• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Zs kategóriás, filléres story

Mi a véleményed a paludáriumról?

  • Nagyon tetszik

    Votes: 7 53.8%
  • Tetszik

    Votes: 3 23.1%
  • Kólával elmegy

    Votes: 3 23.1%
  • Ezt nem gondolhatod komolyan

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    13

Csavanyák Péter

Nézelődő
Sziasztok! Szeretném bemutatni a frissen indított lowtech paludáriumomat. Az eféle növényes ágban még szinte teljesen szűz vagyok és minden feltételt megpróbáltam józan paraszti ésszel átgondolni. Néhány technikai adat: akvárium mérete 43×24×28 , világítás t8 15w sun glo, szellőzés egy 12 v os ventillátor, esőztetés kézi napi 3x(időhiányban 2x). A növényzet nem más mint egy kis kerti moha. Egy nagyobb darab szőlő gyökérzetének darabja. Az aljzat pedig nem más mint a kertböl ásott föld valamint nagyon kevés műtrágya. Élőlények egyelőre nincsenek. Nem tudom még miféle állatok kedvelik igazán ezt a kornyezetet.. Én békákra gondoltam :) Tanácsaitokat, észrevételeiteket szeretettel várom.
 
Egy kis helyzetjelentés. Jövő héten érkezik az akiba egy gőtepár. Tervezgetem a csobogót(esetleg kisebb vízesèst), de még nem tudom pontosan, hogy hol és hogyan lenne szép és praktikus. A terv eddig az hogy a talajban valahol elrejtek egy mélyebb tálat amit feltoltok vízzel es egy kis szivattyúval felnyomom a fa felsőbb pontjaihoz ahonnan azután visszacsorog a tálba. Szerintetek ez kivitelezhető lesz? Esetleg tippek,ötletek? :)
 
Nekem tetszik. (y)
Így jobban látják:
20141202_165101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Köszönöm! Örülök hogy tetszik :D Gőtén gondolkozok, de még olvasgatok, hogy meglegyenek a kellő előismereteim ahhoz, hogy minden feltétel kedvező legyen a bele kerülő élőlélny(ek)nek. Ameddig nem vagyok teljesen meggyőződve arról hogy a bele kerülő állat boldogan eléldegélne addig még nem vállalom be. Eddig csak halakkal volt tapasztalatom. A hüllők esetleg kétéltűek még újdonságok számomra :) Esetleg ha valakinek van tapasztalata gőtékről örömmel hallanám :D
 
Hi régen én is csináltam egy hasonlót. Az erdőben talált korhadt fát raktam bele amit késő ősszel találtam. A meleg lakásban felébredtek a lakók és egy komplett hangyaboly mászott ki rajta.
Most tervezek egy ripariumot magamnak halakkal és garnélákkal együdt de gőtét is fogok tartani benne.
 
Back
Oldal tetejére