• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aymo cirkusz

DoomSynx

Főkertész
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni két átmeneti lakó elfogásához.
Az elsőként indult, tökéletesen működő 50 literes akváriumomban létezik 2 apró, nagyon ifjonc Gyrinochelius aymonieri. Néhány hónapja vettem őket takarítási célzattal, ami feladatukat eszméletlen módon el is látták, a mai napig. Fantasztikus kis halak, csak ugye nem 50 literbe...
Mindkettő gazdisodott már, egyedüli probléma, hogy még 4 óra kergetés és növényszéttúrás után is képtelen vagyok őket elkapni. A csali nem érdekli őket, gyorsaságuk felér egy barrakudáéval, és a dúsan növényesített terep sem nekem kedvez.
Valakinek lenne esetleg tippje, ötlete, hogyan kapjam ki őket az aksiból?
A nagyobb max 4 centi, a kisebb alig van 3.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni két átmeneti lakó elfogásához.
Az elsőként indult, tökéletesen működő 50 literes akváriumomban létezik 2 apró, nagyon ifjonc Gyrinochelius aymonieri. Néhány hónapja vettem őket takarítási célzattal, ami feladatukat eszméletlen módon el is látták, a mai napig. Fantasztikus kis halak, csak ugye nem 50 literbe...
Mindkettő gazdisodott már, egyedüli probléma, hogy még 4 óra kergetés és növényszéttúrás után is képtelen vagyok őket elkapni. A csali nem érdekli őket, gyorsaságuk felér egy barrakudáéval, és a dúsan növényesített terep sem nekem kedvez.
Valakinek lenne esetleg tippje, ötlete, hogyan kapjam ki őket az aksiból?
A nagyobb max 4 centi, a kisebb alig van 3.
próbáld ki ezt a fajta csapdát:
 
próbáld ki ezt a fajta csapdát:
Juj de jó, köszönöm! Ezt kipróbálom, mert a dupla hálós-kergetős csel nem jött be náluk, túl gyorsak.
A csali mi legyen? Uborkára, cukkínire rá sem hederítenek, pedig arra még az Endlerjeim is ugranak.
 
egy jó kis algatabletta? halkaja?
rakj bele mindent hátha megjön a kedvük valamihez :D
Van fagyasztott algakocka, fagyasztott cyclops, Weggie Wafers, az alap kajájuk... valamelyik csak tetszik majd nekik. 🤔😁
Haláli kis dögök egyébként, a nagyobb egy igazi agresszor, egy terminátor. Részben emiatt is menniük kell.
 
Mindkettő gazdisodott már, egyedüli probléma, hogy még 4 óra kergetés és növényszéttúrás után is képtelen vagyok őket elkapni. A csali nem érdekli őket, gyorsaságuk felér egy barrakudáéval, és a dúsan növényesített terep sem nekem kedvez
Én is jártam már hasonlo cipoben.
A legegyszerubb es stresszmentesebb,ha leengeded a vizet annyira hogy csak 5-6 centi maradjon.

Ha az akvariumot reszekre tudod kuloniteni (pl elfelezni egy muanyag fallal), akkor az sokat segit.
 
Én is jártam már hasonlo cipoben.
A legegyszerubb es stresszmentesebb,ha leengeded a vizet annyira hogy csak 5-6 centi maradjon.

Ha az akvariumot reszekre tudod kuloniteni (pl elfelezni egy muanyag fallal), akkor az sokat segit.
A szinte teljes vízleengedést próbáltam, de a monumentális növénymennyiség miatt így sem sikerült kihalászni őket. Valahogy találtak búvóhelyet, pár növény meg is sínylette a turkálást. Az Endlerek ennek is örültek, velük egyszerű. 😄
De ez a két Aymo.. mintha a villámot akarnám rávenni, hogy egy kávésbögrébe csapjon.
 
A szinte teljes vízleengedést próbáltam, de a monumentális növénymennyiség miatt így sem sikerült kihalászni őket. Valahogy találtak búvóhelyet, pár növény meg is sínylette a turkálást. Az Endlerek ennek is örültek, velük egyszerű. 😄
De ez a két Aymo.. mintha a villámot akarnám rávenni, hogy egy kávésbögrébe csapjon.
A falak közé szorítás annyira nem tűnik rossznak. Anno a tengerimalacom így kaptam el mindig (futás közben tudott 180 fokban fordulni. :D) Valamilyen lapokkal mindig szűkíted a területet, s a végén kisebb helyen jobban megy. Esetleg csak a háló lesz a menekülőút.
 
A falak közé szorítás annyira nem tűnik rossznak. Anno a tengerimalacom így kaptam el mindig (futás közben tudott 180 fokban fordulni. :D) Valamilyen lapokkal mindig szűkíted a területet, s a végén kisebb helyen jobban megy. Esetleg csak a háló lesz a menekülőút.
Hétvégére kellene kifognom őket, még van időm a próbálkozásra. 🙃
Ezt a terelést mindenképp bevetem, csak túljárok két miniatűr lény eszén.
Nekem anno mindkét tengerimalacom hallgatott a nevére, terelni nem kellett őket. Viszont nagy sertéseknél láttam, hogy erős falapokkal irányítják őket, hátha nálam is bejön. 😄
 
éjjelre dobd be a csapdtá azért... szerintem a legstresszmentesebb módja. Nekem eddig még mindig bevált ha valamit másképp nem sikerült kifogni.
Ráadásul a növényeket, dekorokat sem teszi tönkre.
Csak elég nagyra hagyd a palack hátulját, mert kb minden beúszik a kaja miatt.
 
éjjelre dobd be a csapdtá azért... szerintem a legstresszmentesebb módja. Nekem eddig még mindig bevált ha valamit másképp nem sikerült kifogni.
Ráadásul a növényeket, dekorokat sem teszi tönkre.
Csak elég nagyra hagyd a palack hátulját, mert kb minden beúszik a kaja miatt.
A csapda lesz az első próba mindenképp, ahogy írtad is a dekor meg a növények miatt. Reggel majd válogatok a "zsákmányból", hátha benne lesz a két notórius menekülő. 😊
 
I
Az enyém annyira szerette reggel, mikor kiraktam rohangálni, hogy sehogy sem akart visszamenni a ketrecbe. Először bevált a csapda (saláta a ketrecbe), de egy idő után rájött a turpisságra. :D
Ilyen az, ha tanítva van a malac, és nemcsak szobadísz a ketrecben. 😊 Nagyon okosak.

Apropó, látom, képessé váltam képet csatolni a telefonról, úgyhogy gyorsan ki is próbálom itt, hogy elkezdhessem a naplómat. 😯
Próbaképp, erről a két szopóálarcosról van szó fentebb.
Bocsi a képekért, folyton beúszott egy guppi és nem tudott rendesen fókuszálni a telefon. 😄
 

Attachments

  • 20211014_203127.jpg
    20211014_203127.jpg
    91.8 KB · Megtekintések: 27
  • 20211014_131539.jpg
    20211014_131539.jpg
    151.3 KB · Megtekintések: 26
Back
Oldal tetejére