• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Andrew's 20l nano

andrashodi

Főkertész
Ez a napló az Andrew's low cost low tech nano című/nevű szerzeményem folytatása, mivel bizonyos technikai változások (is), -melyeket még majd bővebben is kifejtek majd alant- amelyek miatt már a cím nem volt igazán találó. Bár restart nem volt klasszikus értelemben, mégis egy új történetté vált ezt követően.
Előbb következzen némi illusztráció (a telefonos fotók evolúciója még nem volt meg, de szerepel a tervek között...).

WP_20131112_034.jpg

WP_20131112_030.jpg

WP_20131112_021.jpg

WP_20131112_046.jpg
 
A paraméterek:
indítás: eredetileg 2013.08.04.


technika:

akvárium: Dennerle nano cube 20
világítás: 11w Wave Solaris, Wave Cosmos 20W, napi 8h (lehet kap még egyet, ha nem kez el vmi „zöldönkívüli” szín megjelenni a bozótban, illetve majd még vmi combosabb kompakt csövet, ha minden kötél szakad)
szűrés: Eheim Professionel 1 2222, 550l/h, 1l siporax+1l substrat pro + perlon (szilikon csövekkel és Cal Aqua F1 ki-és befolyó)

CO2 szett: 5kg-os szabvány palack, GW reduktor és mágnesszelep kombó, bubiszámláló, ADA visszafolyásgátló szelep, GA nano diffuzor, GA nano DC.


aljzat:JBL aquabasis plusgazdagon, ADA aquasoil malaya (viva la recycling!
C:\Users\X\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif
)
dekor:dragon stone

víz: BP csapvíz, vízkezelővel kezelve (Easylife FF), lágyítás tervben

tápozás: napi 1-1,5ml Easylife Easy Carbo, heti 2ml. Easylife Profito, napi 1-1 nyomás GA mikro+makró (lehet sok lesz?)

élőlények: Amanda lazacok, rizspontyok, otocinclusok (amatőr baki DC/akvárium tisztítással: halak 14:0, R.I.P. :(:cry:), RC és sakura garnélák vegyesen, 4db amano garnéla (mind igazi túlélő, 3 rizsponty ivadékkal, akik szintén túlélők (számomra érthetetlen módono_O) átkerültek egy másik „pocsolyámba”), 3db zöldsávos törperazbóra (ha bírják a kiképzést nálam, akkor kapnak még társakat).

növények:
crypto, karácsonymoha, polysperma hygrophila, bacopa, (ezek a másik, low tech akváriumomban kötöttek ki)

1. HM,
2. pogostemon helferi,
3. pogostemon erectus,
4. rotala rotundifolia,
5. HC,
6. fissidens moha (ragasztott),
7. ammania sp. bonsai,
8. myriophyllum matogrossense,
9. (pár szál) parvula,
10. rotala indica
11. hydrocotyle tripartita japan,
12. ranunculus inundatus

Algák: ecset, zöld pontalga (ezekkel küzdök még, kb. 1:1 az állás;)), némi poralga az üvegen/itt-ott (ahogy a mellékelt ábrán is talán feltűnik:whistle:)
 
Utoljára módosított:
Na szóval hadd korrigáljak, a nagy sietségben ugyanis a carbo-t lehúztam, de valójában része a wellnessnek és az alga elleni harcnak, csak a mennyiséget vettem vissza napi 1ml-re, mondván, hogy úgyis kap CO2-t az akvárium, talán az is besegít. Elhagyni azért nem fogom szerintem, hasznos kis szer, must have.

Az algamentesítést a dragon kövön azzal kezdtem, hogy elkerült az akvárium a szoba sötétebbik sarkába, mert eddig frontba kapott pár órányi direkt napsütést. Ezt követően tömény carbo-s ecsetelést kapott az ecsetes rész, sajna teljesen nem tudtam lekenni, mert már így is nagyon lent volt a vízszint, a lakók meg benne, a kissé tömény carbós oldatban, ennél durvábban nem ment. Nekem a fecskendezős módszer kicsit pepecs, de úgyis rá kell szokjak, ha komolyabb eredményt akarok elérni az alga ellen.

