• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Amatőr Akvárium - 85L - Low Tech start

Kezdeti nehézségek

Szépen kezdenek előjönni a gondok. Elsőnek is megjelent az ecsetalga a növények levelein, röpke 3 nappal azután, hogy beüzemeltem a külső szűrőt. A víz teteje ismét elkezdett ilyen fehéres színt felvenni (elméletileg a fa miatt), és ha ez nem lenne elég, valamelyik növényen csiga volt... Most ott járok, hogy naponta szedem kifele őket kettesével. A fán látok ilyen apró kicsi fehér bogyókat, azok nem kiscsigák lesznek véletlen? :shock:

Szerencsére megérkezett a boltba az Easycarbo, röpke 2 hét után. Milyen könnyű is lenne Magyarországon beszerezni a dolgokat. :(
Holnaptól elkezdem adagolni.
 
Az bizony csigusz lesz :) én úgy szoktam kapálni az állományt hogy oxicsővel (kicsi átmérő=kevés víz, sok csiga) leszippantom őket vízcserekor... jó móka vagy fél óráig de fejlődik a vadász ösztön :D
 
Dorci said:
Az bizony csigusz lesz :) én úgy szoktam kapálni az állományt hogy oxicsővel (kicsi átmérő=kevés víz, sok csiga) leszippantom őket vízcserekor... jó móka vagy fél óráig de fejlődik a vadász ösztön :D

Kivettem a fát vízcserekor, és szépen lemostam. A csigák most eltűntek, napi egy-egy darabot látok, de hétvégén érkezik egy pár helena. :twisted:
A víz tetején még mindig úszkálnak ilyen kis fehér darabkák, a hal eledelhez hasonlít. Ha belemerek a vízbe akkor szépen összekeveredik a vízben. Nem hiszem, hogy az lenne, mert alig kapnak enni.

Most kapott egy vízcserét az akvárium, hétvégén is lesz egy.
 
Van egy hatalmas folt az akvárium üvegén, és nem tudom semmivel sem eltávolítani. Egyenlőre fogalmam sincs, hogy mi lehet, vagy mi okozta. Mikor megvettem az akváriumot, még nem volt ott.
Próbáltam már mindennel letörölni. Ablaktisztító, ecet, mosogatószer, de semmi. Letörlöm, akkor eltűnik, de mikor megszárad akkor újra látszódik. :(

Olyan, mintha vízfoltos lenne.
Valaki látott már ilyet? Vagy csak szimplán hibás az üveg?

2012-05-05%2020.13.21.jpg


(remélem látszik mire gondolok)
 
Szia lacee1986!

Az elején írtad:" de nagyon olcsón (€30) tudtam szerezni egy komplett 85 literes szettet."

Használt volt?

Nekem régen pont az ecettel sikrült így lemattitanom az első 30 literes akváriumom üvegét!

A.ttila
 
A fotód alapján nehezen mondható meg mi ez. Ha alga, akkor van egy szemét fajta, amit nagyon nezéz leszedni az üvegről. GDA.
Írd be a google-ba, hogy GDA Algae. És nézd meg a képeket. Ha ismerős, akkor megvan a probléma.
 
Szia A.ttila!

Nem, teljesen új volt a szett. Kiárusítás volt egy üzletben, és sikerült az utolsót elhoznom.

Ecet se segít sajnos. :(
 
viktorlantos said:
A fotód alapján nehezen mondható meg mi ez. Ha alga, akkor van egy szemét fajta, amit nagyon nezéz leszedni az üvegről. GDA.
Írd be a google-ba, hogy GDA Algae. És nézd meg a képeket. Ha ismerős, akkor megvan a probléma.

Még örülnék is ha alga lenne, de ez kívül van! Ezt a fontos információt lehet elfelejtettem megemlíteni. :)
 
Szia!

Akkor próbálj meg egy sztatikus fóliát mögé tenni (vizes módszerrel), hátha eltűnteti a felületek között maradó kis vízhártya!

