• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Recon 216l !

recon

Tapasztalt kertész
Üdv,
gondoltam bemutatom az én low tech low light "tanuló" akimat...
Az akvarisztika mindig is érdekelt, fateromnak mióta eszemet tudom van/volt akváriuma, ez a 250es is igazából az övé csak én kezelem már azóta.. :), Kb 2008végefelé bukkantam rá Nigro blogjára, akkor megfogott a növényezés, de akkor még viszonylag kevés tudással a fejemben összeraktuk ezt az akit. 2009 februárjában indult. Azóta rengeteg dolgot másképp csinálnék :) Érdekes, hogy hogy meg sikerült találni az egyensúlyt ugyanis algám nem nagyon van. (kop kop:D) (némi ecsetalga azért van.)
Sajnos a növényezés nem a legolcsóbb egy ekkora akváriumnál ezért nincs co2-m sem, mert ha lenne akkor több fény kellene, és akkor GA tápozás:p pont pont pont úgyhogy ez az állapot így marad egy darabig. Friss képeket majd próbálok kattingatni. ADdig is 1-2 a régebbiekből.

Azt még hozzátenném, ami szerintem javában befolyásolja a hardscape-t, hogy úgy terveztük az akit, hogy kétoldalról is mutasson valamit, mostmár megváltozott a látásmódom, de az volt a terv, hogy ha valaki bejön az ajtón szép akit lásson, és a nappaliban és szép legyen ugyanis térválasztóként funkcionál ez a 250liter:) (szép mondat lett ez juuj de este van :D)
Én büszke vagyok erre az akira :)

Aki
- 125x35x50 216liter :roll:

Technika
- Szűrés: Eheim Classic 2217 1000 l/h
- CO2: egy ideig élesztős, mostanság nincs
- Világítás: DIY 3x36w T8
- Talaj: Gyöngykavis, mosott folyami homok
- Design: Tisza - fagyökér
- Tápozás: Sera Florena
- Vízcsere: Hetente 40%

Növények
- Rotala rotundifolia
- Cryptocoryne Wendtii 'green'
- Cryptocoryne Wendtii 'brown'
- Anubias Barteri Var Nana
- Ludvigia repens rubin
- Vesicularia dubyana - Jávai moha
- Hólyagos vízikehely (Cryptocoryne aponogetifolia )

Halak, garnélák
- 25db Ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha)
- 18db Neonhal (Paracheirodon innesi)
- 2db Sziámi algaevő

- 1db Stendhal-hal
- 2db Kékpajzsos páncélosharcsa
- 1db Plekó Hypostomus punctatus

- sok Red Cherry garnéla
- 8db Amano garnéla


4837470044_d1d42b7114.jpg

Most is így néz ki kb.:
4837434988_1a92e64fb8.jpg
a képek random képek, a rotala nyírása nem túl jó de a legközelebbi képek jobbak lesznek megígérem:)

4836857285_660141f2a1.jpg


indítás után 1-2 nappal:
4837470224_6556880cac.jpg

Flickr oldalam
 
Re: Recon 250 l

Jó kis low tech aki lett! Gratula!
Szerintem, low tech vagy high tech, ha eléred az egyensúlyt és működik ....szuper!
Csak nagyon a margójára írva, engem picit zavar a látványban a pont centrikusan ültetett Echinodorus.
 
Re: Recon 250 l

patzu said:
Jó kis low tech aki lett! Gratula!
engem picit zavar a látványban a pont centrikusan ültetett Echinodorus.


köszi szépen, hát igen eléggé bezavar, de nagyon nincs sok lehetőség átültetni máshova sajnos. Eredetileg mellé terveztem még lotus-t (Nymphaea zenkeri) -t akkor talán kicsit jobban egyensúlyban lenne de így maradt :)
 
Re: Recon 250 l

Jól néz ki, szép nagyon a moha, láthatóan jól érzik magukat a növények. :thumbup:
 
Re: Recon 250 l

Szia!
Szerintem ahoz képest, hogy low tech, le a kalappal! Itt a példa, hogy csúcsminőségű cuccok nélkül is lehet szép akit csinálni. :) Gratulálok, nagyon szépek a növények. ;) :thumbup:
 
Re: Recon 250 l

Jó lett az aki, amit lehetett kihoztál belőle. Én még a bal oldali fa mögé - ha van ott hely, és jut oda fény is - tennék valami háttérnövényt.
 
