• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balaton

miles

Főkertész
Szia!

Nagyképűen hangzik az elnevezés, tudom. Mégis amikor rátekintesz azt akarom érzékeltetni, hogy a Balaton északi partján egy nádas mellett a partról figyeled a halakat.

Engem, mint a horgászt - aki imádja a vizeket - az vezérel, hogy egy kicsi itthon is látható élővizet hozzak létre. A halakat mindig visszaengedem, de otthon nézegetném őket.

(Ha PETA tag vagy: egy pontynak, aki éles kagylókból szedi ki a húst, semmi egy akadás.)

Szóval, most van egy 50-es akváriumom, ebben már betanultam hogyan lehet hazai halakat tartani. Ahogy nőttek mentek vissza. Most lesz egy ... tararm: technika:
- 190:30:33 azaz 188 liter,
- Tetra EX 600, JBL i80

Ami elég volt a negyveneshez, kevés lesz a bruttó 188 literhez, szóval most itt is keresek kiegészítő szűrést. (ha valakinek van eladó 1200-as tetrája na habozzon szólni!)

A növényzet elhanyagolható mennyiségben lesz jelen, mutatom az elképzelést (nem mutatom, mert nem megy a kép beillesztés). A képen végigfut (-na, ha látszódna:) ) én ezt a bal hátsó egyharmadába tervezem csak. Itt jön majd @viktorlantos segítsége, mert fogalmam sincs milyen talaj stb. kell oda.

Az akvárium egy 220 hosszú bárpulton lesz, ami 3 lábbal és kettő L kimerhetővel rendelkezik.

Most jön amiért az egészet begépeltem: MINDEN TANÁCSOT SZÍVESEN FOGADOK és előre köszönöm!
 
Egy hozzászólás máris van, mivel egy fontos momentumot kihagytam: nagyjából 2 napot vagyok itthon egy héten a kiküldetések miatt, így most is automata berendezésből kapnak a halak enni. Szóval, kérlek ne írd, hogy napi 5mg valami kell neki.

Megint megpróbálom a képfelöltést, cserébe, hogy elolvastad itt van Málna (drótszőrű magyar vizsla aki nem mehet be a boltba, mert a 16kg vasfa - amit pillanatok alatt szétszed -, drága). husvet.jpg
 
Utoljára módosított:
Bátor és nemes gondolat hazai halacsokkal a halazás, már csak a hideg víz igénye miatt. Gratula...
 
Hajrá kíváncsi vagyok a folytatásra. Én is gondolkoztam régebben egy ilyen típusú medencén és végül arra jutottam csak igazán nagy medencében ( min. 200x60x60 szerintem) érdemes megcsinálni és ahhoz hely kell az meg nincs.:)
Lássuk te mire jutsz egy balatoni biotop akvával.
 
Hajrá kíváncsi vagyok a folytatásra. Én is gondolkoztam régebben egy ilyen típusú medencén és végül arra jutottam csak igazán nagy medencében ( min. 200x60x60 szerintem) érdemes megcsinálni és ahhoz hely kell az meg nincs.:)
Lássuk te mire jutsz egy balatoni biotop akvával.
A hossz nagyjából stimmel, a többit felezd el :) BTW nem helyhiány miatt, hanem egyszerűen nem szeretem a széles és magas medencéket.
 
Bátor és nemes gondolat hazai halacsokkal a halazás, már csak a hideg víz igénye miatt. Gratula...
Köszi! A vízhőmérséklet a korábbi tapasztalataim alapján nem kardinális kérdés. Egyébként csak gondolj bele, tavaly hányszor volt 26 fok felett a Balaton hőmérséklete? Légkondicionált helyiségben lesznek, télen-nyáron 24 fok van.
 
Sztem a 180-as akvába egy szűrő gyöngécske lesz az áramlás fenntartásához.
Igen, azért írtam, hogy a mostani Tetra EX 600 és JBL i80 mellé keresek egy 1200-as Tetrát még. Vagy hasonló tulajdonságokkal bíró más szűrőt.
 
Egy 1200-assal bővítem a portfóliót, megnézem elég-e. Ha nem, akkor közben tovább bővítem.
A JBL és a 600-as ép csak összekócolja a víz felszínét, ráadásul elfoglal két konnektort majd, s elpazarolsz 15-20 W energiát semmiért. két 1200-es garantáltan jó áramlást biztosít, s szűrőként is jól fog funkcionálni. Persze nem a Tetra gyári töltetével. Tudom, két ilyen szűrő árban ez jelentős, de aki a Balatonra vágyik, azt erősíti a kihívás.
 
Sziasztok!

Kicsit felgyorsultak a dolgok, mert az akváriumkészítő jelezte, hogy a héten kihozza. Május végére ígérte, így olyan szempontból is váratlanul ért, hogy a bárpult megerősítése még nincs kész. A merevítést statikussal átbeszéltem, így az rendben lesz. A kérdésem: milyen alátét szükséges egy egyenletlen felülethez? Jó a szokásos polifoam?

Cserébe az olvasásért és a válaszért ismét egy kép, most nem Málnáról, hanem az akvárium helyéről
barpult.jpg
Bocs, nem megy a széles kép, tehát itt a szöveg felett van a pult.
(addig leszedem az üres poharakat. a teliket is)
 
Ha egyenletes a felszíne és vízszintes a placc, akkor lehet kapni vastagabb sátor alá való polifón-t a J.y.skben kb. 2 m hosszú és 80 cm-széles! Az csak elég lesz neki, vagy nem?
Mindenesetre az akvárium készítőnek is lehet mondani, hogy , ha májusra ígérte, akkor addig tárolja magánál a terméket!
 
Ha egyenletes a felszíne és vízszintes a placc, akkor lehet kapni vastagabb sátor alá való polifón-t a J.y.skben kb. 2 m hosszú és 80 cm-széles! Az csak elég lesz neki, vagy nem?
Mindenesetre az akvárium készítőnek is lehet mondani, hogy , ha májusra ígérte, akkor addig tárolja magánál a terméket!
Köszi, akkor elég a polifoam alá?
A korábbi kiszállítási időpont félreértés volt, én szívességből helyrepofozom a webshop-ját, ő meg úgy értelmezte, hogy akkor szintén szívességből azonnal szállítania kell az akváriumot. Annyira nem gond, csak emiatt a héten kismillió dolgot el kell intéznem.
 
Back
Oldal tetejére