• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Téli szállítás és fagyok

viktorlantos

Alapító
Admin
Sajnos a tartós fagyok miatt előfordulhat, hogy egy egy folyékony táp stb. megfagyva érkezik hozzátok. Jellemzően akkor fordulhat elő, amikor a csomag egész hétvégén a GLS raktárában van (pénteki csomagfelvételnél) hétfői kiszállításra.
A fagyott folyékony halmazállapotú dolgokkal nincs más teendő, hagyni kell, hogy szobahőmérsékleten felolvadjon, és lehet használni.

Ritkán van ilyen helyzet, de ma például kaptunk egy ilyen visszajelzést, gondoltam megosztom veletek.
 
:? A co2 reagens Folyadéknak sem árt a fagyás? Mert órán belül megkapom, és lehet fagyott lesz akkor :eek:
 
Feccc said:
:? A co2 reagens Folyadéknak sem árt a fagyás? Mert órán belül megkapom, és lehet fagyott lesz akkor :eek:

Nem gond. Kicsit várni kell, hogy felolvad és használható. Sajnos ahogy látom a futárcégek raktárai, depói nincsenek fűtve, emiatt lehet a bibi.
 
viktorlantos said:
Feccc said:
:? A co2 reagens Folyadéknak sem árt a fagyás? Mert órán belül megkapom, és lehet fagyott lesz akkor :eek:

Nem gond. Kicsit várni kell, hogy felolvad és használható. Sajnos ahogy látom a futárcégek raktárai, depói nincsenek fűtve, emiatt lehet a bibi.
Hát igen , sajnos ez van, amíg nem okoz kárt a termékben addig nem zavar, így legalább nem tudom kilötykölni a folyadékot :D
 
Általában a növényszállítással mi a helyzet? Hála Jézuskának meg minden létező módi spórolásnak, fedősztorinak, kérésnek, összeállt a környezet arra, hogy indíthassak.
Leáll a növénykiszállítás tavaszig?
 
someday said:
Általában a növényszállítással mi a helyzet? Hála Jézuskának meg minden létező módi spórolásnak, fedősztorinak, kérésnek, összeállt a környezet arra, hogy indíthassak.
Leáll a növénykiszállítás tavaszig?

Igazán erős fagyok esetén kritikus a dolog. De szerintem ezt ki tudják gáborék sakkozni. Ha Tropica egész télen tud thermo csomagolásban küldeni növényt, akkor szertintem a kiszállítással sem lehet gond.
Most még nem kaptunk infót, hogy leállna a növényezés. Persze kicsit melegebb időben azért szerencsésebb a rendelés.
 
Nekem is most jött meg a csomi, többek között benne a micro macro jégkásával. :D A hidegnek csak 1 hátránya van az ilyen csomagokkal, mégpedig a tápokkal együtt utazó Book of ADA kicsit megsínyli. (Nálam legalábbis a lapok alja hullámos, a vizet vert flakonoktól) Ettől a kis esztétikai hibától eltekintve, lenyűgöző. Nagy hála érte, GA! :thumbup:
 
Úgy látszik nem minden folyékony dologgal történt ez. Lehet a GLS logisztika más más raktárakba vitte és volt ahol zordabb körülmények voltak.
Ettől függetlenül ez nem fordulhatott volna elő. Szoval keressük a felelősöket.
 
Nekem is fagyott volt a teteje. Már kiolvadt, de a macro most olyan mint egy hógömb, kis fehér darabkákkal van tele.
 
FishAir said:
Nekem is fagyott volt a teteje. Már kiolvadt, de a macro most olyan mint egy hógömb, kis fehér darabkákkal van tele.

Ha feolvad a táp meg kellene próbálni felrázni egy kicsit. Ha továbbra is kétes állagú a termék, kérlek írjatok az info kukac Green Aqua pont hu-ra és kitaláljuk a megoldást.

GLS rendesen megszivatott minket :twisted:
 
FishAir said:
Nekem is fagyott volt a teteje. Már kiolvadt, de a macro most olyan mint egy hógömb, kis fehér darabkákkal van tele.

