• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Begurulók (330L)

Cipo3

VIP kertész
Egy kis kudarcot szeretnék megosztani, amit nem tudom miből adódik. A kudarc alapja, hogy nem szeretem ezt a scapet. De úgy semmit benne. Nem okoz örömet. A legelső növényesem ezerszer rondább volt és azért oda voltam, így nem tudom ezzel mi a bajom, majd ti megfejtitek. Azt tudom, hogy teljesen kikészít, hogy az amazónia BEGURUL a fehér homokra. :) Folyton szedegetem és ez egy végtelen folyamat. De nem hiszem, hogy csak ennyi lenne. Ha kiszedegetem leülök vele szembe és semmi nem fog meg.

Próbáltam megvilágítani az ösvény végét valami fehér terelőlappal, de nem sikerül. Egy homály az egész ösvény.

Nem túl jó a kép bocsi, de ha várok valami jóra sose lesz belőle napló. Másfél hónapos a kép, azóta rendesen benőtt mindent a moha. Majd jövök frissebbel.
IMG_6603-1920.jpg
 
Azt tudom, hogy teljesen kikészít, hogy az amazónia BEGURUL a fehér homokra. :) Folyton szedegetem és ez egy végtelen folyamat.
Milyen halakkal megy? Nekem algaevő gébek ásnak gyakran, mondjuk ösvény sincs... 😄
De nem hiszem, hogy csak ennyi lenne. Ha kiszedegetem leülök vele szembe és semmi nem fog meg.
Sötét és komor. Túl hangsúlyos a fákon a moha, sokat árnyékolt, kevés az ezt ellensúlyozni képes "napsütötte" tér, (esetleg háttér)
Próbáltam megvilágítani az ösvény végét valami fehér terelőlappal, de nem sikerül. Egy homály az egész ösvény.
Egy beárnyékolt ösvény árnyékos. Természetellenesen hat, ha ráterelsz tükrözéssel fényt. Alapvetően nem az ösvény árnyékossága gázos.
Nem túl jó a kép bocsi, de ha várok valami jóra sose lesz belőle napló. Másfél hónapos a kép, azóta rendesen benőtt mindent a moha. Majd jövök frissebbel.
View attachment 150561
A jobbra dőlő hangsúlyos, kopasz ágak eléggé párhuzamosnak látszanak. Az ösvény felett átívelő "mohakapu" lehet nem is kéne... Szerintem ne mondj le róla, ez jó kis akva lesz. 🙂
 
Nekem a jobboldal nagyon-nagyon :) tetszik! a baloldali gyalogút viszont nekimegy a "falnak", ami teljesen és szó
szerint útban van, tömör és átláthatatlan, pedig mögötte egészen figyelemre érdemes dolgok sejlenek fel.
Tovább vizsgálgatva: a baloldali ösvény folytatódik a növényzet között. Ezt a gyalogutat is továbbvinném, csupán
egy kis bozótvágás szükséges hozzá, és máris ok lenne. (rejtvényként tetted fel? ) :)
 
Utoljára módosított:
Egy kis kudarcot szeretnék megosztani, amit nem tudom miből adódik. A kudarc alapja, hogy nem szeretem ezt a scapet. De úgy semmit benne. Nem okoz örömet. A legelső növényesem ezerszer rondább volt és azért oda voltam, így nem tudom ezzel mi a bajom, majd ti megfejtitek. Azt tudom, hogy teljesen kikészít, hogy az amazónia BEGURUL a fehér homokra. :) Folyton szedegetem és ez egy végtelen folyamat. De nem hiszem, hogy csak ennyi lenne. Ha kiszedegetem leülök vele szembe és semmi nem fog meg.

Próbáltam megvilágítani az ösvény végét valami fehér terelőlappal, de nem sikerül. Egy homály az egész ösvény.