Valószínű hogy volt valami üveghiba rajta, amit nem vettél észre rögtön és csak feltöltés után megvilágítva látszik (de az ecet pont ilyen foltosodást okoz)!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Akkor próbálj meg egy sztatikus fóliát mögé tenni (vizes módszerrel), hátha eltűnteti a felületek között maradó kis vízhártya!

Ez nem annyira tiszta nekem. :) Így, hogy tűnnek el a foltok?

Ecetet már csak a foltok után használtam, szóval nem az a ludas. :(
 
Ilyen foltok (kb egy tenyérnyi) nálam is kialakultak egy régi akváriumnál de az több mint 25 éves üveg volt :) Én nem jutottam vele semmire olyan mintha az üvegben lenne belül, legalábbis én se kívül se belül nem éreztem, hogy lenne rajta valami.
 
Szia!

Bizony az ecet nem lehet hibás ebben a dologban.
Mivel felénk is rettenetesen kemény a víz, ezért én már régóta 20%-os ecetet használok akváriumtisztításhoz.
Szerintem valami hasonló volt nálam is, és úgy oldottam meg, hogy kitartóan áttöröltem a területet a tömény ecettel, ezután alkoholos üveg (ablak) tisztítóval töröltem át. Nálam 4-5x kezelésre eltűnt. Azóta is ilyen módon tisztítom.
Ne félj az ecettől! :cool:
És egyébként is, nem sokan mondhatják el, hogy ekkora savanyítójuk van a szobában. :lol:
 
lakly said:
Szia!

Bizony az ecet nem lehet hibás ebben a dologban.
Mivel felénk is rettenetesen kemény a víz, ezért én már régóta 20%-os ecetet használok akváriumtisztításhoz.
Szerintem valami hasonló volt nálam is, és úgy oldottam meg, hogy kitartóan áttöröltem a területet a tömény ecettel, ezután alkoholos üveg (ablak) tisztítóval töröltem át. Nálam 4-5x kezelésre eltűnt. Azóta is ilyen módon tisztítom.
Ne félj az ecettől! :cool:
És egyébként is, nem sokan mondhatják el, hogy ekkora savanyítójuk van a szobában. :lol:

Hali!

Köszönöm a tippet, kifogom próbálni ezt a technikát! :thumbup:
 
Tegnap előtt elmentem a halas boltba, hátha kapok Red Cherry garnélákat. Bementem, megkérdeztem az eladót, hogy van-e. Azt mondta vannak garnélák, mire visszakérdeztem, hogy milyen fajta? Erre a csávó: Sima. :D Még jó, hogy hozzáértő emberek dolgoznak ott!

Szóval vettem 3db "sima" garnélát, amikről gyorsan kiderült, hogy Amano. Szép nagyokat adtak, pedig szóltam, hogy lehetőleg kicsik legyenek...
Miután beletettem őket az akváriumba, azonnal elkezdtek dolgozni! Csak néztem, hogy azonnal rácuppantak a kis algamezőkre! Hihetetlen számomra, mennyire dolgos kis jószágok. 0/24-ben takarítanak. Csináltam képet is.

garnela.jpg


Mindezt 24 óra alatt! A dekorfa olyan csillogó fehér lett, hogy az algaevő halak csak lestek mi történt! :D Kicsit lassan reagáltam, az egész fa szép algaprémben volt. :crazy:

Éljenek a garnélák!
 
Hali
Én üveges vagyok.
Ami az akváriumod "falán" van az sajnos üvegrohadás (elöregedett üveg)ez nem rajt van hanem benne a neve szaknyelven VAKOTA !
Azért csak most látod mert még csak kezdeti stádiumban van és az erősebb fény hatására látható lett
Lehet hogy az akvárium nem régi de hogy az üveg igen az biztos.
reméllem tudtam segiteni
Üdv.:Robi
 
nero85 said:
Hali
Én üveges vagyok.
Ami az akváriumod "falán" van az sajnos üvegrohadás (elöregedett üveg)ez nem rajt van hanem benne a neve szaknyelven VAKOTA !
Azért csak most látod mert még csak kezdeti stádiumban van és az erősebb fény hatására látható lett
Lehet hogy az akvárium nem régi de hogy az üveg igen az biztos.
reméllem tudtam segiteni
Üdv.:Robi

Uhhh, ez eléggé szíven ütött. :wtf: Így jár az aki akciós akváriumot vesz.
Nekem csak az a furcsa, hogy ha áttörlöm valamivel, akkor egy pár másodpercre eltűnik. Mikor megszárad akkor jön elő.

