• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Zöldfülű társas- ponylazacos low-tech 250l-es

A màsik külsőt is szétkaptam, de nem mertem kivenni az alsó rekeszből a bioball-t mert màr elkezdett 1 hét utàn beérni a cucc.
Vàrjak a cserével (egyenlőre làvakő menne helyette) az első szűrőtisztítàsig vagy mehet előbb? Előre is köszönöm.
A bioballnak nincs felületi porozitása, Amit rajta látsz, az nem baci, hanem a lebontandó cucc. A lávakő klasszisokkal jobb helyette.
Indító bacit ne felejts el adagolni, sokat segít!
 
A bioballnak nincs felületi porozitása, Amit rajta látsz, az nem baci, hanem a lebontandó cucc. A lávakő klasszisokkal jobb helyette.
Indító bacit ne felejts el adagolni, sokat segít!

Értem, köszi, akkor cserélem. Terta bactozym-ot adagoltam hozzá, de találtam itthon JBL Biotopolt is. 1-2 hét és jöhetnek a halak :)
 
Üdv a fórumon
A világításod valóban nem sok de a led technikában nem vagyok otthon.Szerintem a lednek még kikel forrnia magát de ez az én véleményem. Nem értem ezt a nyomóág elhelyezést hogyakarod és miért a háttér mögé rakni.A szűrésed is elég karcsúnak tűnik. A tízszeres vízforgatásra kell törekedni ahhoz hogy, ne legyen sok gondod az algákkal.:)
Ahogy az várható volt megjelent az alga mègpedig szerintem a barna. ( elöször úgy tünt mintha rozsdàsodna a levél).Holnap 30% os vizcserével kezdek, remélem segít rajta. Tegnap tàpoztam, lehet hogy annak is a következmênye?
 
A barna alga általában megjelenik friss akváriumoknál, jöhetnek az algaevők majd eltüntetik.Nem a tápozás okozza sőt szerintem az fogja eltüntetni mert beindulnak a növények.:)
 
A világításod 1 db 54W-os T5-ös csőnek felel meg, tehát kb semmire sem elég, ráadásul 50 cm magas akváriumban eleve nagyon necces a led. Mindenképp kéne legalább ugyanennyit, vagy inkább kétszer ennyit mellétenni, mert ezzel sajnos mindössze néhány növényfajt fogsz tudni tartani, a kinézetek közül szerintem csak a cryptók és anubiasok lesznek jók. :(
A szűrésed jó lesz, FELTÉVE, ha raksz mellé még egy ugyanolyan szűrőt, és mindkettőt megtöltöd minőségi anyaggal. ;) Magában kevéske lesz. A ki és befolyó ág elhelyezését nem értem, hogy miért ez a terv... Így látatlanban azt mondanám, hogy a háttér mögött tiszta ecsetalga lesz minden az erős áramlástól, elöl meg lesz minden más fajta, mert nem lesz semmi áramlás.

A barna alga általában megjelenik friss akváriumoknál, jöhetnek az algaevők majd eltüntetik.Nem a tápozás okozza sőt szerintem az fogja eltüntetni mert beindulnak a növények.:)
No hàt menetrendszerint megérkezett a zöld szőr is.......hurrà! :)


Ahogy olvastam sok lehet a fény (34l/lumen) 12óràra? Biztonsàg kedvéért most levettem 8 óràra.
Van-e esetleg màs elvégzendő felatatom ? :)
Egyenlőre még a aquatic nature aqua plant basic- kel hetente tàpozok ( nitràt és foszfàt mentes), ha jól tudom ezàltal ebbe nincsenek mikro nyomelemek?Lehet ez a kiváltó ok?
 
A 12 óra nagyon sok volt. Ha kevés vagy sok a lumen azt nem lehet ellensúlyozni az idő növelésével vagy csökkentésével. A növények kb.8 órát tudnak hatékonyan fotoszintetizálni utána elfáradnak. Nem vagyok ennyire okos a fórumon olvastam. Nem hiszed el de én a zöld szőr algát a fény erő növelésével gyűrtem le. A 13w-ot megdupláztam és a növényeim úgy beindultak hogy, elnyomták az algákat. A nitrátot majd a biológiai szűrésed termel az ammónia lebontásával a foszfátot a halak termelnek az ürülékükkel és egyébként ezek a makro elemek. A foszfát hiánynál például a zöld pont alga jelzi de azért jó lenne a többihez valamilyen teszt.:)
 
10 óránál többet nem szabad világítani naponta, mindegy, hogy milyen erős a világításod.
Tápok közül a GA mikro és makro párost ajánlanám!
 