Nem túl jó a kép bocsi, de ha várok valami jóra sose lesz belőle napló. Másfél hónapos a kép, azóta rendesen benőtt mindent a moha. Majd jövök frissebbel.
View attachment 150561
Hogy neked miért nem tetszik, azt nem tudom, nekem a bal oldalon a moha túl sok. Az akvárium jobb oldala kellemes a szemnek, talán az ösvény végét lehetne picit cicomázni - nagyon párhuzamosak a partjai, nem jön ki a mélység. Két oldalról valami apró levelű növényekkel szűkíteném hátul. Cuba vagy esetleg Riccardia?
Bal oldalon a moha nélkül megnézném, hogy fest, most alig lehet látni. Azt az árnyékos részt meg lehetne törni valami bucéval, vagy anubiassal, ha mégis marad a moha (a fa tetején lévő moha alatti részre gondolok)
Remélem, adsz neki még egy esélyt, kíváncsi vagyok, mit tudsz rajta alakítani :)
 
Milyen halakkal megy? Nekem algaevő gébek ásnak gyakran, mondjuk ösvény sincs... 😄

Sötét és komor. Túl hangsúlyos a fákon a moha, sokat árnyékolt, kevés az ezt ellensúlyozni képes "napsütötte" tér, (esetleg háttér)

Egy beárnyékolt ösvény árnyékos. Természetellenesen hat, ha ráterelsz tükrözéssel fényt. Alapvetően nem az ösvény árnyékossága gázos.

A jobbra dőlő hangsúlyos, kopasz ágak eléggé párhuzamosnak látszanak. Az ösvény felett átívelő "mohakapu" lehet nem is kéne... Szerintem ne mondj le róla, ez jó kis akva lesz. 🙂
Nincsenek ásós halak. Fekete neonok vannak benne és pár rózsaorrú lazac. A többi commenteddel egyetértek, nem is fűzök hozzá semmit.
 
Nekem a jobboldal nagyon-nagyon :) tetszik! a baloldali gyalogút viszont nekimegy a "falnak", ami teljesen és szó
szerint útban van, tömör és átláthatatlan, pedig mögötte egészen figyelemre érdemes dolgok sejlenek fel.
Tovább vizsgálgatva: a baloldali ösvény folytatódik a növényzet között. Ezt a gyalogutat is továbbvinném, csupán
egy kis bozótvágás szükséges hozzá, és máris ok lenne. (rejtvényként tetted fel? ) :)
Az egyik szuper workshopon mondták, hogy a két útból csak egyik menjen a semmibe és legyen a szemnek kapaszkodó. Kettő nem kell belőle. Az menjen a bozótba. Hát valszeg rosszul valósítottam meg. :D :D

Nem rejtvény. Már talán háromnegyed éve megy ez az akva és azt érzem feleslegesen ölöm bele a pénzt. Gondolok itt a tápszerre, ha egyszer nem okoz örömet.
 
Hogy neked miért nem tetszik, azt nem tudom, nekem a bal oldalon a moha túl sok. Az akvárium jobb oldala kellemes a szemnek, talán az ösvény végét lehetne picit cicomázni - nagyon párhuzamosak a partjai, nem jön ki a mélység. Két oldalról valami apró levelű növényekkel szűkíteném hátul. Cuba vagy esetleg Riccardia?
Bal oldalon a moha nélkül megnézném, hogy fest, most alig lehet látni. Azt az árnyékos részt meg lehetne törni valami bucéval, vagy anubiassal, ha mégis marad a moha (a fa tetején lévő moha alatti részre gondolok)
Remélem, adsz neki még egy esélyt, kíváncsi vagyok, mit tudsz rajta alakítani :)
Köszi, átgondolom.
 
Az egyik szuper workshopon mondták, hogy a két útból csak egyik menjen a semmibe és legyen a szemnek kapaszkodó. Kettő nem kell belőle. Az menjen a bozótba. Hát valszeg rosszul valósítottam meg. :D :D

Nem rejtvény. Már talán háromnegyed éve megy ez az akva és azt érzem feleslegesen ölöm bele a pénzt. Gondolok itt a tápszerre, ha egyszer nem okoz örömet.
Nem volt igazuk. A jobboldali út nagyon a szélen van, kiviszi a tekintetet a sarok felé.
Ennek az egésznek a kavicsos kis gyalogutakkal egy elvadult park jellege van. ( Vagy mi? ) A baloldali utat nyugodtan tovább lehetne vinni, annyira, hogy betekinthető legyen, elég mély az akva, hogy ez nem okozhat gondot.
Kicsit amolyan beszélgetés a semmiről dejavu-m van. :) :)
 
