• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Csak a méret miatt csináltál új verziót, vagy van bármi amiben javulást vársz/javulás szükséges az előzőhöz képest?
(igazából én is elkezdtem az előző képed alapján egy hasonlót, csak nem tudom mikor jutok oda hogy be is fejezzem, ezért érdekelnek ennyire a tapasztalatok)
 
Csak a méret miatt csináltál új verziót, vagy van bármi amiben javulást vársz/javulás szükséges az előzőhöz képest?
(igazából én is elkezdtem az előző képed alapján egy hasonlót, csak nem tudom mikor jutok oda hogy be is fejezzem, ezért érdekelnek ennyire a tapasztalatok)
Mindig a tökéletes megoldást keresem. Ez a verzió volt az első kép a fejemben, csak a megvalósításhoz kellett néhány dolog, amit az elején még nem tudtam, hol keressek. Tulajdonképpen az 1. verzió is jól megy, csak halk susogás van, emiatt ezt még fel sem szereltem. Biztos vagyok benne, hogy még csendesebb. 🙂
 
Kicsit beindult augusztus végén az agancsalga, amit a carbo nem oldott meg. Csináltam egy alapos szűrőpucevát. Eléggé iszapos volt már. Azóta az agancs kopik a carbo nélkül is. Kissé meguntam az anubias felszíni létét, drasztikusan rendeztem a sorát. Ilyen volt - ilyen lett, képekben:IMG_20230930_185044.jpgIMG_20231008_182239.jpgIMG_20231008_182022.jpg
Építettem még hozzá követ is, inogott a középső nagy. Most még nagyobb.... Lesz még hozzányúlás, csak nem vagyok készen a nappalival...
 
Kicsit beindult augusztus végén az agancsalga, amit a carbo nem oldott meg. Csináltam egy alapos szűrőpucevát. Eléggé iszapos volt már. Azóta az agancs kopik a carbo nélkül is. Kissé meguntam az anubias felszíni létét, drasztikusan rendeztem a sorát. Ilyen volt - ilyen lett, képekben:
Építettem még hozzá követ is, inogott a középső nagy. Most még nagyobb.... Lesz még hozzányúlás, csak nem vagyok készen a nappalival...
Átnevezhetnéd a naplót:
Balatonalmádi vörös Kojak.
images.jpg
 
Újabb fejlesztés:IMG_20231027_192215.jpg
Segítek. Átrendezem a nyomó-szívó ágakat, teljes mértékben üzembe helyeztem az Aquario szettet. Kellett hozzá egy diamant fúrószár, akkus csavarozó, meg sok-sok bátorság. 🙂 IMG_20231027_184930.jpg
Erősen látszik, hogy a két üveglap nincs teljes felületén összeragasztva. Befolyt közé az üvegpor. Viszont az üveg nem repedt el. A skimmer úszója kapott egy ráncfelvarrást is. Tejfölös doboz tetejéből vágtam rá buborékfogó szoknyát. Így nem kell fecskendővel görcsölni alá elég levegőt. Szépen úszik és nem kell az akva fenekéről sem kihalászni, ha véletlenül leverem karbantartáskor. IMG_20231027_191816.jpg
Ezt meg csak úgy lőttem. Szépen zöldül a vöröskő, jól áll neki a zöldpont alga. IMG_20231027_185218.jpg
 
Szép, egészséges növényeid vannak. Megkérdezhetem mivel tápozól? A bal oldali piros Rotala milyen fajta? Ha tudod a termesztő nevét még jobb.
Azért kérdem, mert nekem pl. 2 féle zöld Rotalám van, ég és föld a kettő. Egyik gyorsan nő, hajlamos könnyen bokrosodni, a másik lassan nő és inkább nyúlik felfele.
 
Bocsi, lusta vagyok vissznézni: sima csapvíz vagy használsz RO-t?
Persze, használok. Gh8-Kh4. Nagyjából.
Szép, egészséges növényeid vannak. Megkérdezhetem mivel tápozól?
APT 1 zero. 6ml/nap. Nitrátot nem kapnak, egy kevés foszfátot pótolok, 1ml/nap. Carbót kizárólag a moha írására, ha látni akarom a köveket. CO2, DIY reaktor.
A bal oldali piros Rotala milyen fajta? Ha tudod a termesztő nevét még jobb.
A baloldali az Rotala colorata. Metszésből kaptam @mmccannon Marytől. Itt már egy kicsit túlpirult. Igazából rózsaszínes piros. A jobb oldalon Rotala butterfly van, az főként a fejeknél rózsaszínű, egyébként sárga és világoszöld. Ez is Marytől van. Mögötte átsejlik a Rotala blood red, ami magasabb nitrát mellett is vörös lesz. Ez idehaza nem kapható. Én @scarp -tól vettem, aki Németországból vásárolt pár szálat nagy nehezen.
Azért kérdem, mert nekem pl. 2 féle zöld Rotalám van, ég és föld a kettő. Egyik gyorsan nő, hajlamos könnyen bokrosodni, a másik lassan nő és inkább nyúlik felfele.
Hajlamosak elterülni, ha sok a fény. A H'ra nagyon hamar fekszik. A Colorata viszonylag sokat megy felfelé, a Blood red hamarabb fekszik, de átmenet a H'ra és a Colorata közt terülés szempontjából. A Butterfly az csak felfelé megy a tapasztalataim szerint. Gyorsaságban a Colorata a legdurvább, utána jön a Blood red, H'ra, és Butterfly, ami már viszonylag lassabb. Én ezt a 4 fajtát tartottam eddig, amióta van Blood red, azóta nem tartok H'ra-t.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére