• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Begurulók (330L)

Ez tényleg szép akvárium volt. @viktorlantos írta valamikor, hogy megint megfordult benne a gondolat, hogy építeni kéne valamit. Bízzunk benne, hogy szakít rá időt :)

Amúgy ha ennyire tetszik a fémhalogén lámpa fénye, akkor miért nem használod? Semmi sem tiltja, csak azért, mert most a led a "menő".
Gondolkodtam már rajta. Nem tudom, hogy 120cm-t egy fém halogén lámpa be tud-e fedni. Ismereteim szerint nem, mert lennének sötét sarkok. GA-ban a 120-asok fölé 2 halogén lámpát tettek. Erre kimondottan emlékszem. S ha több a fényforrás már elveszik a vibrálás, mert az árnyék csak akkor van ha egy pontból jön a fény. Valamint - bár ennek sosem néztem utána -, a fénycső jóval energiatakarékosabb mint a halogén.
 
Gondolkodtam már rajta. Nem tudom, hogy 120cm-t egy fém halogén lámpa be tud-e fedni. Ismereteim szerint nem, mert lennének sötét sarkok. GA-ban a 120-asok fölé 2 halogén lámpát tettek. Erre kimondottan emlékszem. S ha több a fényforrás már elveszik a vibrálás, mert az árnyék csak akkor van ha egy pontból jön a fény. Valamint - bár ennek sosem néztem utána -, a fénycső jóval energiatakarékosabb mint a halogén.
Igen, egy 120P-hez 2 lámpa kellene. Az energiatakarékossághoz nem értek. Amit látok mostanában körülötte, az elég nagy kavarodásnak tűnik. Ez sem látszik abszolút értéknek. Olyat látok, hogy a HQI égő tud 90-100 lumen/watt teljesítménnyel is világítani. Ez nekem azt jelenti, hogy jól hasznosítja az energiát és alakítja át fénnyé. 2db 150W-os jó HQI az azért 25-30 ezer lumennel világít az akva fölött. És ez már látható fénymennyiség :) Egy ilyennel nem is fogsz 6-7 óránál többet világítani. Egy ilyen izzó elég sokáig bírja egy T5 csővel szemben, amit évente 1x-2x azért illik cserélni. A HQI égőt meg használattól függően azért évekig használhatod és akkor sem romlik úgy a fény minősége, mint a fénycsöveknél. A ledről fogalmam sincs mennyi idő alatt és hogyan romlik a teljesítménye. Összességében anyagilag melyik a megterhelőbb azt nem tudom. Használt HQI lámpa + új égő(k) hozzá elég versenyképesek a mai lámpa árak mellett. A villanyszámládon meg 1000W áram ára cirka 39Ft. A led is szerintem addig energiatakarékos, ameddig nincs szükséged valódi teljesítményre, jelen esetben sok-sok fényre. A vételáráról és az élettartamáról nem is beszéltünk = összköltségről. Feltételezem a villanyszámla lesz a legkisebb tétel egy új szuper ledlámpa esetében is. De most csak tippeltem.
 
Back
Oldal tetejére