• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A második nekifutás, avagy: a Kis

Pitymallat

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Hosszú idő után újra megpróbálkozom az akvarisztika növényesebb oldalával.Az első növényesem már egy jó ideje low tech hallakká alakult.Először nekik szerettem volna új helyet, de olyan jól megvannak, hogy inkább nem zargatom őket, jobban élvezik a mostani helyüket.A technikától nem váltam meg, gondoltam újra használatba veszem.Talán most felkészültebb leszek :) Sok hely nincs, így végül egy kis akvárium mellett döntöttem.
Ez lett belőle:

Akvárium: 30x30x30cm 27l
Világítás: Chirios Led A301
Co2:Nagynyomású rendszer
Fütés: Hydor külső fűtő
Szűrés: Eheim Classic 250 - 440l/ó
Tápozás: Mikro, Makro, Seachem Excel
Talaj: Tropica Substrate, ADA Amasonia Light, Bacter Ballal megtámogatva.
Dekor:Redmoor fa, seiryu kő

Növények:
Elatine hydropiper
Anubias var. nana 'Bonsai'
Hydrocotyle tripartita
Hygrophila pinnatifida
Myriophyllum mattogrossense
Fissidens fontanus

Egyenlőre itt tartok.Az aki három napja indult, remálem sokáig életbe tudom tartani :)
 
A szűrőcsövet jól benéztem, azt hittem jó lesz hozzá amim van.Hát nem, szinte gigantikus.Így maradtam ennél a megoldásnál és valami alkamatost vadászok.
 
A szűrőcsövet jól benéztem, azt hittem jó lesz hozzá amim van.Hát nem, szinte gigantikus.Így maradtam ennél a megoldásnál és valami alkamatost vadászok.
Esetleg cseréld le egy kisebb nyomó oldali pipára. Ezt most 12/16-os gondolom. De létezik 9/12mm típus is. Illetve rakd hátra. Vagy hátra és szembe a kivezetést. A szívó oldalt pedig előre..
 
Szia!
Szép kis kockát hoztál össze. :) Ha az a baj a nyomó ággal, hogy nagyon belóg, tudom ajánlani, hogy belülre tedd az egyik tapadó korongot, ahol most van egy fél arasznyi hely a cső és az üveg között.
Kb. így:
Untitled 1.jpg
A kinti csőre is kell majd egy, hogy ne hajoljon jobbra-balra, de az már türelemjáték, hogy hogyan áll a legjobban.

Sok sikert. (y)
 
Köszönöm a tanácsokat!
Úgy néz ki sikerült szereznem egy spin kifolyót, olyat ami passzol méretben, meg hozzá való méretű befolyót is, jövő héten érkezik. Aztán meg majd matekolok hogy mit hova.
Most még elég kókány módon vannak a csövek berakva, de legalább az áramlás jol működik.
 
Köszönöm a tanácsokat!
Úgy néz ki sikerült szereznem egy spin kifolyót, olyat ami passzol méretben, meg hozzá való méretű befolyót is, jövő héten érkezik. Aztán meg majd matekolok hogy mit hova.
Most még elég kókány módon vannak a csövek berakva, de legalább az áramlás jol működik.
Sokat javit a latvanyon az uveg szett. Szep es gyors inditas. Dimmeled a lampat? Kicsit erosnek tunik nekem ehhez a melyseghez.
 
Köszönöm a tippet! Mit javasolsz? Próbálkozzak a víz lágyításával, vagy inkább érdemes lenne-e másik fajta követ választani?
Nem kell lágyítani. Igyekezz minél kevesebb kemikáliát használni. ;)
heti 50%-os vízcsere ha már beállt a rendszer. vagy 2x 25% mert kicsi az akva, de ebben mások biztos profibbak! A seiryut sokan használják, nem kell kidobni, csak a keményedés miatt esetleg van olyan növény amelyik a tápanyagot kevésbé tudja majd felvenni. Tehát nem fejlődik olyan mértékben mint egy kevésbé érzékenyebb. Majd kitapasztalod.
A hydrocotyle mindent el fog nyomni, tehát oda kell rá figyelni, mert hamar szaporodik, szerintem 2-3 hónap és úgy döntesz kikapod!:D
a mattogrossense nagyon szép csak lehet sok ide, inkább majd a myrio Guayanat javasolom a kisebb mérete miatt. Azt is sűrűn kell nyírni, de talán nem nő 50 centire!:D
 
Nem kell lágyítani. Igyekezz minél kevesebb kemikáliát használni. ;)
heti 50%-os vízcsere ha már beállt a rendszer. vagy 2x 25% mert kicsi az akva, de ebben mások biztos profibbak! A seiryut sokan használják, nem kell kidobni, csak a keményedés miatt esetleg van olyan növény amelyik a tápanyagot kevésbé tudja majd felvenni. Tehát nem fejlődik olyan mértékben mint egy kevésbé érzékenyebb. Majd kitapasztalod.
A hydrocotyle mindent el fog nyomni, tehát oda kell rá figyelni, mert hamar szaporodik, szerintem 2-3 hónap és úgy döntesz kikapod!:D
a mattogrossense nagyon szép csak lehet sok ide, inkább majd a myrio Guayanat javasolom a kisebb mérete miatt. Azt is sűrűn kell nyírni, de talán nem nő 50 centire!:D

És oda a kezdeti magabiztosság.. :) na sebaj, hamarosan újraindítom a halas akit, legfeljebb átköltöznek oda. Azt olvastam hogy a mattogrossense megvan low tech körülmények között is. Remélem nem kell megválnom tőle, nagyon beleszerettem.
 
És oda a kezdeti magabiztosság.. :) na sebaj, hamarosan újraindítom a halas akit, legfeljebb átköltöznek oda. Azt olvastam hogy a mattogrossense megvan low tech körülmények között is. Remélem nem kell megválnom tőle, nagyon beleszerettem.
Tartsd meg, szépen sűrűsìtsd!
 
Back
Oldal tetejére