• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A kis társas

Robitusz

Kertész szaki
Üdv mindenkinek!

Lassan már 2 éve hogy elkezdtem ezzel a hobbival foglalkozni, viszont erre a közösségre csak a napokban leltem rá. Eddig csak szívtam magamba az új infókat amiket itt fel lehet lelni (nem is értem miért nem találtam meg ezt elöbb). Ezen felbuzdulva akkor én is belekezdenék egy napló (remélhetőleg rendszeres) vezetésébe.

Elsőnek egy kicsi 40 liter körüli garnélással kezdődött a történet, majd mivel sorra jöttek a gyerkőcök kénytelenek voltunk a teljes bútorzatot lecserélni, amivel egyenesen jött az új lehetőség egy nagyobb akira (72l) :)
Ez alatt a 2 év alatt szinte az összes szopórollert megkaptam. (a legfájóbb az volt mikor az esőztető végdugója kiesett a helyéről és mivel pont akkor nem voltunk otthon egy éjszakát, így közel két napig nem volt semmi levegő utánpótlás. A kis garnélák 80%-a fel is adta.
Röviden tömören ennyi felvezető elég is.

Képet még nem tudok feltölteni mert nem járt le a türelmi idő, így jöjjön egy kis összefoglaló:

72literes akvárium
Tetra EX800-as szűrő
Eheim Skim 350
2x15w T8 neon
Tropica Substrate növény táptalaj
Dennerle Shrimp King Active Soil
Anubias barteri nagy és nano is
Bacopa caroliniana MP mini
Gömbmohák
Riccia Fluitans két kisebb kőre hálózva
Vasfák, kövek
amanda lazacok, neon halak, törpe szívóharcsák és díszcsíkok, red cherry és rili garnélák
 
Utoljára módosított:
(Telefonon nem néztek ki ilyen sz@rul a képek, de itt valami förtelem :) )
Ezek a képek az aljzatcsere utáni indulást próbálták megörökíteni

32597628838_a59f285a5d_k.jpg
44653402820_6f8453d142_k.jpg
 
2 hétre rá beszerzésre került egy oxydator, ami teljesen megváltoztatta az élővilágot. A halak most már egész nap aktívak, nem valahol a levelek alatt vagy a sarokban csoportosulnak. Amandáknak tetszett a legjobban. Lettek új lakó is CRS garnélák (4db) személyében
 
Már nem is olyan kopár a kinézet mint egy hónapja :)
Növények jól érzik magukat mert nőnek rendesen, már nem is tudom hova tenni őket, a lakóközösség is gyarapodott CRS garnikkal (kb 13-14-en lehetnek). Ahogy megszabadultam a barna algától, most megjelent az agancs így ecsetelhetem carboval őket. Nincs unalom az biztos :) Végre beszereztem egy RO készüléket is így nem kell többet hazahordani a lágyvizeket :)
 
Másfél hónap alatt jó sok minden történt, megpróbálom időrendben összeszedni :)
A szűrő gyári szivacsai ki lettek cserélve 2 liter matrixra. Egy kis doboz zselés (Tropica) Limnobium Laevigatum úszónövények kerültek az akvába, de egy hónap alatt annyira megsokasodtak hogy egy 22x22cm-es dobozt teleraktam a felével ami várja új gazdáját, és még így is sok ami maradt, szerintem :) Garnélák szeretik mert mindig a gyökereit tisztogatják, igaz most jól visszavágtam őket mert már majdnem a talajig leértek és úgy nem néztek ki valami szépen.
Egyik nap csináltunk brokkoli krémlevest és kifőztem a szárát is, amit utána beleraktam az akvába. Ezzel nem is lett volna baj mert már máskor is tettem be nekik de nem egy egész szárat, amiről persze el is feledkeztem így egy éjszakát bent töltött a vízben majd reggel feltűnt hogy nagyon büdös van a az akvárium körül mikor felkapcsoltam a villanyt akkor látom hogy mindenki fent pipázik. Gyors vízcsere, de így is bebuktam két red cherryt, amanda lazacot és 3 neont. :(
Néhány hét utána eljött az ideje egy kis növényrikításnak mert nagyon sűrű lett a Riccia Fluitans, a Bacopa caroliniana-t nem is említve mert úgy nőnek mint a bolond gomba. Persze ez jó alkalom volt arra is hogy a dekort kivegyem és szépen flouris excel-lel lekenjem őket. Valószínűleg nem volt elég a 2:1-hez hígítási arány mert az anubias barteri nem viselte jól. 2 napra rá el is rohadtak ahol lekentem, a garnélák rögtön rájártak amíg csak a váza maradt. A szívem szakad meg amikor itt visszanézem az első képeket hogy milyen szépek voltak :(
A napokban beszereztem egy poppy glass befolyót, már csak a kifolyót kell lecserélni valami pofás kis üvegre.
Etető tálat is kaptak, igaz a garniknak szántam de a halak járnak rá állandóan, sőt szinte csak ők. Remélhetőleg így kevesebbet kell majd mulmoznom.
 
Utoljára módosított:
Szepek a növenyek, de en meg mindig keveslem öket....lehetne sokkal jobban meg süriteni, jot tenne a kinezetnek is, meg a faunanak is..:)
Csak az a poszter ott a hatternek, na az ami bantja a szemem...
Ok akkor legközelebb nem a kukába megy a levágott szár hanem a talajba. Az akva így érkezett hozzám, nem mertem a posztert piszkálni mert ragasztva van, így ha leveszem nem tudom hogy hogyan tudom lekaparni a ragacsot, félek hogy karcos lesz, így inkább maradt.
A sérült leveleket rizomáig vágd le, hogy ne terhelje a vized.
Idővel újra fog hajtani. Türelem.
Remélem a legjobbakat :)
 
Ok akkor legközelebb nem a kukába megy a levágott szár hanem a talajba. Az akva így érkezett hozzám, nem mertem a posztert piszkálni mert ragasztva van, így ha leveszem nem tudom hogy hogyan tudom lekaparni a ragacsot, félek hogy karcos lesz, így inkább maradt.

Remélem a legjobbakat :)
Ne aggodj, az Anubias biztosan helyrejön, idö kell neki.
Amedig tudsz süriteni, addig miert dobnad a kukaba a levagott szarakat? Van meg helyed böven.
Tudsz feltenni egy fotot amin latszik szemböl az egesz? Talan lenne meg ötlete a többieknek is, hogyan tudod feldobni, picit formalni az akvat.
A hatterhez nem tudok mit szolni. Nem tudom mivel van ragasztva, lehet, hogy lejön, lehet, hogy nem...
De gyönyörüek a zöld szinei a növenyeknek, szoval jar a nagy piros pont!:)
 
Back
Oldal tetejére