
A mai nap elövettem a Seryu köveket es elgondolkodtam a kövek cserejen!De aztän le tettem rola,szerelmem könyörgött,hogy ne csereljem ki!Na miert?Es jött a välasz:mert megy a szine a tetöter fa burkolatähoz!!:D:cry:.A bal oldalt kicsit hätrebb toltam,így ki szélesítve a kanyont.A növények növögetnek,a x mass moha valami sprinter!Es egy fotó a mai vízcsere után!
IMG_2204.JPG

Jó volna ha mutogatnád nagyobban is;)...mert állat!-i jóó:ROFLMAO:
 
Meg erkezett a komplet hatso sor, rotala sp green, es rotala rotindufolia.A kerdesem az lenne, hogy ultethetem oket vegyesen?Mert gondolom nem egyforman nolnek es a vegen nehez lesz formazni oket! Kicsit sokat rendeltem mert 5sp greent es 3 rotalat kene betuszkolnom hatulra:mad:.Amugy a Micron megjelent valami zold szalas alga, van valakinek otlete?
 
Meg erkezett a komplet hatso sor, rotala sp green, es rotala rotindufolia.A kerdesem az lenne, hogy ultethetem oket vegyesen?Mert gondolom nem egyforman nolnek es a vegen nehez lesz formazni oket! Kicsit sokat rendeltem mert 5sp greent es 3 rotalat kene betuszkolnom hatulra:mad:.Amugy a Micron megjelent valami zold szalas alga, van valakinek otlete?

A green lassabban nő, szerintem őt ültesd előrébb, a rotundifoliat meg hátra, úgy jobban néz ki. Vagy az 5 cserép greenből csinálhatsz külön bokrot is. Mennyi helyet hagytál a rotaláknak hátul?
 
A green lassabban nő, szerintem őt ültesd előrébb, a rotundifoliat meg hátra, úgy jobban néz ki. Vagy az 5 cserép greenből csinálhatsz külön bokrot is. Mennyi helyet hagytál a rotaláknak hátul?
10cm kb.egyenlore beultettem vegyesen, azt majd kiderul.Remelem hamar atalakul emersbol submersbe.
 
  1. Az akvárium el és egyre eretebb!Kerültek be növények,anubias petit bonsai,szép kis adagot kaptam 3 fele szétszedve,sikerült Emzee fele indicät is beszereznem.Erről a növényről mindig ö jut eszembe.Kötöztem meg a kövekre x mass mohát,úgy alapjába vetve a zöld pont algán kívül nincs sok algám.Ami meg a köveken van meg tetszik is!A szerdai vízcsere után reggel a lakásban 4 db Amanot találtam.Érdekes mind a 4 más más irányba indult!Csak sajna reggel már mind elpusztult!Ma vettem meg 4 et,es 3 otot!Az amandäk melle,szeretnek beszerezni meg egy csapat halat!Valahol a GA oldalán láttam ezüst színű halak voltak,sajna nevüket nem tudom!Es egy friss kép a mai napról!Élőben teljesen más kép fest az aki!DE alakul!
    IMG_2127.JPG
 
Valahol a GA oldalán láttam ezüst színű halak voltak,sajna nevüket nem tudom!
Alakul az akvárium tettszik (y),de egy nagyobb képet is tehetnél róla ha tudsz.
A halakra visszatérve nálam az amandákkal Vörös orrú pontylazacok vannak nagyon szép ezüstös színük van és a vörös orr szinkronban van az amnadák vörös színével.:)
 
Back
Oldal tetejére