• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54 Literes garnis, nanohalas.

zsidig

Kertész szaki
Sziasztok!

Ujra elinditottam ma a kis garnis aksimat. Illetve atrendeztem, nagytakaritottam. Gyari aki fekete ragasztassal, gyári muanyagtetovel amit meg kell meg barkacsolnom mert eleg gyenge a vilagitasom... (sajna) :( Egy 250l\h powerhead szivaccsal a szuresem, megy egy 75wos futes dolgozik benne. A homerseklet 28ra van belove, a kemenyseg 16nk°os, es 7es a ph. A novenyek kozul csak a forrasmoha nevet ismerem :) a tobbiebe egy kis segitseget kernek. Jelenleg 15bd rc es 2db torpe szivoharcsa lakja.

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Sziasztok!

Ujra elinditottam ma a kis garnis aksimat. Illetve atrendeztem, nagytakaritottam. Gyari aki fekete ragasztassal, gyári muanyagtetovel amit meg kell meg barkacsolnom mert eleg gyenge a vilagitasom... (sajna) :( Egy 250l\h powerhead szivaccsal a szuresem, megy egy 75wos futes dolgozik benne. A homerseklet 28ra van belove, a kemenyseg 16nk°os, es 7es a ph. A novenyek kozul csak a forrasmoha nevet ismerem :) a tobbiebe egy kis segitseget kernek. Jelenleg 15bd rc es 2db torpe szivoharcsa lakja.

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
24 fok elég
28 túl sok
 
Kene egy kis segitseg! A neptun liquid carbo szerintetek mennyire hasznalhato szer? Sajnos rendes CO2 re nincs most kapacitasom :(

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Én most liqui carbot használok, teljesen jó. A co2 rendszert nem váltja ki (arra ott van az élesztős, vagy a citromsavas módszer), de jó kiegészítés. Low techbe ajánlják, mert van benne kálium is.
De az easy carbo is nagyon jó cucc, egyikkel se jársz rosszul.
 
Koszi a valaszokat. Kaptam egy neptunosat kiprobalasra... 2000 Literre irja a flaskat, 1mlt ir gyarilag 40 literhez. Ti hogy adagolnatok?

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Amugy nem mellesleg ma gyarapodott az allomany meg 3 db torpe szivoharcaval... :)

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Koszi a valaszokat. Kaptam egy neptunosat kiprobalasra... 2000 Literre irja a flaskat, 1mlt ir gyarilag 40 literhez. Ti hogy adagolnatok?
Hali!
Én 60 literre 2-2,5 ml/nap adagolok,előtte az Easy Carbóból is ez az adagolás ment.
A picibe 15 liter meg 0,2-0,3 ml/nap.
 
Jelentem! Novekedett a nepesseg! Plusz 2 otoval. :) Rendeles alatt pedig 10db boraras merah, es ha minden jol megy hala keszalvonak no a rc letszam is 20 fovel (kb masfel het mulva... ) Csak hogy tetozzem a dolgokat tegnap elottre bepetesedett 2 kislany is! :D

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Kimondottan régen foglalkoztam ezzel a naplóval... így nem is írok, inkább teszek fel képet. :)
a2u9amy8.jpg

Bocsi a telós minôségért!
 
Látott már vki olyat hogy kidöglik a hc, nem szedtem ki minden gyapotot és újra kihajt a gyapotból???
DSC_1450.JPG
 
Utoljára módosított:
Akkor a paraméterek:
Medence 30x30x60 ma.xmé.xsz.
800l/h powerhead 10x10x10es finom szivaccsal
Co2 még nincs (citromsavas lesz ha megérkezik a D301)
Tápozás napi 3ml liquid carbo elosztva 3fele, valami olasz táp a nevét este meglesem heti 3szor 7ml.
Lakók 90+ RC, 1 oto (ma hozok bele még) 8 boraras merah (amint megjönnek lesz még 10)
Világítás napi 8 óra @Hunvarptól vásárolt lámpákkal 4x24w
 
Back
Oldal tetejére