• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ZöldÖvezet

Talajszintig feltöltve
17890573_1ebba9b180fd2d2e227a6546080246f8_m.jpg


Itt már végeztem a beültetéssel és azon izgultam vajon hány tő fog feljönni
17890575_45da07f03fdaaa81eda10060487e7758_m.jpg


De eddig egy sem:)
17890577_4e766858d3b7e1f1e54b7f031aaeac00_m.jpg


A fa köré már nem jutott elég parvula sajnos.
A Hydro. T. Japant végül kihagytam, nem akartam hogy később elnyomja a parvulát.
Microsorum-ból pedig a Trident került be.
 
Szia!
No lám szép kis akit dobtál össze(y) . Egy észrevételem lenne, a talajnak nagyobb lejtést adhattál volna, de így sem rossz.
A dupla-csapot azért javasoltam, mert takarításkor könnyen szét lehet szedni, egyébként a szimpla is tökéletesen megteszi!
 
Szia!
No lám szép kis akit dobtál össze(y) . Egy észrevételem lenne, a talajnak nagyobb lejtést adhattál volna, de így sem rossz.
A dupla-csapot azért javasoltam, mert takarításkor könnyen szét lehet szedni, egyébként a szimpla is tökéletesen megteszi!
Köszönöm!:)
Ennyi talajom volt összesen, egy fórumozó megmaradt talaját vettem meg. Már az elején láttam hogy nem fogok tudni nagy lejtést adni, különben elől túl vékonyan lett volna.
Takarítás nem gond, mert van egy adapter a szűrőfejben és azzal együtt a csöveket lehet zárni és kivenni, itt most az általunk beszélt csapnak tényleg csak fojtó szerepe lenne.
 
A tapadókorongokkal hadilábon állok. A GW Atomizer kombo tapadójával már az elejétől küzdök, az egyik szerintem selejtes, mindig elenged. Az eredeti tartóját így le is vettem és egy fűtő kengyeles tapadójával rögzítettem az akvárium falához.
A JBL tartósteszt is megadta magát, "lemászott" az üvegről, persze telement akvárium vízzel, kitisztítottam, felnyomtam jó erősen, meglátjuk meddig bírja.
 
Helyzetjelentés:
Az akvárium valamivel több mint egy hetes.
Parvula: vannak barna szálak, de már így ültettem be (submers volt, és egy ideig vödörben fény és co2 nélkül).
Viszont kezd magához térni, látom hogy hozza az új hajtásokat, gyökereket...egyszóval terjeszkedik.
A rotala is jól érzi magát, egy hét alatt már a víz felszínén feküdt, a felért szálakat megvágtam, tényleg egy sprinter.
A Trident is nőtt talán valamit, de hát Microsorum, nem várok tőle gyors fejlődést.
Az első napokban napi vízcserét csináltam, de mivel beállt szűrővel indítottam tibicuk javaslatára átálltam a kétnaponkéntire...máig.
Mától háromnaponta cserélek, és elkezdtem a tápozást is. Napi 5-5 nyomás GA Microt és Macrot kap az akvárium.
Az elején iszonyat hártyásodott a vízfelszín, a fény kikapcsolása után feljebb állítottam a beömlőt és próbáltam szétveretni, úgy néz ki egyenlőre ez segített.
A DC napokig csak zöld volt, azt hittem már hogy nem jó, de kivettem egy éjszakára és elkékült. Most hogy este próbálom jobban megmozgatni a felszínt már látok rajta változást, nem mondom hogy kék, de olyan "mérgeszöld".
Van két lakója is az akváriumnak. Nem terveztem őket. Egy csiga és egy garnéla.
A csiga talán növényről került be, a garnéla pedig tuti hogy a szűrőből.
A garnélát eddig kétszer láttam csak, de ezek szerint ha él, nem lehet olyan vészes a vízminőség (megjegyzem RC garniról van szó, nem pedig valami kényesebb fajtáról).
Nagyjából ennyi.
 
Apropó, most villant be, a világítás időtartalmát emeljem valamennyivel?
Ha igen mennyivel?
Most 6 órát világítok.
 
Back
Oldal tetejére