• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Na sziasztok,
Ma hazazoztam a ventit.
baa6d9b79c455eec76347126ba299b2d.jpg

Itthon meg ez a két töltő van. Valamelyik jó hozzá?
2627276de349b130eb4c997c48a24d4b.jpg
001800e82c50cf7b230eb2360b36701d.jpg
Ha igen akkor melyik inkább?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Valószínű nem is indulna el, ha megindul esetleg, akkor is erőtlen, lassú fordulattal üzemelne.
Egyszerűen: kevés a feszültség értéke.
 
Egy próbát megér, ha nagyon melegedne a táp ne üzemelj vele. Egy órát járathatod azután meglátod.
(Más kérdés elég lesz-e a fordulat a megfelelő hűtéshez):)
 
Egy próbát megér, ha nagyon melegedne a táp ne üzemelj vele. Egy órát járathatod azután meglátod.
(Más kérdés elég lesz-e a fordulat a megfelelő hűtéshez):)
inkább hagyom akkor, kellene valahonnan kerítenem egyet amíg nem jön meg az conradba a cucc
 
amíg nem jön meg az conradba a cucc
Ha jól emlékszem akkor a választott tápod is változó feszültséggel fog működni... azon is lesz 5V-6V. Mind a két táp 50mA-nél erősebb, így nem fog melegedni. Az elején figyeld, de szerintem nem lesz baj. Lassú fordulaton nem lesz akkora hatása, de valamennyit biztos számít.
 
:D azt nem szeretném tönkre tenni :)
én olyan tápokat használok ventilátorhoz (termosztáthoz), 12V-os időkapcsolókhoz és led-es világításhoz is. Nem nagyon akarnak tönkremenni ettől.
A PC ventilátor biztos nem fog túlterhelni egy laptoptöltőt.
 
Re: Akvárium vizének hűtése



szia, hát igen ez körülmény függő. ezek szerint nálatok nincs légkondi a helységben ahol az aki van. ilyen problémákra találták ki a víz hűtőt, amit kifejezetten aksikhoz lehet kapni. ez is mint a szűrők akvárium mérettől függenek és az akváriumon kívül általában a külső szűrő mellett helyezkednek el. A szűrő egyik ágát kell rákötni így a rendszeren átáramló vizet ez a kis berendezés a beállított hőfokon tartja.

A túlzott meleg káros a növényekre és a halakra is. Pláne ha tartós. Sajnos a növényes akiknál ez egy probléma az erős világítás miatt. Nyitott akváriummal valamivel jobb lenne a helyzet de egy meleg lakásban ott is felszökne a hőfok rendesen.
 
Hello!
Több fénycső több meleg....
Látom Zotyánál is épülőben van egy kis PC ventillátor a fénycsövek mellett.
Nekem az problémám, hogy a jelenleg a tetőtérben már 24-26C° körüli az átlaghőmérséklet. Nyáron ez felmegy 37-40C° átlagra is. Van itt egy 112l-es akim (amiben kb. 72-77l víz van) és én is ilyen hűtőventillátor kiépítétésén gondolkodom. Olvasgatás után kiderült, hogy ez kb. 1-3 fokot nyom le csak a vízhőmérsékleten, viszont növeli az oxigéntartalmat ami a halaknak elviselhetővé teszi a meleget. De meddig? Bírják majd a 34-36 fokos vizet? És a növények? Több lesz az oxigén de akkor mire megyek a mostani élesztős CO2vel?
Szóval a legfőbb kérdésem: Tudom hogy egy ilyen ventillátornak kevés V kell. Hogyan oldjátok meg ezt 230-as hálózatról??? (Mert láttam ott a képeken Zotyánál már készülőben van) Ha lehet fotót is rakjatok. Köszi!
Másik: Van e vmi. olyan cucc mint az aki fűtő csak hűtést végez??? (A talajfűtőket ismerem annál vmi olcsóbbat szeretnék és ha lehet nem akarom kicuccolni a féléves akimat)
((Amiket linkeltetek (Köszi) hűtőventik mind simán levegőmozgatási funkcióval rendelkeznek, ha tudtok olyat is amiben van hűtés is ne fogjátok vissza magatok.))
Szia!
Panelban lakom és nekem is nagyon meleg a vizem. A világítás 8x80W.
Nekem JBL ventillátor szuperül leviszi a hőmérsékletet. 29 ről 24 re csak a vizet kell pótolnom gyakran.
 
Back
Oldal tetejére