• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

Sziasztok!
Elindítok egy új naplót.
Üveg: Dennerle Nano Cube 60liter
Szűrés: egyelőre nem is lesz. 😉
Világítás: Chihiros C2 RGB led lámpa
Táptalaj: érlelt(1 hónapot víz alatt is) komposzt, agyagos barna kerti föld keverék.
Fedés: Dennerle Crystal Quartz(fekete)
Dekor: 2 db akáctuskó összeépítve(1 évet várt vízbe merítve)
Növények eddig:
Lilaeopsis brasiliensis
Rotala(ammania) bonsai
Rotala sp red(talán)
Ludvigia sp super red
Lobelia Cardinalis mini
Hygrophila pinnatifida
Bucephalandra kedangang
Hydrocotyle tripartita sp. Japan
Sagittaria subbulata
Eleocharis vivipara
Staurogyne repens
Ha valamit kihagytam, majd pótolom. 🙂
Képeket este...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Elindítok egy új naplót.
Üveg: Dennerle Nano Cube 60liter
Szűrés: egyelőre nem is lesz. 😉
Világítás: Chihiros C2 RGB led lámpa
Táptalaj: érlelt(1 hónapot víz alatt isl komposzt, agyagos barna kerti föld keverék.
Fedés: Dennerle Crystal Quartz(fekete)
Dekor: 2 db akáctuskó összeépítve(1 évet várt vízbe merítve)
Növények eddig:
Lilaeopsis brasiliensis
Rotala(ammania) bonsai
Rotala sp red(talán)
Ludvigia sp super red
Lobelia Cardinalis mini
Hygrophila pinnatifida
Bucephalandra kedangang
Hydrocotyle tripartita sp. Japan
Sagittaria subbulata
Eleocharis vivipara
Staurogyne repens
Ha valamit kihagytam, majd pótolom. 🙂
Képeket este...
Ígéretesnek tűnik, várom a fejleményeket. Gondolom, belekerült néhány társasjátékba :)
Kíváncsi vagyok, hogy teljesít a komposzt. Kipróbálod az El Naturalt? Lesz benne állat is:?
 
Egy ideje nyomta a lelkem az a 2 db akác, ami várta a nagy szképet. Majdnem megszabadultam tőlük, de @Kovács Zsolt nem akarta megkapni. Inkább iwagumi lett volna ez a a cube, de a fa nem vár örökké, nem hagyhattam tönkre menni. IMG_20210930_104342.jpg Az összerakáshoz ez is kellett (meg a fúrógép) :IMG_20210930_104316.jpg
IMG_20210930_104359.jpg
Berakás előtt és után(és ezt többször ismételve😃) :
IMG_20210930_104952.jpgIMG_20210930_105024.jpgValahogy nem fűlött a fogam a cigifilteres pillanatraginyóhoz így vizesen...
Földet rá, oszt jó' van... 😃IMG_20210930_112614.jpg
Kihagytam pár építési részletet ééés,... tadaaaam:IMG_20210930_183313.jpgIMG_20210930_183321.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210930_111001.jpg
    IMG_20210930_111001.jpg
    184.3 KB · Megtekintések: 9
  • IMG_20210930_112614.jpg
    IMG_20210930_112614.jpg
    311.7 KB · Megtekintések: 14
Utoljára módosított:
És oldalról is nézősre lett tervezve:IMG_20210930_183341.jpgIMG_20210930_183402.jpg

Kicsit még nem tiszta, de majd letisztul.
Ígéretesnek tűnik, várom a fejleményeket. Gondolom, belekerült néhány társasjátékba :)
Kíváncsi vagyok, hogy teljesít a komposzt. Kipróbálod az El Naturalt? Lesz benne állat is:?
Állat is lesz, az első szakaszban alsórendű tócsarákokat teszek, aztán szépen felépítem egyesével az ökoszisztémát. 1-2 konquistador hólyagcsiga már most is van. 😃 Bizakodom, megpróbálom megvalósítani a dunsztosüvegem nagyban. Amit ott megfigyeltem, azt megpróbálom alkalmazni tudatosan.
 
És oldalról is nézősre lett tervezve:View attachment 155472View attachment 155473

Kicsit még nem tiszta, de majd letisztul.

Állat is lesz, az első szakaszban alsórendű tócsarákokat teszek, aztán szépen felépítem egyesével az ökoszisztémát. 1-2 konquistador hólyagcsiga már most is van. 😃 Bizakodom, megpróbálom megvalósítani a dunsztosüvegem nagyban. Amit ott megfigyeltem, azt megpróbálom alkalmazni tudatosan.
Nagyon tetszik ez a fa. Szép formája és textúrája van. Talán egy kicsit túl nagy ekkora helyre, de ez egyéni ízlés kérdése. Pár növény elférne a fán is. Régen én is hasonló koncepcióval indítottam a 60-as kockát, csak valamivel kisebb fával. Egy idő után úgy elszaporodtak a növények, hogy a fából nem látszott semmi. Végül kicseréltem egy kicsire, hogy ne foglalja a helyet :)
 
Talán egy kicsit túl nagy ekkora helyre, de ez egyéni ízlés kérdése. Pár növény elférne a fán is.
Még elférek a karbantartáshoz. A fa valóban nagy, de így talán nem tűnik el könnyen a szkép a dzsumbujban. Van rajta egy Buce, Pinnatifida, és várhatóan felfuttatom rá a Tripartitát. És próbaképpen az egyik odúban is van Lobelia, ha kinövi magát látszani fog. Nem akarok mohát ide. Illetve az oldalsó képen a Lobeliák előt van 2 csomó MC(legalábbis azt gondolom az, mert még nem használtam). Ezek kísérlet képpen vannak, vajon termel-e a talaj elegendő CO2 - t.
A víz jelenleg egy kissé opálos, holnap eldöntöm, hogy megy-e bele az első adag tócsarák kúltúra. A 200 literesből kapta a feltöltést az üveg, úgyhogy semmi vízkezelő, bacikultúra, meg ilyesmi nem ment bele. A tervem szerint nem is nagyon fog új vizet kapni, csak a nagy aki vizét fogja újrahasznosítani egyelőre. Persze párolgás ellen RO-val. 🙂
 
