• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zselici részlet

Szabó Henrik

Bölcs Ent
Sziasztok.
Ismét eljött az idő egy új szkép kezdetéhez. Vettünk egy házat a Mecsek és a Zselic választó vonalán, innen a név. Illetve több az akváriumban szereplő gyökér, mind a helyi erdőböl lesz és lett össze szedve. Ez nem lesz egy elkapkodott napló.
Technikai adatok:
Akvarium: 198x80x60
Szűrés: eheim 2250, jbl 1901e greenline, 2db prodac 800l/orás belső szűrő. Szűrőanyag horzsakőtufa és porozus kerigyürű.
Folyt kov.....

Ez a bükk gyökér lesz a fő darab.
USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582445351842.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582445362776.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582445402730.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582445410510.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582445806455.jpeg
Hatalmas. 150 hosszú. 1méter magas, 1 méter mély. Rendkívül részletes.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Ismét eljött az idő egy új szkép kezdetéhez. Vettünk egy házat a Mecsek és a Zselic választó vonalán, innen a név. Illetve több az akváriumban szereplő gyökér, mind a helyi erdőböl lesz és lett össze szedve. Ez nem lesz egy elkapkodott napló.
Mivel utólag szerkeszthetem az elejét, igy jöjjenek a képek. Ez a bükk gyökér lesz a fő darab.
View attachment 88059View attachment 88060View attachment 88061View attachment 88062View attachment 88063
Hatalmas. 150 hosszú. 1méter magas, 1 méter mély. Rendkívül részletes.
Kerti tóba készül?:)
 
Szóval azota volt egy powerhead ami zárlatos lett es elcsattant a vízalatt, ez annyira jól sikerült, hogy a hosszú oldal üveg ellökte magátol a rövid oldal üveget. 500 liter víz esett ki a földre de ez itt nem számít.
@ezsolt80 barátom közreműködésével ujra raggasztottuk és majdnem jó lett, de egy héttel később egy töltési tesztnél sajna eresztett. Újra vágtam a raggasztót és újra ragasztottam. Egy hét elteltével feltöltöttem és minden rendben van. Jelenleg ázik a gyökér amit 3 darabba vágtam és súllyozva várakozó állásban van. kb 40db anci lett bele engedve, amiket egy kedves Hölgytől kaptam, aki már fel lett csalva a fórumra, csak még nagyon új.
Sajna még csak hétvégeken járok le igy keveset haladok. Egyenlőre ázás van. A méreteken latszik mennyire elveszik benne a gyökér ami a kombi opelbe nem fért be.USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1582464770592.jpeg
 
Szóval egy kedves forumtag ajánlotta fel ezt az akváriumot,amire rácsaptam és kissé rögös uton,de lekerült a vegsö helyére. Egy volt kocsma bárpultján kapta meg a végső helyét. Ha valaki nem látta esetleg itt van a video hogyan is tettük be a helyére.
Nem tudom, ki a lila ruhás hölgy, de nem ijedt meg a feladattól..! 😬 Fogta az akit, mint foxi a lábtörlőt. Maximális tisztelet és a srácoknak is.
 
Az 500-as sarok akváriumból már at tettem pár tő microsoriumot de keresek még bolbitist amiből szép méretet lehet nevelni itt. Terveim páfrányok, bucek annubiasok es egy minimal co2 betolas mellett,csak, hogy még is legyen a növényeknek.
 
Szóval azota volt egy powerhead ami zárlatos lett es elcsattant a vízalatt, ez annyira jól sikerült, hogy a hosszú oldal üveg ellökte magátol a rövid oldal üveget. 500 liter víz esett ki a földre de ez itt nem számít.
@ezsolt80 barátom közreműködésével ujra raggasztottuk és majdnem jó lett, de egy héttel később egy töltési tesztnél sajna eresztett. Újra vágtam a raggasztót és újra ragasztottam. Egy hét elteltével feltöltöttem és minden rendben van. Jelenleg ázik a gyökér amit 3 darabba vágtam és súllyozva várakozó állásban van. kb 40db anci lett bele engedve, amiket egy kedves Hölgytől kaptam, aki már fel lett csalva a fórumra, csak még nagyon új.
Sajna még csak hétvégeken járok le igy keveset haladok. Egyenlőre ázás van. A méreteken latszik mennyire elveszik benne a gyökér ami a kombi opelbe nem fért be.View attachment 88071
jól látom hogy végül a képen közelebbi oldalon is szilóztad az üveget?

Mikor utoljára találkoztam az akváriummal még kisebb rések voltak az üvegek között :D
akva.JPG
 
Szóval azota volt egy powerhead ami zárlatos lett es elcsattant a vízalatt, ez annyira jól sikerült, hogy a hosszú oldal üveg ellökte magátol a rövid oldal üveget. 500 liter víz esett ki a földre de ez itt nem számít.
@ezsolt80 barátom közreműködésével ujra raggasztottuk és majdnem jó lett, de egy héttel később egy töltési tesztnél sajna eresztett. Újra vágtam a raggasztót és újra ragasztottam. Egy hét elteltével feltöltöttem és minden rendben van. Jelenleg ázik a gyökér amit 3 darabba vágtam és súllyozva várakozó állásban van. kb 40db anci lett bele engedve, amiket egy kedves Hölgytől kaptam, aki már fel lett csalva a fórumra, csak még nagyon új.
Sajna még csak hétvégeken járok le igy keveset haladok. Egyenlőre ázás van. A méreteken latszik mennyire elveszik benne a gyökér ami a kombi opelbe nem fért be.View attachment 88071
Látszik hogy kapkodtál a ragasztással. :) Le kellet volna szalagoznod a 2 éveget, és úgy szilózni, na meg szépen lehúzni.;)
 
Back
Oldal tetejére