• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 54 literes zöld sarok

adam202

Kertész tanonc
Sziasztok!
Elsőször egy bemutatkozással kezdenék és egy köszönettel annak aki megjavította a regisztrációs oldalt! :)
Nagyjából idén áprilisban jött a szikra hogy én márpedig halakat szeretnék tartani, és nagyjából egy hónapig tartó brute force tanuljunk-meg-mindent-az-akvarisztikáról olvasgatás után május közepén - mert miért is ne techikusi vizsga kellős közepén vágjunk bene :D - meg is lett az első akváriumom. Annál low-tech-ebb már nem is lehetett volna szerintem. Bátyámtól megörökölt , utoljára 5-7 évvel ezelőtt használt nagy kövekkel, vasfával, néhány növénnyel és guppikkal.
Egy szállítási hibából adódóan viszont két akvárium volt kéznél : egy használatban, és egy törött oldalüvegű. Amikor nyáronrátaláltam erre az oldalra, és megtudtam hogy van ilyen is hogy nem csak a hal a fontos, de a növények is... hát nem sokáig tudtam megülni a fenekemen! Megjavítottuk a törött akit is és irány pest és az akvarisztikai boltok!
Ezt az utóbbi akit , amolyan kezdő növényes próbálkozásomat szeretném megosztani veletek :)
Adatok:

60*30*30 (54liter)
Eheim pickup 160
Odyssea kompakt fénycső 36W 10000K (gyerekek ez rengeteg :notworthy: )
saját barkácsolású kancsal fatető beépített ventillátorral (a vizsga project tápegységemmel meghajtva :) )
zselés co2
JBL manado talaj
2 db seiryu
egy jókora finger-gyökér

6 blue rili
4 amano garnéla
8-10 (?) növendék guppi
1 növendék platti
5 oto
(végtelen sok pocsolyacsiga)

valisneria spiralis
anubias
egeria densa
jávai moha
echinodorus bleheri
cryptocoryne fajok (pontos nevüket már nem tudom sajna)
alternanthera reineckii
1-2 bátyámtól kapott maradék növény aminek nem tudom a nevét
(és szintén végtelen sok de hál istennek fogyóban lévő mindenféle alga)

remélem nem hagytam ki semmit :) jöjjön egy kép is róla:
CAM01748_zps83b069b9.jpg

a minőségért bocsánat! telefonnal készült.
de macrozni bezzeg jól lehet vele :D
CAM01761_zpsc3f0a888.jpg


az eredeti koncepcióhoz már alig hasonlít a növények elrendezése, majdnemhogy csak a kövek meg a gyökér maradt a kezdetek óta a helyén, minden más egy kicsit jobbra, egy kicsit vissza, egy kicsit így-úgy-amúgy, úgyhogy egy kissé rendetlen, átalakítás viszont csak nyáron várható (idő és pénz hiányában - még mindig tanulok)
Szép estét/napot ki mikor olvassa! :)
 
Szia üdv a fórumon és a naplódban.
Kezdetnek nem rossz de látom az algákkal rendesen küzdesz úgy látom. Valószínűleg a kevés szűrés az oka. Nekem már megvolt a nanom amikor rátaláltam a fórumra és nem tudom már hányszor rendeztem át. Csak így tovább:).
 
Köszönöm a bíztatást :) A szűrés annyira még nem is lenne vészes, csak az indtítás nem volt zökkenőmentes, közbejött sokminden ami miatt nem tudtam kellően odafigyelni, akkor jött az algaáradat, a zselés co2 meg erre kb egy hónappal lett bevezetve. azóta viszont láthatóan jobb a helyzet , viszont a szűrő gyakran eltömődik, 1-2 hetente muszáj kinyomkodni :unsure:
de a tegnapi vízcserénél megtanultam hogy a fiatal platti szívós :D veletlenül leszippantottam és a vödörben kötött ki :confused: szerencsére nem lett baja :)
 
Hogy áll most az akvárium? Én is hasonló paraméterekkel szerettem volna nekiindulni, de meggyőzettem magam itt a fórumon, hogy külső szűrő kell nekem. A világításod nekem soknak tűnik a gyenge szűréshez, vagyis inkább azt mondanám hogy a világításhoz gyenge a szűrés. Egy külső szűrőre elég 3-4 havonta ránézni, míg a belsőt takarítani kell folyton, hogy az egyébként csak mechanikai szűrést egyáltalán el tudja látni.
 
Szia
Most ott vagyok hogy elég szépen eltűnedezett az alga (szerintem staghorn) a redmooron és némelyik jávain látno foltokban de jelentősen jobb lett a helyzet az élesztős rendszernek köszönhetően. A valisneria elég rendesen meg lett nyírva illetve 1-2 tő crypto átkerült a hétvégén újraindított másik akváriumba, a parvula lassacskán de terjed (azért mégiscsak lowtech körülmények) összességében minden növény fejlődik egyedül talán a reineckii ami szenved sajna. A szűrőt amint lehet szeretném én is lecserélni, de sajnos nincs rá keret, ezzel kell beérnem, több mint a semmi. Most, mivel már nem kell annyi elhalt algát beszívnia, kevesebbszer is tömődik el :) az egyik blue jelly petés , remélem sok megmarad (eddig senkit nem raktam szülőszobába - survival of the fitest) ha kíváncsi vagy, holnap csinálhatok egy friss fotót bár telefonos képről sok változás nem látszik csak hogy ritkább lett a valisneria :) profi fotós cuccom nincs
köszi hogy érdeklődtél ! :)
 
Kissé még új nekem ez a napló vezetés és hozzá kell szoknom, de ha már ma az akvárium körül forgott a napom, írok pár dolgot ami változott.
Az algával vívott harcban kezdek felül kerekedni, javarészt eltüntek. A fán van fonal alga, illetve a mohák között, amivel sokat nem tudok kezdeni, viszont már így is rengeteget javult a dolog :)
a növényekről sokminden elmondható, van amelyik nem igazán érzi magát jól sajnos, van amelyik stagnál, de többnyire inkább a lassú de biztos fejlődés jellemző.
Anubiast 3 részre vágtam, még egyelőre mást nem csináltam vele, ki kell még találnom hova akarom tenni. Most még a talajban van úgy, hogy a rizóma és a gyökér első 2-3 centije nincs betemetve. Úgy vettem észre hogy jól érzi magát, de nem túl esztétikus így, úgyhogy a 3 darabból 2-t biztos valahova odakötözök (remélem nem font be a gyökere már mindent a talajban :D )
Valisneriát megritkítottam - szó szerint kivettem mindet és csak 4-5 fiatal hajtást hagytam meg a ~20-ból, jó nagy koszt csináltam vele a vízben.
Crypto-k fejlődnek, bár lassan. Hozzák az új hajtásokat is, került belőle már a másik akváriumba is (amiről nincs naplóm mert nem pont növényes :) )
Blue Jelly kettő elpusztult sajnos, de szaladgál nagyjából 5-6 darab 1 hónapos poronty, és megint van 2 petés kismamám :love:
a két követ kivettem belőle, egyrészt azért mert rájöttem hogy nem tetszik úgy, ahogy benne volt, másrészt mert inkább azokat veszem ki és a helyére is növény megy a későbbi szétültetésből :D ennek az akváriumnak a célja úgysem a kompozíció, hanem a tapasztalat szerzés a növényezésről.
Bemutatóként viszont szerintem lövök majd egy képet a másik akváriumról is, mert bár az nem növényes annyira, de szerintem kifejezetten szépre sikerült berendezni
 
Back
Oldal tetejére