• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 18L Láwagumi

Kertészetben járva találtam rá jókora vulkanikus kövekre (a nevét sajnos nem kérdeztem még meg), és az eladó segítségével aprítottunk. Egy pár követ hoztam csak el, és így sikerült összerakni. A köveket napokig áztattam, teszteltem, hogy megfelelhetnek-e, és úgy tűnt, hogy igen, ezért belevágtam a projektbe.

Indítás időpontja: 2014.06.06.
Akvárium mérete: 25x25x30cm
Technika:
Eheim 2032 Ecco Pro rengeteg szűrőtöltettel (Seachem Purigen, + a gyáriak)
Co2
Aqualighter Nano LED lámpa

Növény: egyenlőre csak hemianthus micranthemoides cuba GA zselés
Várja, hogy visszafoglalja a helyét: Sakurák és néhány Boraras Brigi

A kezdetek:

14382179342_9d352879b8_c.jpg


14196995778_7f07998fc7_c.jpg


14197047820_60904d5924_c.jpg


14197162397_a1d5f05aac_c.jpg
 
Ilyesmiket szoktak vulkáni tufa néven árulni ha jól tévedek.
A vegyi összetétele természetesen meghatározza a színét. Amit én láttam, illetve a kb 10-15 mm átmérőjű örleményét szűrőanyagként használom, az kicsit vörösesebb barna, de a szerkezete nagyon hasonlít.
 
Ilyesmiket szoktak vulkáni tufa néven árulni ha jól tévedek.
A vegyi összetétele természetesen meghatározza a színét. Amit én láttam, illetve a kb 10-15 mm átmérőjű örleményét szűrőanyagként használom, az kicsit vörösesebb barna, de a szerkezete nagyon hasonlít.

A színe tisztára olyan, mint az amazóniáé, olyan, mintha a kőzetből váltak volna ki a kis szemcsék. A belseje porózus, az előzetes áztatás után elég sok víz folyt ki belőle. Emiatt mindjárt arra gondoltam én is, hogy egy plusz szűrés az akiban megoldva!
 
Egy kérdés a hozzáértőkhöz: ha a HM Cuba inkább felfelé terjeszkedik, az mire utal? A Co2 kevés, vagy a fény intenzitása, vagy a megvilágított órák száma?

Másfél hét telt el az indulás óta, de oldalra még nem nagyon növöget. A fotók alapján szerintetek elég mélyre ültettem? Nem kellett volna lejjebb nyomni a talajban?
 
Hát ezt így elég nehéz megmondani. Nem ismerem ezt a pilácsot, nem tudom, hogy milyen teljesítménnyel karistol. De sanszos, hogy a fény kevéske neki.
 
Hát ezt így elég nehéz megmondani. Nem ismerem ezt a pilácsot, nem tudom, hogy milyen teljesítménnyel karistol. De sanszos, hogy a fény kevéske neki.
A 13W-os eddigi Haqos stellars szintjét hozza ez az Aqualighter, sőt! De lehet, h. a cuba többet igényelne, bár virít az aki...
 
Én úgy tudom, hogy a hemianthus calrichoides -t nevezik cuba-nak, a HM az más. Lehet, hogy HM-et vettél és azért nő felfelé, a HC ha nem kap elég fényt, akkor inkább nem nő, de felfelé szerintem nemigen.
Én is így jártam, ezért van tele az akvárium HM-el, mert HC-nek árulták, csak annyira kicsi volt, vagy emersen nevelték, hogy megtévesztett.
 
A 13W-os eddigi Haqos stellars szintjét hozza ez az Aqualighter, sőt! De lehet, h. a cuba többet igényelne, bár virít az aki...
Próbáld ki egy kis időre mindkét lámpával, hátha úgy mutat valami változást. Esetleg vágd vissza, ha már nagyon magas.
 
Én amióta a 18l felett két Haqos stellars-sal világítok meglódultak a növények szerintem szükség van több fényre.
 
Én úgy tudom, hogy a hemianthus calrichoides -t nevezik cuba-nak, a HM az más. Lehet, hogy HM-et vettél és azért nő felfelé, a HC ha nem kap elég fényt, akkor inkább nem nő, de felfelé szerintem nemigen.
Én is így jártam, ezért van tele az akvárium HM-el, mert HC-nek árulták, csak annyira kicsi volt, vagy emersen nevelték, hogy megtévesztett.

Sorry fiúk/lányok, elírtam, természetesen HC Cuba a növényke!
Ennek függvényében kérdezem, hogy mennyi idő alatt van látható beindulása? A 1,5 hét az még csak az akklimatizálódásra lehet elég? GA zselés változat.
 
Sorry fiúk/lányok, elírtam, természetesen HC Cuba a növényke!
Ennek függvényében kérdezem, hogy mennyi idő alatt van látható beindulása? A 1,5 hét az még csak az akklimatizálódásra lehet elég? GA zselés változat.

Ha atomvillanással világítasz 3-4nap alatt már látványos a fejlődés.
Bubizik a hc?
 
Back
Oldal tetejére