• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

5 oldalt néztem át a kérdezés előtt. :D Szóval, akkor nagyon. :D
Volt vízcsere, szűrőből lett 2 ivadék. Utána átfésültem pipettával a tuskó tetején a mohát. 15 pete. Előkotortam egy téglalap alapú 30 literes üveget. Lerekesztek belőle egy hátsófali szűrőrészt és szivaccsal megfelezem a medencét, hogy a különböző méretű ivadékok szeparálhatóak legyenek. Addig meg gazdálkodok az el naturál üvegeimmel. 🙂
 
Volt vízcsere, szűrőből lett 2 ivadék. Utána átfésültem pipettával a tuskó tetején a mohát. 15 pete. Előkotortam egy téglalap alapú 30 literes üveget. Lerekesztek belőle egy hátsófali szűrőrészt és szivaccsal megfelezem a medencét, hogy a különböző méretű ivadékok szeparálhatóak legyenek. Addig meg gazdálkodok az el naturál üvegeimmel. 🙂
Gratulalok. :)
 
Volt vízcsere, szűrőből lett 2 ivadék. Utána átfésültem pipettával a tuskó tetején a mohát. 15 pete. Előkotortam egy téglalap alapú 30 literes üveget. Lerekesztek belőle egy hátsófali szűrőrészt és szivaccsal megfelezem a medencét, hogy a különböző méretű ivadékok szeparálhatóak legyenek. Addig meg gazdálkodok az el naturál üvegeimmel. 🙂
Akkor úgy vagy a halakkal, mint én a CRS garnikkal: lassan több van a szűrőben, mint az akváriumban. :ROFLMAO:
 
Úgy tűnik, valamit nagyon eltaláltam. Gyöngy dániók heti rendszerességgel kufircolnak. A tuskó tetején a moha a kedvenc ikrahely, oda rakják ahol alig 1cm vízoszlop van a moha felett. Esténként pipettával túrom át, 10-40 ikra szokott összejönni. Az első ivadékokból 5-6 már kezdi elérni a verébrazbóráim méretét. Próbálkozom papucsállatka tenyésztéssel, csak nincs mikroszkópom, hogy leellenőrizzem, hogy sikeresen azt adok-e a halaknak. Szerencsére a 10literes el naturál üvegeimben elég sokféle herkentyű van, ha a halak nem, hát megeszi valami más.IMG_20221114_152442.jpg
 
Nem tudom otthon mennyi az ara a gyongydanionak, itt ennyi: https://www.fishbox.pet/products/ce...nebeska-biserna-cebrica-celestial-pearl-danio

Ezert nem lett. Csapathal. Vegyek min 6-ot, es olyan picik, hogy alig lattam oket egy nanoakvaban, ahol el voltak a halasnal szallasolva. Thanks, but no thanks. Pedig nagyon teszenek, mert szep a szinuk.
A Green Aqua ennél a felénél is kevesebbért adja itthon. A 6,45 euró elég drága. Szlovénia kiesik a vérkeringésből ezek szerint. A többség hal a nagykerben import. Nem tudom, hogy ez is olyan-e, de Mianmar elég gázos helynek számít, ezek a halacsok onnan származnak. Valószínűleg kevesen foglalkoznak a szaporításával, mert egy halacska 20-30 ikránál többet nem rak, azt is gyakran több napra elhúzódva. Macerásnak tűnik nagyobb mennyiséget egyszerre összehozni és felnevelni. Én most beletenyereltem valamibe, amiből még nem tudom, hogy mekkora mennyiség hozható ki egy 10 fős csapatból, esténként pipettás ikraszedegetéssel. Jövő ilyenkorra kiderül, hogy érdemes-e ezzel komolyabban is foglalkoznom. 🙂
 
A Green Aqua ennél a felénél is kevesebbért adja itthon. A 6,45 euró elég drága. Szlovénia kiesik a vérkeringésből ezek szerint. A többség hal a nagykerben import. Nem tudom, hogy ez is olyan-e, de Mianmar elég gázos helynek számít, ezek a halacsok onnan származnak. Valószínűleg kevesen foglalkoznak a szaporításával, mert egy halacska 20-30 ikránál többet nem rak, azt is gyakran több napra elhúzódva. Macerásnak tűnik nagyobb mennyiséget egyszerre összehozni és felnevelni. Én most beletenyereltem valamibe, amiből még nem tudom, hogy mekkora mennyiség hozható ki egy 10 fős csapatból, esténként pipettás ikraszedegetéssel. Jövő ilyenkorra kiderül, hogy érdemes-e ezzel komolyabban is foglalkoznom. 🙂
Igen. Itt ugy mindennek (is) el van szallva az ara. Ezert is hoztam a garnelakat otthonrol. 1000Ft alatt/db. Itt meg 4 EUR felett :O Mondjuk nem elte tul mindenki sajnos, de ez akkor is benne van, ha itt veszem. Talan valoban kevesen foglalkoznak akvarisztikaval. :(
 
Az artémia keltetésnél semmilyen keringetést nem használsz?
Nem. Megy az anélkül is. Lapos edény. Amúgy se szeretem a légpumpa hangját. Illetve a lámpa tetején pont jó a meleg. Eszemben sincs plusz fűtést adni... Ha a nagyja elindult, átteszem a fekete keltetőbe, az addigra pont kifogy az előző adagból. A tetején lévő kis lyukon bemegy a fény és oda gyűlnek. Csak kiveszem az ott lévő szűrővel és már mennek is a halaknak. 🙂
 
Back
Oldal tetejére