Re: Recon 250 l

oRphEus said:
Jó lett az aki, amit lehetett kihoztál belőle. Én még a bal oldali fa mögé - ha van ott hely, és jut oda fény is - tennék valami háttérnövényt.

Köszi szépen. A bal oldali fa mögött azóta növögetni próbál a Ludvigia Repens de nem tul sok sikerrel. Rotala is csak hánykolódik. Nagyon kevés fény jut oda sajnos az akvárium merevítője miatt :S Lehet azt a bal oldalon lévő vízikalászt atültetem oda inkább, az szívósabb. Ha most kezdeném ugyanezzel a technikával már más hardscape-t csinálnék. Nem fedném le ennyire a gyökerekkel a fényt. Majd a következő aki valamikor... :)
 
Re: Recon 250 l

este a viharfotózás után kattintottam párat :) nem a legjobb de megteszi.
Moha újrakötözve, a maradék mohát pedig palakőre kötöztem és letettem bal-előre hátha kicsit felnő és szép gyep lesz :) bár oda le nem sok fény ju az amúgyis kevésből..






 
Re: Recon 250 l

Valóban egy 250 literes növényes aki létrehozása és fenntartása igen költséges, de te azon személyek közé tartozol akik "kis" pénzből is egy nagyon természetes hatású üveget készítettél! :)
Észrevétel: Általában az akváriumot térelválasztónak használni nem szerencsés, hisz a háttér lehet akár egy "ajtó, mint a te képeden". ;) Hál istennek a gyönyörű rotalád megoldja ezt a problémát. :angel:
Talán a Cryptocoryne Wendtii 'brown' a jobb oldalon túlságosan rá van ültetve az elülső falra.
De a lényeg, nem csodálkozom, hogy szereted ezt az akváriumot' :clap:
 
Re: Recon 250 l (HD video)

... most pedig egy HD minőségű "instant" videóval szolgálok:D Idősebb húgom a hétvégére hazahozott egy 260 000ft-os Panasonic fullhd kamerát egy riportot kellett forgatnia, vasárnap délután pedig szemügyre vettem azt a bizinyos kamerát és gondoltam levideózom az akit akármilyen állapotban is van most.. ilyen lehetőség úgysem adatik a közeljövőben mégegy :) Sajnos a moha rendkívül rossz állapotban van. Meg úgy "minden"... ültetgettem vagdaltam de azért szerintem élvezhető videó lett. Manuális fókusszal bajlódtam:D Ja, és csak 1x volt kedvem kivárni amég a sonyvegas lerendereli a videót ugyhogy a vágás sem tökéletes.

[ T4F-kMtpJM4&hd=1 ]

ui: most látom, hogy rossz zene van még alatta. Amég a youtube cseréli a hangsávot - ha beletekertek a felébe egyből, aztán vissza az elejére, akkor a jó zenével fogja lejátszani valami pánsíp is van benne asszem :) ( nem az ami hülye beszéddel kezdődik )
 
Re: Recon 250 l (HD video)

Durva minőség ;) Az aki nekem tetszik, szép színes, el van benne találva minden, talán valami előtéri növény jól mutatna. Ahhoz képest hogy low tech nagyon szép. Találkozunk a HAC-on ;)
 
Re: Recon 250 l (HD video)

nagyon maszek lett a videó, gratu :thumbup:
csak csatlakozni tudok danihoz, remélem látunk a HAC-on. :angel:
 
Re: Recon 250 l (HD video)

Nagyon jó a videó és az aki is! ;)
Tisztára megréműltem a kicsi oirás plecod láttán, utóljára Viktor nagy akiában láttam ekkorát, ez ragájos ekkora akiba!? :D
 
Re: Recon 250 l (HD video)

köszi a dícsérő, bíztató szavalat :)

Cecska, lehet, hogy ragájos, ez a pleco vagy 7 éves lehet ha nem több. volt egy 11éves is de az nemrég távozott :S
 
Re: Recon 250 l (HD video)

Jó videó gratulálok! És a növényeid is szépek!
 
Hm.... versenyre nevezéskor érdekes felfedezést tettem.... az aki méreteivel kapcsolatban. Nem 40széles hanem csak 35cm... így módosult 216literre a térfogata :D:D
 
Back
Oldal tetejére