• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az új állatvédelmi törvény (javaslati szinten)

Mty0018

Tapasztalt kertész
Mivel hivatalos forrást nem találtam (egyelőre) , csak blogok, és különböző hírportálokat, ezért megpróbálom leírni én a törvény javaslatot összegezve, ameddig jobbat nem találok.

Többek között tilos lesz a fülvágás, farokcsonkítást is csak 7 napos korukig lehet majd végezni, ha elfogadják, és újra lesz ebadó.
De ami minket érint, az az hogy tilos lesz 30 liter alatt halat tartani (ez hogy akarják elérni? mert hogyha betiltják boltban a 30 liter alatti akváriumok árusítását, mindig lesz valami sufnimágus, aki gyártani fogja a szomszéd Pistikének, meg az ismerős ismerősének, aki olyan jó pénz ígért érte... (erről eszembe jut Nigro egyik cikke: http://akvarisztika.budapet.hu/2011/03/ ... k-uvegest/ )

A másik meg az, hogy tilos lesz sziámi harcoshalat tükröztetni. Szívesen elbeszélgetnék azzal a képviselő ("úrral"), hogy ha elfogadják ezt a törvényt, hogy akar verseny minősége bettákat nevelni, vagy csak egy egészséges úszójú példányt tartani?

Véleményeket várok!
(kérem ne süllyedjünk le arra szintre hogy elkezdjenek néhányan politizálni, mert a) ez a fórum nem arról szól, b) ha jól tudom, ez az egész törvény pártfüggetlen.
 
Re: Az új állatvédelmi törvény. (eggyenlőre javaslati szinte

A 30 literes akvárium téma akár jó elgondolás is lehetne. Mármint a cél, hogy ne poharakban tartsunk halakat.

De pl. a mai napig nem tudják betartatni a gömbakvárium témát sem, pedig az egy sokkal neccesebb vonal. :twisted:

A baj az, hogy megint olyan dolgot szeretnének módosítani, ami európa nyugati felén simán működik. Akkor miért?

A nano akvárium egyébként valóban inkább garnélák tartására való. De az utóbbi időben rengeteg olyan halhoz lehet hozzáférni, ami 0.5.1cm-nél nem lesz nagyobb. Magyarul kisebb, mint egy garnéla!

Azt nem értem, hogy miért nem a higiéniai vonalat közelítik meg elsőként? Ahogyan az élelmiszeriparban is.
Miért nem arra figyelnek, hogy a halak tiszta körülmények között egészséges tartómedencékben legyenek?
 
Re: Az új állatvédelmi törvény. (eggyenlőre javaslati szinte

Viktorlantos! Igen, ott kezdődne a dolog.

Nigro! Köszönöm, megelőztél!.
 
Back
Oldal tetejére