• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Helló fiúk, hello lányok!

A szívó ágra készítendő bevágásokhoz van esetleg valakinek valami tuti módszere, hogy:
1 - szép legyen
2 - elég széles legyen
3- ne legyen nagyon sorjás

Előre is köszi az esetleges tippeket! (y)
hozd át :)
egyébként tegyél bele egy szilikon csövet ami éppen passzol, és alacsony fordulatú dremmel (vagy hasonló olcsóbb) vágókoronggal lehet vágni, nagyon óvatosan, mert olvad gyorsan...
érdemes kívülről is leragasztani vastagabb szigszalag, vagy festőmaszkoló szalaggal és bejelölni előre, hgoy hol akarod vágni
 
Az akrill egy érdekes anyag, rideg és nyomás hatására törik, meleg hatására elfolyik, pengével/késsel esélytelen, csak a kezedet darabolod szét....
a fűrészlap helyett inkább lombfűrész vékony drótszerű pengével, de mondom lassan és hűtve mert beleolvad, és sorjás is lesz....
ahogy említettem nekem a lassú fordulatos körfűrész vált be (lásd @Lewis ki/befolyóját) sokkal szebb, vékonyabb vágásokat lehet készíteni vele

sorját egyébként meg lehet próbálni lánggal eltávolítani óvatosan, de ajánlatos egy kis darabon gyakorolni előtte
 
hozd át :)
egyébként tegyél bele egy szilikon csövet ami éppen passzol, és alacsony fordulatú dremmel (vagy hasonló olcsóbb) vágókoronggal lehet vágni, nagyon óvatosan, mert olvad gyorsan...
érdemes kívülről is leragasztani vastagabb szigszalag, vagy festőmaszkoló szalaggal és bejelölni előre, hgoy hol akarod vágni
Hát az az igazság, hogy még nincs meg a cső sem. Majd szerintem jövő hétvégén fogok nekiállni a barkácsolásnak, remélhetőleg lesz rá időm rendesen.
Sajna multi toolom nincsen, csak a szokásos nagy gépek, ezért marad a fűrész, vagy amire még gondoltam, hogy forró acél huzallal megpróbálom bevágni.

A szilikon csöves tippet köszönöm! (y)
 
Valaki esetleg készít akril ki és befolyó csövet 12/16-os méretben?
Szia,

Befolyó csövet tudok neked hajlítani
Kifolyóval az a gond, hogy lilly-t nem tudok szépet, így max egy meghajtott csövet tudok adni, aminek a végére teszel valamit.
Esőztető megoldható :)
 
Szia,

Befolyó csövet tudok neked hajlítani
Kifolyóval az a gond, hogy lilly-t nem tudok szépet, így max egy meghajtott csövet tudok adni, aminek a végére teszel valamit.
Esőztető megoldható :)

Nekem a két hajlított cső is megfelel a kifolyó részére már tudok tenni valamit.
Ha neked nem okoz gondot, megköszönöm, a többit megbeszéljük privátban.
 
Sziasztok!
Lenne valaki, aki 12/16-os csövezésre készítene nekem akrilból ki és befolyót? Lilly nem kell a végére, azt meg tudom oldani.
Postázással kellene, ármegjelöléssel együtt.
Köszönöm.
Üdv.
Béla
 
Sziasztok!
Lenne valaki, aki 12/16-os csövezésre készítene nekem akrilból ki és befolyót? Lilly nem kell a végére, azt meg tudom oldani.
Postázással kellene, ármegjelöléssel együtt.
Köszönöm.
Üdv.
Béla
Szia,

ha küldesz pm-ben méreteket megcsinálom Neked
 
Sziasztok!
Nem épp témába vág csak félig, tehát szerintetek mekkora szentségtörés lenne ha henco csőből csinálnék ki és befolyót ugyanis egy gyári pipa sem jó az én akváriumomhoz mert 5.5 cm széles a merevítés felül és a pipák nem férnek bele :( henco csőből peddig akkorát hajlítok amekorát akarok.
 
Na megjött a 2 beszívó és a 2 akril esőztető a kínai oldalról, elég szépek, meg vagyok elégedve.
Viszont az esőztetőt kicsit rövidebbre kell vágnom, ha a vágás mellett maszkoló szalaggal leragasztom, és egy vékony pengéjű fűrésszel (kézi, nem dekopír) nekiesek, akkor van esély rá, hogy értelmes sebességgel és kinézettel el tudom vágni a csövet? :)
Vagy dremel, kis fordulaton? Félek úgy megolvad és az bitang ronda. :(
 
Sziasztok. Sikerult vegigolvasnom 23 oldalt. Szep munkakat vegeztetek. Az lenne a kerdesem, hogy a 13/10 es beomlo lilyket mekkora akikhoz hasznaljatok ? Az en akim hossza 80 cm es valahogy kicsinek talalom a 3 cm atmeroju fejet, remel tevedek.
 
Sziasztok. Sikerult vegigolvasnom 23 oldalt. Szep munkakat vegeztetek. Az lenne a kerdesem, hogy a 13/10 es beomlo lilyket mekkora akikhoz hasznaljatok ? Az en akim hossza 80 cm es valahogy kicsinek talalom a 3 cm atmeroju fejet, remel tevedek.


Lehet hogy, kicsi de nemigen tudod nagyobbra fújni mert el vékonyodik a fala.
 
Nekem olyan picinek tunik a 3 cm lily fej . Remelem holnap kapok egy legfuvot es megprobalkozom en is a barkacsolassal . Egy tetra EX 700 ra lessz rateve.
 
Back
Oldal tetejére