• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

98l Iwagumi

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Hamarosan ártalakítom az akváriumot.Mindig tetszettek a fás sziklás elrendezések.Az iwagumi volt a legutolsó,amit ki akartam próbálni.de úgy döntöttem,hogy a most lesz az.Ennek oka nem más,mint a kő.Ehhez a kőhöz akárhogy rakosgattam faágakat,sehogy sem tetszett.
Már nagyjából megvan a növényállomány is,az előtéri növényen vacilálok még.HC,vagy Eleocharis acicularis.Ez utóbbi egyenes fűszerű megjelenése tetszik.
Valahogy augusztus közepére tervezem beüzemelni.
Jöjjön egy pár kép,amit a régi akimban rendeztem be szárazon.
Egy kissé bezavar a házunk kőmintázata.

8651307_6481ba62458f23a8fffbe589732e4f35_l.jpg

8651305_1ac373ac56750fe5e932514e00e29edc_l.jpg
 
szerintem az acicularis inkább közép és háttérnövénynek lenne jó. ha a front részre rakod el fogja takarni a köved nagy részét. állandóan meg nem lehet nyírni, mert folyamatosan elbarnul majd, mint a parvula amikor nyírod. szal hosszúra kell hagyni és akkor hosszú lesz oda.

de ha mindenképp egyenes fűben gondolkodsz miért nem próbálod meg a lilaeopsis-t?
bár itt nem kifejezetten egyenes, de nagyon szép volt élőben: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... otostream/

egyébként izgalmas lesz! ;)
 
Köszi Vik!
Egyébként a lilaeopsis is szóba jött,de félek,hogy lassan fog terjedni.Az acicularis pont ezért nem 100%,mert bisztos,hogy magas,de nyírni lehet.Az egyik buktatója pont az,hogy magbanul,a parvulával is többeknek van gondja.Van még idő,még rágódok rajta egy kicsit.
A szűrőt is le akarom cserélni Eheim 2073-ra.nemsokára meg lesz,járatom majd a régi akiban,hogy beérjen.
 
Tök jó lesz. Kíváncsian várom hogy mi sül ki belőle. De én a két követ megcserélném, ugyan arra állna minden csak a nagyobb kő lenne aranymetszésben.
k____p_014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bár lehet hogy csináltad már és így jobb volt, de nekem valahogy így jobban bejön, de ne legyen igazam :)
:thumbup:
 
Köszi Dani!
Az a helyzet,hogy ez a kő így ebben a sorrenben egyben volt.20kilós kalapáccsal daraboltam szét.Ez a fele a szebb,a jobb oldali kő szép lépcsőzetes,a másik fele sima.Mikor egyben volt, eleve dőlt kissé a szálirány.Próbáltam más sorrendet,de akkor nem jött ki az a hatás,hogy a kő erodálódott,szétesett.
Nektek nem ez jut eszetekbe róla?
 
Izgalmas elrendezés! ;) Szerintem Dani arra gondolt, hogy a jobb oldali kő lehetne magasabb, ezáltal dominásnsabb. Talán egy kicsit több talajjal alatta??
 
a jobb oldali kő lehetne magasabb

Már így is alatta van egy kő,mert úgy tört szét,hogy alulról hiányzik kb, 3-4 centis rész.Gondoktam,hogy a 2.kőből levágok valamennyit,mert úgy is alul az éle érinti a talajt a dőlés miatt.
 
Gratulálok, szerintem is jó az elrendezés (érdekes, de jó) ;)
Az aljzattal tudsz majd játszani hogy a fő kő tényleg magasabban legyen vagy még pakolsza alá köveket!!
Nekem hírtelen a Supermen visszatér című film jutott az eszembe, mikor ránéztem az akidra :D .
 
Meggyűrtem a köveket,illeteve a problémás követ.Mindig is éreztem,hogy az túl hangsúlyos.

8658701_bd227a4d5d546af4a338cb94c370bedc_xl.jpg

A baloldali kis kövek csak ott maradtak,nem a része az összképnek.Itt vannak a célszerszámok. :D

8658699_6f6971c3d6bb2b145a0bbab44b996911_m.jpg8658703_fa9014bf0601af8f00a3ffa8fa1c850b_m.jpg
 
Határozottan jobb! :clap: Ha lehet ilyet mondani, akkor még izgalmasabb ez az elrendezés, mint az előző! :thumbup:
 
izgibb lett megérte a munkát. nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én már látom is magam előtt a zöld gyepet ;) :thumbup:
HAC-ra beérik remélem! ;)
 
Hm. Nekem a kövek használata jobban bejött, de ez az újságos hardscape sem rossz. ;)
 
Back
Oldal tetejére