Majd megpróbálom megfordítani, hátha a másik oldala jó. De elég erős a gyanúm, hogy új akvárium után kell néznem. :(
 
Helyzetjelentés.

Nem írtam már a naplóba már 3 hónapja. Ennek az oka főleg az alga elleni harc volt, és a béna fényképészeti tehetségem. :D

Másfél hónapos szenvedés után megnyertem a Staghorn elleni csatát! A kiváltó oka valószínűleg a túlzott tápozás és megemelt fény volt, CO2 nélkül. Csökkentettem mindkettőt, és szépen kezd eltűnni az alga. Szerencsétlen növényeim bánták meg nagyon, rengeteget kellett nyírni. :( Most szépen visszaállt a rendszer, 48W világítás, 2-2-2ml Carbo/Micro/Macro. Volt egy hét, amikor az alga miatt megemeltem a Carbo adagolást 3ml-ről 5-re. 3 nap alatt 4-ből 3 mézgurámim elpusztult. :cry: Vissza csökkentettem 2 ml-re, így a maradék 1 szem, megmaradt.

Vettem közben 6 darab Red Cherry garnélát is, amiből általában 1-2-t látok. Mindig elbújnak a mohába. Barátnőm meg is jegyezte, hogy nagy biznisz volt. :D

Így fest jelenleg:
85l-August.jpg


A fényképezési tehetségem még mindig kritikán aluli. Már próbáltam minden féle szögben, beállítással. Ennyire futja egy kompakt géppel. Ebben mondjuk az is benne van, hogy a tetőben a világítás nagyon közel van a vízhez. Így mindig kiég a felső réteg.

Annyi hibát elkövettem ezzel az akváriummal, bárcsak hamarabb rátaláltam volna erre a fórumra! Így azt tervezem, hogy készítek a jövőben egy teljesen high tech akváriumot. Ehez már elkezdtem az első lépéseket, szép apró darabokban megveszem hozzá a felszerelést. Jelenleg egy szekrényt (80x40x70) készítek az új akvárium alá, ami 80x40x40es méretekkel fog rendelkezni. A szűrőm adott (Tetra Tec1200), nyár végéig meglesz a magasnyomású CO2 szett. Világítást 4x24W-ot tervezek. Mégegyszer köszönöm az infókat Boooooo-nak. (y)
Ha jól számoltam, talán karácsonyra összejön minden (üvegki-befolyó, amazonia talaj, stb...) Szóval most türelmes leszek!

Most költöztünk egy új lakásba, így az akváriumot mindenképp fel kell rázni. Úgy is tervben volt, hogy megfordítom az akváriumot, mivel az elején üvegrothadás van. Visszább írtam már róla. Szóval ha már úgyis megfordítom, akkor valószínűleg lesz egy pár változtatás is. A fekete bazaltot kiszedem teljesen. Megpróbálok megmenteni annyi Oliver Knott féle Aquasoilt belőle, amennyit csak tudok. Majd kipótolom a maradékkal, ami még itt hever a zacskójában. Itt egy gyors kérdés: alá rakjak Tropicás táptalajt?

Annyi mindent akartam írni, szerintem a felét elfelejtettem. Sebaj, majd még pótolom!
Megpróbálom folyamatosabban frissíteni a naplómat, jó lesz visszanézni pár hónap múlva (remélem). Főleg a kezdteteket. :)
 
Back
Oldal tetejére