• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Re: Akvárium vizének hűtése

A csövek ki és be vezetését hogy kivitelezném? Lehet nagyon barbár megoldás, de fúrnék a tetejére vagy az oldalára 2 lyukat és annyi. Néztem pumpákat az a baj hogy ami lassú az 1m magasra se nyomja fel a vizet ami meg igen azok 1000l/h. De szerintem az is használna illetve jobb lenne mint a semmi.

Mert ha bele gondolunk van a háznak olyan hűtési technikája hogy a földbe vezetik le a vizet ami a radiátorokban van. Ismerős lehet a megoldás mert télen meg a föld melegével fűtenek ugyan így. Mondjuk azt hiszem ott nem radiátor van hanem a falban van a fűtéscső valahogy olyan mint a padlófűtés csak a falban van.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Labirintkopoltyus said:
A csövek ki és be vezetését hogy kivitelezném? Lehet nagyon barbár megoldás, de fúrnék a tetejére vagy az oldalára 2 lyukat és annyi. Néztem pumpákat az a baj hogy ami lassú az 1m magasra se nyomja fel a vizet ami meg igen azok 1000l/h. De szerintem az is használna illetve jobb lenne mint a semmi.

Mert ha bele gondolunk van a háznak olyan hűtési technikája hogy a földbe vezetik le a vizet ami a radiátorokban van. Ismerős lehet a megoldás mert télen meg a föld melegével fűtenek ugyan így. Mondjuk azt hiszem ott nem radiátor van hanem a falban van a fűtéscső valahogy olyan mint a padlófűtés csak a falban van.

Talán az elejét is meg lehetne furatni egy üvegessel... és azt körbe szilózni vagy valamilyen szigetelést rákenni. Egy fojtás a csövezésnél nem segítene, vagy valamilyen áramlást lassító szivacs vagy valami más..?
Amúgy nem rossz elgondolás.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Labirintkopoltyus said:
Üveget nem fúrnám mert ha törik akkor az elég nagy szívás.
Gondolom egy üveges akinek van ehhez szerszáma vállalja az ilyesmi iránt a garanciát.... De utána kell járni.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Sziasztok!
Nálam ilyenkor kb.25-26fok van a szobában,az akváriumi kűlsőszűrőmiet kűlső(fűtési rendszerekben használatos)szivatyú is hajtja,ami eléggé sok hőt termel.Ez hozzáad a vizemhez +2 fokot,a világítás megint +2,ily módon 29fokra is felmelegszik a viz.Szal nekem télen is hűteni kell!!!:)amit ugy oldottam meg hogy 30m tömlőn átáramoltatom a kűlsőszűrők vizét amit feltekerve kinn az erkélyen hűtök.Nyáron +30m-re van szükség amit kinn a virágoskert hűvös földjében ások el úgy 10m2-nyi felületen eggyenletesen elosztva.Nem könnyü igényesen kivitelezni de lehetséges.Ez a módszer 4-5 fokot hűt a 650l-es akvárium vizén a tetőbe épitett ventillátorok(12v-os pc) 1-2 fokot,és igy én rendben is vagyok.próbáltam régebben a jégakkut de marha sok kellett belőle igy más megoldás kellett.Vélemény? :)
Űdw:Feree
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Bazi erős lehet a külső szűrőd.
Feree said:
Sziasztok!
Nálam ilyenkor kb.25-26fok van a szobában,az akváriumi kűlsőszűrőmiet kűlső(fűtési rendszerekben használatos)szivatyú is hajtja,ami eléggé sok hőt termel.Ez hozzáad a vizemhez +2 fokot,a világítás megint +2,ily módon 29fokra is felmelegszik a viz.Szal nekem télen is hűteni kell!!!:)amit ugy oldottam meg hogy 30m tömlőn átáramoltatom a kűlsőszűrők vizét amit feltekerve kinn az erkélyen hűtök.Nyáron +30m-re van szükség amit kinn a virágoskert hűvös földjében ások el úgy 10m2-nyi felületen eggyenletesen elosztva.Nem könnyü igényesen kivitelezni de lehetséges.Ez a módszer 4-5 fokot hűt a 650l-es akvárium vizén a tetőbe épitett ventillátorok(12v-os pc) 1-2 fokot,és igy én rendben is vagyok.próbáltam régebben a jégakkut de marha sok kellett belőle igy más megoldás kellett.Vélemény? :)
Űdw:Feree
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Hát én ekkora akihoz már vennék egy 60 literes kis hűtőt,abba raknám a csövezést.Mellesleg a söröcskét is hidegen tartaná.. :p
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Való igaz kicsit primitív de szükségmegoldás volt.Van egy régi ablakklímám be is van építve az erkélyajtó alsó betétjébe.Na ezt is civilizálni kellene.Szóval az akvárium szolgálatába állitom a falra meg megy egy split.Nem birjuk a meleget,mi sem és a halak sem.Most sajna még leköt a co2,azzal szenvedek még mindig(szifon...élesztő...diy diffúzor...stb)de ez más tészta.A hütés most kevésbé aktuel.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Vilo az keringető szivattyúkat gyárt ugye? Ez a geotermikus hűtés nem rossz, kár hogy mi a tetőtérben vagyunk és a 30m slag a kertig ha elérne. Régen én is keresgettem mindenféle megoldást, de csak olyan árban találtam amiből kijön egy klíma ára is.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