2 nap telt el. 1. Nap reggelre kissé opálosabb lett, mint feltöltéskor. Gondolom infuzóriumos egy kicsit. Számítottam rá. A szaga a víznek is olyan lett, mint amikor nem takarítottam időben ki az előszűrőt és berohadt. Mára a szag csökkent. Opál maradt. Lett egy kicsi fehérje réteg a felszínen. Délelőtt telepítettem az első adag, főként vízibolhát a dunsztosüvegből. Estére mintha kicsit tisztult volna. Csigák a vízfelszínen csúsznak és skimmerelik a felszín hártyát. 😃 Erre is számítottam. IMG_20211002_104054.jpgIMG_20211002_133720.jpgIMG_20211002_143311.jpg
És rendezkedtem a nagy akiban, előbányásztam, a dzsumbujból a bulin @xman -től kapott microsorumot, @Rudi50 tiszteletére áttettem ebbe. Kicsit megfőtt ugyan a kocsiban, eldobta a levelei nagy részét, de azóta helyre jött, megmutatható. 🙂IMG_20211002_185220.jpg
A berakott ágacska alján spontán odakötött karácsony moha van, nem volt szívem likvidálni. Majd megpróbálom kordában tartani.
 
2 nap telt el. 1. Nap reggelre kissé opálosabb lett, mint feltöltéskor. Gondolom infuzóriumos egy kicsit. Számítottam rá. A szaga a víznek is olyan lett, mint amikor nem takarítottam időben ki az előszűrőt és berohadt. Mára a szag csökkent. Opál maradt. Lett egy kicsi fehérje réteg a felszínen. Délelőtt telepítettem az első adag, főként vízibolhát a dunsztosüvegből. Estére mintha kicsit tisztult volna. Csigák a vízfelszínen csúsznak és skimmerelik a felszín hártyát. 😃 Erre is számítottam. View attachment 155554View attachment 155555View attachment 155556
És rendezkedtem a nagy akiban, előbányásztam, a dzsumbujból a bulin @xman -től kapott microsorumot, @Rudi50 tiszteletére áttettem ebbe. Kicsit megfőtt ugyan a kocsiban, eldobta a levelei nagy részét, de azóta helyre jött, megmutatható. 🙂View attachment 155571
A berakott ágacska alján spontán odakötött karácsony moha van, nem volt szívem likvidálni. Majd megpróbálom kordában tartani.
Tetszik, ahogy van. Ugye, hogy jobban néz ki a fa növényekkel? Megtisztelő, hogy miattam lett ilyen :) A fa mintha egy kicsit színezné a vizet, bár lehet, hogy csak optikai csalódás.
 
1 hetes elmúlt az akva pénteken. Vízibolhák látványosan sokasodnak, van mit enniük. Sajnos a növények egy része nem tolerálja a high-tech, el natural váltást. A stauból van olvadás, 1 tő, a lobélia fele odavan, de nem biztos hogy marad akár 1 tő is. A Ludvigia hozott új hajtásokat, fakóbbak, a Rotala is kizöldült az új hatásaival, de fejlődik. Erre számítottam. A meglepetés a Vivipara, nő és hozza az új leveleket. A Sagittaria meg úgy tűnik már most elkezdte hódító munkáját. Lilaeopsis stagnál. MC elolvadt. Tripartita is gyanús. Buce elvan, Pinnatifida mintha nőtt volna. Microsorum talán nem olvad. Egy-egy hajtáscsúcs gyanús. Ködösség szakaszosan változik, lehet megejtek némi vízcserét és mérek gh-kh-ph-t úgy sejtem a kerti földes keményíteni fog, hiszen a kútvizem is extrém kemény. Csak a vízibolha szaporulatot félek leszívni, mert az egyensúlyi állapotot még nem érték el. IMG_20211008_162000.jpgIMG_20211008_162025.jpgIMG_20211008_162051.jpg
 
Halat/mást mit tervezel bele?
Garnéla - neocaridina, a gyerek kékre akar rávenni, de itt olyat nem nagyon kapni. (lehet csak leszelektálom a szebb sárgákat ide a nagyból) Ha kicsit javul a víz, talán galaxy. Viszont sajnálnám a vízibolhát legyalultatni a halakkal, mert tökre bejön, hogy lefékezik az algát. Kacérkodom az ászkarákkal és a tüskés bolharákkal, de jelenleg még nem lehet olyan jó a vizem. Ha meg nagyon szapora lesz a vízibolha, akkor élő kajaként fentartom őket a nagy akiba heti 1 etetéshez.
 
Mértem...
Neptun :
Gh : 22
Kh : 12
Csíktesztre volt még időm:
Ph : 7 körül
NO2 : 0
NO3 : 0
Cseppteszttel nyílván érdekesebb lenne. A víz szagos, a bomló növények okán, (meg a fa is túl sok a kezdéshez) úgyhogy csináltam egy 15 liternyi cserét full RO-val. Ezt egy párszor meg kell ismételnem majd, mert a talaj nagyon keményít... Nehéz indulás lesz, de kitartunk. Rengeteg új vízibolha van, olyan aprók, hogy épp, hogy látni őket. 🙂
 
Back
Oldal tetejére