Utoljára módosított:
Szóval azt a fura példát akartam hozni, hogy azt hittem kiábrándultam az akvakertészkedésből. Mert se ez se az előző scapem nem okozott örömöt, beleuntam ebbe a hobbiba? Azon agyaltam le kéne kapcsolni 2 évre, mert minek költök ha semmit nem jelent számomra. Talán más is járt így, de közben rájöttem, hogy az emeleten van 2 kicsi 70-es akvárium. Egyik a fiamé másik az enyém és azok elé leülök és lenyűgöznek, tetszenek még ha nem is eget rengetően ügyes alkotás. Szimplán a pici szobába egy zöld sziget. Talán ahogy fentebb írta @Zsoltibéka az túl árnyékos, túl komor a 330L. Ez meg vidám. Az egyik világbajnok mondta az előadáson, hogy legyen sok árnyék. Ők tudják ügyesen megvalósítani nekem viszont komorrá teszi. Nekem kell a sok fény, mert valamiért ez vidámmá tesz. Megértem, hogy a versenyfotóknak milyen jót tesz, de vagy rosszul valósítom meg, vagy a valóságban nem szeretem mikor olyan.
IMG_6511-1920.jpg
 
Egyik a fiamé másik az enyém és azok elé leülök és lenyűgöznek, tetszenek még ha nem is eget rengetően ügyes alkotás. Szimplán a pici szobába egy zöld sziget.
Szép ez az akva. 👍Ez is a tiéd? Ha van naplója melyik az? 🙂
20 éve felhagytam a pecázással, rajtam kívülálló okokból fakadó sikertelenség miatt. Hirtelen felindulásból eladtam bagóért minden eszközömet. Azóta is hiányzik, bárhol vízpart közelébe kerülök érzem a horgászat ízét, vágyakozom. Az élet azóta sokat fordult velem, mindig elengedem, pedig nem múlt el, csak átváltozott kerti tóvá, kétéltű-hülőtérképezéssé... És inkább jobban belemerülök az akvarisztikába, mert valami természetnek lenni kell a közvetlen közelemben. 🙂
 
Ez az akvárium rántott be a hobbiba. Viktor munkája. Ezt láttam meg először, előtte nem tudtam, hogy van növényes vonal. Sügeres voltam és amúgy is mindent felzabáltak a sügerek.
Itt is a nyitott tér és a töménytelen fény vonzott, na meg persze a burjánzó aljnövényzet. Efelett még halogén lámpa volt ami miatt 1 pontból jött a fény mint az igazi napnál és a talaj vibrált mert a hullámok megtörték a fényt. Nagyon sajnálom, hogy ez a vibrálás elveszett ebből a hobbiból, mert ugye se a neon se a LED esetében nem egy pontból jön a fény. Ezt az akvát egyszer még le akarom másolni, csak nem akarok hibázni. Várok vele. :)
28414554231_e24f628bcd_3k.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Szép ez az akva. 👍Ez is a tiéd? Ha van naplója melyik az? 🙂
20 éve felhagytam a pecázással, rajtam kívülálló okokból fakadó sikertelenség miatt. Hirtelen felindulásból eladtam bagóért minden eszközömet. Azóta is hiányzik, bárhol vízpart közelébe kerülök érzem a horgászat ízét, vágyakozom. Az élet azóta sokat fordult velem, mindig elengedem, pedig nem múlt el, csak átváltozott kerti tóvá, kétéltű-hülőtérképezéssé... És inkább jobban belemerülök az akvarisztikába, mert valami természetnek lenni kell a közvetlen közelemben. 🙂
Igen az enyém. Nincs naplója. Sajnos keveset fotózok, keveset naplózok. Ez több okból is kár. Jó visszanézni régi számomra sikeresen megvalósított akvákat. S ha van napló akkor több képet csinál az ember.
Ezek a naplóim voltak:

Ezeket az akvávakat szerettem
 
@Cipo3 szerintem tegyél magadban rendet, és majd megújult erővel fuss neki újra.
Az a szutyok időszak, ami mögöttünk van, nagy próbatétel volt. Nem vagy egyedül, aki pauzát tart.
Hsz-eidből is érzem, hogy csurig a hócipőd, és elejtesz olyan kommenteket, amiket jobb lett volna kihagyni.
Szusszanj, és várunk vissza szeretettel, ha már nem látod olyan borúsnak az akvakertészkedést. :)
 
@Cipo3 szerintem tegyél magadban rendet, és majd megújult erővel fuss neki újra.
Az a szutyok időszak, ami mögöttünk van, nagy próbatétel volt. Nem vagy egyedül, aki pauzát tart.
Hsz-eidből is érzem, hogy csurig a hócipőd, és elejtesz olyan kommenteket, amiket jobb lett volna kihagyni.
Szusszanj, és várunk vissza szeretettel, ha már nem látod olyan borúsnak az akvakertészkedést. :)
Nem látom borúsnak. Fent kifejtettem mi volt az ok. Nem szeretem az árnyékokat vagy béna vagyok benne. Piszok borús lett ez az akva. Meg akartam osztani, nem csak azt ami jól sikerült. Mert az felemás képet ad. A sikertelenségeket is. Nem biztos, hogy az árnyékok a hibásak, hanem a rosszul megcsinált árnyékok. De én inkább kerülni fogom.

Magadra vetted a commentem? Nem neked szólt, nem szólt senkinek célzottan, de tény, hogy nyers volt. Meg is írtam, hogy igaza van Ádámnak aki lecseszett. A fejemben annak a kommentnek volt egy előzménye és nem vettem figyelembe, hogy az csak az én fejemben van meg.

Amikor kialakult a legenda szó, én akkor még csak pár száz hozzászólást tettem, bár 10+ éve regisztráltam ide először, csak keveset kommenteltem és a tar.hu megszűnt így az email címem is és a jelszavamat elfeledtem, nem tudtam azzal belépni újra, újat regisztráltam. De úgy éreztem, hogy akvakertész legendának azt hívom aki nagyon ügyes és ódák zengenek munkáiról, letett valamit az asztalra. Ez az én hibám, nem ért velem senki egyet.

A kommentek száma nem legenda, az csak sok napló, sok vicces hozzászólás, s persze benne lehet sok segítség is másnak. Azt mondják nem foglalkozik ezzel senki, ezek csak lényegtelen dolgok. Hát én Viktort is hallottam már úgy kommentelni, hogy: nem hiszem, hogy egy legendának alga ellen tanácsot kéne adnom. (nincs ideje mindenre)
Most ez bővült további dics szavakkal, mint bálvány miegymás. Ezeket továbbra is Kuchinak tartanám fent és azoknak akik ahhhh leesik az állam mikor a munkáira nézek. Sok ilyen van, így is 20+ ilyen ember lenne ezen a fórumon. S igen rosszul fogalmaztam, de tartom magam, nem hívnám bálványnak azt aki nem tudom mennyit 6000?-et kommentelt? Nem arról szólt, hogy engem toljunk feljebb. Se kommenteim se sikereim nincsenek. Csupán a szavaknak szerintem van értelmük és jelentésük. S azt azoknak kellene tartani akik tényleg akvakertészetben nagyok. Volt más hasonló komment is az enyémhez csak nem olyan nyers pl legyen a "likevadász" is a rangsorban magasan.

Összesen vagy 20-at kommenteltem idén. Inkább csak olvasok, likeolok. Azzal lehet tanulni.
 
Ez az akvárium rántott be a hobbiba. Viktor munkája. Ezt láttam meg először, előtte nem tudtam, hogy van növényes vonal. Sügeres voltam és amúgy is mindent felzabáltak a sügerek.
Itt is a nyitott tér és a töménytelen fény vonzott, na meg persze a burjánzó aljnövényzet. Efelett még halogén lámpa volt ami miatt 1 pontból jött a fény mint az igazi napnál és a talaj vibrált mert a hullámok megtörték a fényt. Nagyon sajnálom, hogy ez a vibrálás elveszett ebből a hobbiból, mert ugye se a neon se a LED esetében nem egy pontból jön a fény. Ezt az akvát egyszer még le akarom másolni, csak nem akarok hibázni. Várok vele. :)
View attachment 150609Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ez tényleg szép akvárium volt. @viktorlantos írta valamikor, hogy megint megfordult benne a gondolat, hogy építeni kéne valamit. Bízzunk benne, hogy szakít rá időt :)

Amúgy ha ennyire tetszik a fémhalogén lámpa fénye, akkor miért nem használod? Semmi sem tiltja, csak azért, mert most a led a "menő".
 
Back
Oldal tetejére