Hogy a botladozásokról is szót ejtsek:

-A CO2 rendszert sikerült gyorsan összepattintani, azóta csak egyszer sikerült szétrobbantani az egészet egy gázfröccsel amit a difi pucolása után jó ötletnek tűnt elkövetni (hát annyira nem bizonyult annak).
Mondjuk hozzá kell tegyem, hogy annak, aki még sohasem használt efféle technikát lehet, hogy szintén meglepő lehet, hogy a nano DC-be nem kúszik be csak úgy a reagens folyadék, azt pöckölni kell hozzá, ami eléggé olyan érzetet kelt bennem, mint amikor a gyereknek a calcium ampullát kellett széttörjem... :nailbiting:

Aztán a bubiszámlálóba a buborékszámlálófolyadék-ot (azóta is ezen röhögök magamban, ha ezt a feleségemnek akarnám megmagyarázni beszerzéskor, ez úgy hangzik, mint a szélvédő domborító kalapács) sem olyan egyszerű betölteni, egyrészt a viszkozitása miatt nem ment át a fecskendőn, ami volt hozzá (bár ezen végül is nem lepődtem meg, miután Nigro felvilágosított a beszerzésekor, viszont mégis lelőtte a fecskendőről a tűt...:banghead:), de az semmi, a visszafolyásgátló szelep miatt még döntve sem egyszerű betölteni a cuccost.

-Üvegekkel hadilábon állok, a szép "új" üveg befolyómat az első pucolást követően repedtnek találtam:banghead::banghead:, pedig klasszisokkal jobb, mint a sima eheim pipa, amit eddig használtam. Talán még nem értem meg arra, hogy üveg cuccokkal gurigázzak az akváriumom körül, igaz az is abból készült. :LOL:

-A diffúzor második cloroxos tisztítását követően halaim 90%-a mérgezés tüneteit produkálva másnap reggel a másvilágra evezett.:banghead: Furcsa, hogy egyetlen garnéla sem pusztult el mindeközben, sőt, 3 db élő rizsponty ivadékot is kihalásztam, azóta is köszönik, jól vannak. Mondjuk gyanakodom az üveg pucolására befogott bontatlan olcsóbb fajta mosogatószivacsra is, nem-e az is ludas lehetett valamiben, illetve a difiről a CO2 cső lerobbantása is ez alkalommal sikerült (itt némi bubiszámláló anyag is lehet bekerült az akváriumba).

Na ennyit erről. Lesz ez még jobb is, avagy így se...
 
... difi pucolása ...

Az üveg cuccoknál meg a CO2 csövezésnél nálam még a forróvizezés is bejátszott, ami egy külön hogyismondjam élményanyag. De azért szépek ezek az üvegek, azt meg kell hagyni. Szerencsére a difit már száműztem, remélem tartósan beválik. Gratulálok, szépek az akik!

A buborékszámláló folyadék íze megan? :D:D
 
Ebből a dragonból nem tudsz szerezni még néhány kisebb, de különböző méretűt az előtérbe? Nagyot dobna, csak ötlet, mert így is szép a nano-d, GRAT! ;)
 
Ebből a dragonból nem tudsz szerezni még néhány kisebb, de különböző méretűt az előtérbe? Nagyot dobna, csak ötlet, mert így is szép a nano-d, GRAT! ;)
Köszi-köszi!
Akad még dragon kavics, de eddig csak kifelé szedtem, most várom, hogy a HC meg a parvula (az a két-három tő :unsure:) kicsit benőjje az előteret, akkor hátha kicsit eltűnne ez a kontraszt a szikla aljánál. Benyomtam én talajba, de az amano metró ott épül alatta, hordják ki a talajt, csak rájuk ne szakadjon a végén... :ROFLMAO:
 
Szevasz ! Dennerle végül elkelt ??
Igen, végül gazdára lelt a szett, még a dragon kövek várnak vevőre.
A napló ezennel lezárul, köszi a figyelmet! Folyt. köv., egy 40 literes új kihívás kezd körvonalazódni helyette.
 
Back
Oldal tetejére