• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60×30×36 Lávaköves

Markiboy

Főkertész
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy a dzsumbis akvárium után szeretnék csinálni megint valami egyszerű, könnyen karbantartható, kevés nyírást igénylő köves akváriumot. A hardscapehez most nem vásároltam hozzá semmit, az itthon lévő előző és kettővel ezelőtti akváriumban használt Fuji lávaköveket használtam föl. Megszerettem ezeket a köveket, egyrészt a vízre gyakorolt semleges hatásuk miatt, másrészt pedig elég különleges formájúakat lehet találni egy hosszabb válogatás után. A technika szinte teljesen változatlan, de a rend kedvéért beillesztem ide a napló elejére.

Akvárium:
  • Opti-White 60×30×36 (60P)

Talajok:
  • Tropica Substrate - 1 liter
  • ADA Powersand Special - 2 liter
  • ADA Aqua Soil Amazonia - 9 liter
  • ADA Aqua Soil Amazonia Powder - egy csipetnyi

Világítás:
  • ADA Aquasky Moon

Szűrés:

Növénytápok:
  • ADA Brighty K
  • ADA Green Brighty Step 1-2

Vízkezelés:
  • Full RO víz
  • ADA Green Bacter
  • SaltyShrimp Mineral GH/KH+
  • Twinstar

Dekor:
  • 20 kg Fuji kő

A tervek szerint ezt az akváriumot is a DSM módszert használva indítom el. Szeretnék egy egészséges Elatine gyepet nevelni, amit úgy érzem a legbiztonságosabban így lehet. Meglátjuk ezúttal hogy sikerül :)
 
A scape ut! Nekem hianyzik meg a jobboldali nagy ko elott egy kb fele vagy harmadakkora csucsos darab a jobbra kifele dol. Bar igy is elnezegetnem..
 
A scape ut! Nekem hianyzik meg a jobboldali nagy ko elott egy kb fele vagy harmadakkora csucsos darab a jobbra kifele dol. Bar igy is elnezegetnem..

Köszönöm szépen :) Használhatatlan lett pedig ez a fotó, élőben szerintem sokkal mutatósabb. Meg kell tanulnom lassan rendesen fotózni
 
A scape ut! Nekem hianyzik meg a jobboldali nagy ko elott egy kb fele vagy harmadakkora csucsos darab a jobbra kifele dol. Bar igy is elnezegetnem..
Így nekem kicsit táj idegen,elég mereven áll a többi kőhöz képest és a textúrája is más.Esetleg ha megdöntöd jobbra?
 
DSM - Day 1.jpg

Tegnap megtörtént a beültetés :) Bekerült hat doboz Elatine Hydropiper és egy doboz Parvula. Ami múltkor nagyon bevált, most is bevetettem: egy puha szilikoncsövet rákötöttem a CO2 rendszerre, és napi kétszer negyed órán át pumpál szén-dioxidot az akváriumba. Ezen felül pedig reggel este pár perc szellőztetés és locsolás. Addig megy a DSM amíg nem jönnek tartósan hidegek, mert nem szeretném úgy kinyírni az Elatinet mint múltkor.
 
Szia. :)
Szerintem DSM-nél nem szükséges a CO2 bejuttatása, a légkörből eleget kapnak a növények szellőztetéskor. :)
De ha mégis, a puha szilikoncsövek általában nem megfelelőek, mert szivárog belőlük a CO2. :) Tehát például levegőztető cső nem ajánlatos. Nagyon sok CO2 megszökhet, még mielőtt eléri az akváriumot.
Egyébként tetszik az akva, követem! (y)
 
Szia. :)
Szerintem DSM-nél nem szükséges a CO2 bejuttatása, a légkörből eleget kapnak a növények szellőztetéskor. :)
De ha mégis, a puha szilikoncsövek általában nem megfelelőek, mert szivárog belőlük a CO2. :) Tehát például levegőztető cső nem ajánlatos. Nagyon sok CO2 megszökhet, még mielőtt eléri az akváriumot.
Egyébként tetszik az akva, követem! (y)


Szia :)

Tudom persze hogy elég szén-dioxidhoz jutnak a növények a levegőn keresztül, de régebbi akváriumnál teszteltem hogy milyen hatást gyakorol a növényekre az extra szén-dioxid, és szemmel látható volt a különbség (pozitív irányba természetesen). Tudok a szilikon cső áteresztő tulajdonságáról, de ez csak abban az esetben igaz, ha a cső nyomás alá kerül (diffúzorra, atomizerre stb. van kötve) én pedig csak szimplán beraktam a cső végét az akváriumba szabadon, így nem kerül a rendszer nyomás alá, ergo nem is szökik a falán keresztül a szén-dioxid. A dicséretet pedig köszönöm :)
 
Sajnos az Elatine-DSM project megint kudarcba fulladt... egy kis részt jobb oldalon bent hagytam, a többi részt beültettem Parvulával. Került még az akváriumba Riccardia, Rotala Rotundifolia, és Rotala Macranda 'Red Mini is'. A szűrőanyag a korábbiakhoz képest BioRio-ról ki lett cserélve Seachem Matrixra (három liter), a szűrőkosarakba pedig beraktam ADA BacterBall-okat, hogy jó gyorsan stabilizálódjon a szűrés. ADA Brighty K-val és Step 1-el kezdem a tápozást, amit kiegészítek még ECA-val és vízcserekor Green Bacter-rel. Egyelőre nincs bent a Twinstar, kell vennem egy új fejegységet. Szeretek túlzásokba esni, úgyhogy a perlon fölé a szűrőbe beraktam 2×100 gramm Seachem Purigent is, csakhogy a víztisztaság ne ezen múljon. :) Kicsit még opálos a víz, ma délután készítek képet az akváról.
 
Back
Oldal tetejére