DLaci said:
Vilo az keringető szivattyúkat gyárt ugye? Ez a geotermikus hűtés nem rossz, kár hogy mi a tetőtérben vagyunk és a 30m slag a kertig ha elérne. Régen én is keresgettem mindenféle megoldást, de csak olyan árban találtam amiből kijön egy klíma ára is.


Szia Dlaci!

Valóban keringető szivattyú fűtési rendszerekbe,ötvözi a nagy hozamot a kellő nyomással.Lenyegében ipari centrifugálszivattyú.Hátránya,csekély hőtermelés a bazi nagy tekercsei miatt. :cry: Igy két jebo 828 külsőszürő(eggyenként 1500l/h)nyomó ágát közösítettem,majd a vilo-t ebbe az ágba építettem.Az összhozamot csak saccolom,3500 l/h.Sokat levesz a hosszú tömlő.Ez a hütés a múlté,idén komolyabb technikával rukkolok elő,lassan esedékes.650liternél ez végülis nem nehéz :crazy:
Zsotyi ez a kishütő érdekelne,de a világon sincs bellőle.Atetőbe most plusz 3db 120-as fénycsövet tettem,ugyhogy hatékony megoldás kell az idén :)
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Feree!

A fénycsövek maguk is melegítenek, azon nem nagyon tudsz változtatni, maximum a tetőt lehet ventivel szellőztetni.

Na de az elektronikus előtét az jóval kevésbé melegszik, ha meg hagyományos előtéted van, akkor azt a tetőn kívül kell elhelyezni ;) .
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Emperor_ said:
Feree!

A fénycsövek maguk is melegítenek, azon nem nagyon tudsz változtatni, maximum a tetőt lehet ventivel szellőztetni.

Na de az elektronikus előtét az jóval kevésbé melegszik, ha meg hagyományos előtéted van, akkor azt a tetőn kívül kell elhelyezni ;) .


:eek:
A megdöbbenés utólért,és nagyot koppant!
5db 40w-os folytó van a tetőben,baromi forró mind az 5.A 12cm-es pc ventik(2db)nem tudják kellően lehüteni a tetőt.
Basszus,ha hamarabb szólsz.... :oops: 2napja csináltam meg :evil: :lol:
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Az kemény! Elég komoly Sahara lehet ott :? .
Azonnal szóltam ;) , amint olvastam.
Arra készülj, hogy elektronikus előtétből általában 2x36W kivitelt fogsz kapni.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Hello!
Én amikor beraktam egy plusz fénycsövet az alátétet direkt közvetlen az akvárium alá csavaroztam a bútorba. A célom az volt hogy a leadott hővel a talajt fűtsem, mert olvastam valahol, hogy a talajfűtők javítják a növények gyökereinek tápanyagfelvételét és serkentik növekedését, továbbá a talajban lévő baciknak is gondolom jó egy kis langyi, másrészt a természetet jobban imitálja :) mert amikor beletűz a nap a sekély vízbe ott is enyhén melegíti az aljzatot.
Bár igaz nálam csak T5 1X24W-os előtét került a 112l-es alá. ami inkább kellemesen meleg mint forró.
Amúgy az 1x -es előtétből ahol vettem a márkaboltban egyetlen 1 darab volt. Szóval az 1x-es elég ritka érdemes előtte körbetelefonálni.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

DLaci said:
Hello!
Én amikor beraktam egy plusz fénycsövet az alátétet direkt közvetlen az akvárium alá csavaroztam a bútorba. A célom az volt hogy a leadott hővel a talajt fűtsem, mert olvastam valahol, hogy a talajfűtők javítják a növények gyökereinek tápanyagfelvételét és serkentik növekedését, továbbá a talajban lévő baciknak is gondolom jó egy kis langyi, másrészt a természetet jobban imitálja :) mert amikor beletűz a nap a sekély vízbe ott is enyhén melegíti az aljzatot.
Bár igaz nálam csak T5 1X24W-os előtét került a 112l-es alá. ami inkább kellemesen meleg mint forró.
Amúgy az 1x -es előtétből ahol vettem a márkaboltban egyetlen 1 darab volt. Szóval az 1x-es elég ritka érdemes előtte körbetelefonálni.

Ez amit a talajfűtésről írsz ez elgondolkodtató. Persze nem tudom mekkora az akvárium, de ha a 240-es akim alá közvetlen az üveg alá tennék bármilyen előtétet szerintem nulla hatással lenne bármire. Üvegvastagság, nem egyenletes eloszlás, talajvastagság. Most ha ezt még egy bútorapra becsavarozod alulról annak méginkább semmi hatása nem lehet. De a bútorban emelheti az átlaghőmérsékletet pár fokkal. ;) Talajfűtés akor műkodhetne, ha egyenletesen az aki aljába lenne a fűtés természetesen üvegen belül. Különben a hatásfok nudli lenne.

Nah mind1 csak megjegyzés volt ;) Lényeg, hogy megy a lámpa. De hogy kicsit a témáról is írjak nálam a kicsi és a nagy akvárium is nyáron légkondi hiányában felforrna.
Gyakorlatilag a teljes világítási időszakban megy a légkondi abban a szobában ahol az akváriumok vannak.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

Egyre inkább érik bennem a gondolat, hogy akváriumklímát építek.
Valójában már összeállt a kép, illetve az alkatrészek többsége is beszerzésre került, már csak egy-két aprócska problémát
kell megoldani és lehet összeállítani a készüléket.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

lacizoli said:
Egyre inkább érik bennem a gondolat, hogy akváriumklímát építek.
Valójában már összeállt a kép, illetve az alkatrészek többsége is beszerzésre került, már csak egy-két aprócska problémát
kell megoldani és lehet összeállítani a készüléket.
Kíváncsian várom, remélem lesz róla fényképes leírás is.
 
Re: Akvárium vizének hűtése

oRphEus said:
lacizoli said:
Egyre inkább érik bennem a gondolat, hogy akváriumklímát építek.
Valójában már összeállt a kép, illetve az alkatrészek többsége is beszerzésre került, már csak egy-két aprócska problémát
kell megoldani és lehet összeállítani a készüléket.
Kíváncsian várom, remélem lesz róla fényképes leírás is.

Természetesen!
Megpróbálom hasonló részletességgel leírni és szemléltetni, ahogy azt az UV szűrő építésénél is tettem.
A célom az, hogy a leírás alapján némi barkács hajlammal bárki megépíthesse viszonylag alacsony költségvetés mellett.
Az "alacsony" persze minőségi, megbízható és biztonságos alkatrészeket jelent.
 
Sziasztok.Saját kezüleg csináltam egy állványt hátrahajtós tetővel.A lámpának köszönhetően 28 fokra ment fel a víz hőfoka.Kevésnek éreztem w/l arányt így vettem még hozzá 2×21w világítást ami 30-32 fokra vitte a hőfokot.Kivágtam a tető egy részét amibe műa szúnyoghálót tettem kerettestül és fölé egy gyári hűtőventillátort tettem aminek köszönhetően 26fokra esett vissza a víz hőmérséklete.Én így oldottam meg,6eft volt.Üdv Jani.
 
Back
Oldal tetejére