Végül is karácsony (tél) van :lol: ;)
 
INFO:

A GA tápoknak egyszeri fagyás nem árt meg !! :idea:
Rendeltetésszerűen használható, de ha bármi problémát találtok jelezzétek, és természetesen ingyenesen pótoljuk.
 
Üdv!
Nekem is fagyi jött, de Attila megnyugtatott, hogy ettől nem lesz baja a tápnak. Hógömb effect nálam is van, meg kicsit buborékos még a micro.
Ennél jobban csak azt sajnáltam, hogy valamennyi kipumpálódott a macroból rá az Ada katalógusra :cry:

Csak egy ötlet: ha a kupakon a gombot elforgatjátok jobbra csomagolás előtt, akkor nem tud benyomódni. Én is csak véletlen jöttem rá.
 
Azok elvileg elvannak zárva, bár nálam is kijött picit véletlen. Valószínű ahogy ide oda gurult elfordulhatott.
 
Nálam a számlára ment rá egy nagyon minimális, az ADA Book sértetlen hála istennek. Egyébként felettébb érdekes, hogy ez a kupak kinyílik, mert ahhoz be kell nyomni felülről, majd eltekerni. Elég valószínűtlen, hogy ez szállítás közben megtörténjen a rázkódástól. Én arra tudok gyanakodni, hogy a palack összenyomódott, nálam látszik is a micro alján és a kupak nem zár ilyen esetben annyira mint egy hagyományos menetes.

Helyzetjelentés a hógömb effekttel kapcsolatban:
Egy órával ez előtt még bőven volt benne mikor megfordítottam rá egy fél órára már szemmel látható volt a javulás most meg már alig van. Szerintem egy pár óra és egy morzsa sem marad. Nekem délután egyre érkezett meg úgy, hogy a felső harmada volt megfagyva, valószínű idefelé jövet a kocsiban kiolvadhatott a nagy része hajnaltól. Ezt csak azért írom le, hogy ha legközelebb lesz ilyen tudjátok kb. mennyi idő kell neki, hogy elmúljon ez a dolog.

Egyébként kösz ismét a gyors reagálást.

PS: úgy megtetszett ez a hógömb dolog, hogy holnap veszek is egyet valahol. Ha tud valaki kimondottan növényeset szóljon. :crazy:
 
PS: úgy megtetszett ez a hógömb dolog, hogy holnap veszek is egyet valahol. Ha tud valaki kimondottan növényeset szóljon.

snowball_24.gif


:mrgreen:
 
Nah kis helyzetjelentés. Szóval a múlt heti őrületes rendelésdömping miatt totális fordulatszámon pörgött minden körülöttünk. A logisztikai raktárnak gyakorlatilag pár óra alatt kellett 100 csomagot összerakni és kiküldeni.

Nincs mese itt extra emberek is segítettek és néhány csomagba nem került be a szokásos térkitöltő anyag, ami egyébként minden csomagban van a sérülés elkerülése végett. Így néhány csomag a táp miatt össze vissza rázkódott. A kupak pedig szépen megadta magát pár esetben. A szerencsésebbek nem jártak így, de néhányan kifolyt tápokról írtak. Akinél elázott a könyv küldünk másikat egy következő rendelésnél. Csak írjátok meg az info kukac Green Aqua pont hu-ra.

Ha nagyon kifolyt a táp akkor is.

És ha az őrület nem lett volna elég jött ez a fagyás sztori, ami a GLS-nek hála elég sokcsomagot érintett a kikuldött kb 100-140 csomagból. Soha nem történt még ilyen, a raktár történetében sem, szóval valami gáz volt a GLS-nél elképzelhető.

Borzalmasan figyelünk a hibátlan kiszállításra és nagyon rosszul érintett minket a fenti két eset.
Levívtuk az illetékesekkel, bízunk benne, hogy ez soha többet nem fordul elő. A bakikat pedig a lehető legrövidebb idő alatt orvosooljuk.
 
Back
Oldal tetejére