• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A Kaptár

Parszor mar atolvastam a naplot ennek ellenere nem emlekszem hogy olvastam az akva mereteit. Ha nem titok megosztod velunk? Tovabba az uvegvastagsag is erdekelne [emoji55]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
105cm x 35cm az alapja 24cm a magassága és 6mm az üveg vastagság. Nekem jobb lett volna vékonyabb üvegből is, mert szükség nincs erre a vastagságra, viszont nehéz emelgetni. De lehet, hogy könnyebb volt így ragasztani.

Az alapterület pedig azért pont ekkora, mert ennyi hely volt a konyha sarkában. :)
 
105cm x 35cm az alapja 24cm a magassága és 6mm az üveg vastagság. Nekem jobb lett volna vékonyabb üvegből is, mert szükség nincs erre a vastagságra, viszont nehéz emelgetni. De lehet, hogy könnyebb volt így ragasztani.

Az alapterület pedig azért pont ekkora, mert ennyi hely volt a konyha sarkában. :)

Nézegetem az akváriumrendszered, nagyon tetszik az első rátalálástól, de én azt hittem sokkal nagyobb a rendszer, most kicsit meglepődtem!
Nagyon szépek a garnéláid, és az akváriumok is!
 
  • Like
Reactions: TZ
Újabban miért nem használod a képmegosztód? Onnan szoktam puskázni a fényképező gép beállításait és egyiket másikat favéztam volna most.:)
 
Én is rendeltem egy makro O gyűrű led vakut, meglátjuk. Közgyűrűvel makrózom, kell a fény. :(
 
Skacok!

A nagy csönd oka az, hogy egyáltalán nem foglalkozom sajnos az akváriummal. Hosszas halogatás után végül megszületett a döntés, leállítom az állványt és meg is hirdetem. Tehát:

Eladó a komplett garnélás állvány!
Akváriumok, szűrés, világítás, vas váz, alsó bútor pakolni.
110cm x 35cm az alapterülete és 2 méter magas.
Ára: 99.000 Forint.

Minden ízében DIY, de a feladat jellegéből adódóan ez itt nem hátrány: praktikus, könnyen kezelhető, akár alakítható szisztéma.

Az árán kicsit gondolkodtam, de nem is tudom, hogyan kellene belőni. Sokat nem akarok kérni érte, mert el akarom adni. A fenti árat számolhatjuk úgy, hogy kb 8.000 forintra jön ki egy-egy 17 literes akvárium technikával. :) Vagy az arányok érzékeltetéseként a 12db Dennerle Scapers Flow Lily Pipe 30.000 forint a boltban.

Az élőlények nem eladók, a túlélőket a tervem szerint belezsúfolom egy 60-es akváriumba, brutál bucephalandra dzsungel lesz. :D

Szállításban érdemben nem tudok segíteni.

Sok részlet olvasható ebben a témában, de természetesen szívesen válasz minden felmerülő kérdésre. Amit találán nem írtam, azóta kapott egy öt csatornás TC-420-as led vezérlőt, így a két fehér és az RGB csatornák szépen fokozatmentesen programozhatók. Valamit teszek ide egy képet az alsó szekrény belsejéről:


IMG_20180311_110441.jpg
 
Utoljára módosított:
Előre irigylem az új tulajt, nagyon király szettje lesz! Ha lenne időm, én is rástartoltam volna, sajnálom, hogy el kell adnod...
 
  • Like
Reactions: TZ
Természetesen nem kell eladnom! ;) De mégis eladom. Ez egy racionális döntés, nagyon szomorú állapotban van, engem meg annyi minden érdekel és olyan kevés időm van munka mellett, hogy igazából teherré vált. Viszont megpróbálkozok a régi 60-as beüzemelésével. Negyed annyi víz és csak egy rekesz a 15 helyett, talán azt képes leszek karbantartani. Milyen szerencse, hogy a míves fehér bútoromat nem tudtam eladni! :D
 
Utoljára módosított:
Igen, ha nincs időd rá akkor ez a ió döntés!
A 60-asban míg azért még ki tudod élni magadat. :) Hány liter buce jön ki a garnis akvákból? :)
 
Hány liter buce jön ki a garnis akvákból?

Remélem több mint elég. :D

Persze ezeket is majd át kell néznem, elég algásak. Tényleg nem túlzás a picsogásom, nagyon mostoha gazdája voltam az elmúlt fél/egy évben az akváriumoknak. Kampányszerű takarítások voltak néha, de aztán hosszú ideig semmi. Talán új fajok is kialakultak közben. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére