• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Állatfigurák-diorámák

Ferenczi Csaba

Kertész tanonc
Kedves Akvakertész társaim!

Ezt a topikot azért hoztam létre, mert az akvarisztika mellett nagyon szeretem a ma is élő vízi és szárazföldi állatvilágot, az általam is csodált prehisztorikus korok kihalt állatait, illetve figuráik gyűjtését is. Ezekhez ma már több fajta márkában elérhető (Schleich, Papo, Safari LTD.,stb.), kiváló kidolgozású, kézzel festett modellek formájában mi magunk is hozzájuthatunk. Akinek van gyermeke, annak ismerősebb lehet a téma:). A figurákkal készített diorámák (a természet vagy a történelem egy jelenetét mutatják be - lásd néhány mellékelt képen), és fotózásuk különleges kihívást és élményt jelent az embernek. Sajnos nem minden márka kapható hazánkban. A Müller polcain látott figurák (Schleich) viszont mára már gondolom több mindenki számára ismertek. Sajnos eddig még nem láttam hazánkban a Collecta darabjait, a Safari Ltd.-nek csak néhány figurája kapható, míg a Schleich és Papo kínálata is elég foghíjas. Érdekelne, hogy vajon van -e köztetek valaki, aki gyűjti, vagy gyűjtött valamilyen állat vagy dinoszaurusz figurát, vagy ismer -e ezzel kapcsolatos honlapokat, fórumokat? Kíváncsi vagyok a témával kapcsolatos véleményekre, s ki tudja, talán valakinek még a kedvét is meghozom egy-egy kisebb gyűjtemény indítására, vagy diorámák készítésére? Köszönöm, hogy elolvastátok.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    46.3 KB · Megtekintések: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    48.4 KB · Megtekintések: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    61.1 KB · Megtekintések: 0
  • 6.jpg
    6.jpg
    164.1 KB · Megtekintések: 0
  • 7.jpg
    7.jpg
    86.1 KB · Megtekintések: 0
Back
Oldal tetejére