A 12 óra nagyon sok volt. Ha kevés vagy sok a lumen azt nem lehet ellensúlyozni az idő növelésével vagy csökkentésével. A növények kb.8 órát tudnak hatékonyan fotoszintetizálni utána elfáradnak. Nem vagyok ennyire okos a fórumon olvastam. Nem hiszed el de én a zöld szőr algát a fény erő növelésével gyűrtem le. A 13w-ot megdupláztam és a növényeim úgy beindultak hogy, elnyomták az algákat. A nitrátot majd a biológiai szűrésed termel az ammónia lebontásával a foszfátot a halak termelnek az ürülékükkel és egyébként ezek a makro elemek. A foszfát hiánynál például a zöld pont alga jelzi de azért jó lenne a többihez valamilyen teszt.:)
10 óránál többet nem szabad világítani naponta, mindegy, hogy milyen erős a világításod.
Tápok közül a GA mikro és makro párost ajánlanám!
Köszi Srácok!
A 30% os vízcserekor szépen le lehetett porszívózni a màr helyenként 2-3 cm es nőtt zöld szakál algát. Érdekes a stem növényeken nincsen és van olyan amelyik 15 cm t nőtt pâr nap alatt. Gondolom az intenziv növekedésükkel elszívjàk a tápanyagot az algàk elöl. A biztonsàg kedvéért került bele egy-egy csapat amano és oto. Remélem jobbak lesznek mint a cif :)
 
Oto+ Amano nálam is szuper párosítàsnak tűnik. 2 nap alatt fényesre takarították a zöldfülűt. Alga sehol, csak minimàlis a làvaköveken, de ott kimondottan jól is néz ki.
Màr aggódom az pucoló csapatért nehogy éhezzenek ezért garnéla kaját és spirulina tablettát is kaptak:)
Egyik- màsik növény is megindult, és nyîrnom is kellett 20cm- t (pl. echinodorus magdalensis, illetve egy hínàrfajta amit sehol nem tudok beazonosítani)
Úgyhogy egyenlőre öröm és bodottàg..:)
 
Ismét jelentkezem képekkel, így az indítás után kb. 1 hónappal.
A jelenlegi állapot szerint kis ecsetalgám és zöld szőralgám illetve egy kicsi pontalgám is van az üvegen. Szerencsére egyik sem kritikus, csak van.
A jelenlegi technika:
Szűrő:
bruttó 250l-ben 2db külső szűrő dolgozik (összesen bruttó 2350l/h). A nagyon kínai tényleg hangosabb mint a "kicit kínai" Atman, bár ő legendásan halk ahogy a fórumtársak is írták. Szerencsére a 3d-s háttér mögött nincs algám (kop-kop), továbbra is itt dolgozik az egyik kifolyócső esőztetője állítva.
Villany:
3db külön tápegységgel, és külön kapcsolható ledsor 1db 2x1m-es piros/kék 5050-es led, 1db 1m-es 7020-as fehér és 1db aquamorfos 3900lumenes ledcsapat. összesen 34lumen/liter a fényem. A 3db ledsor külön 30-30 perces eltolásban kapcsol be majd ki. A leghosszabb ideig a kék/piros kombó ég, ők 9 órát világítanak.

Van egy légpumpám is éjjel dolgozik 3x1,5 órát.
Illetve a 300W-os fűtő is csak éjjel kapcsol be.

Növények:
egyenlőre bírják, van aki jobban illetve van aki kevésbé, de még senkitől nem kellett könnyes búcsút vennem.
Jelenlegi csapat:
-Echinodorus magdalensis -döbbenetesen nő már nyírni is kellett, illetve szépen lakja be az előtéri -neki szánt-területet, bár pár alsó levele barnul.
-Ludwigia repens- pirosodik, de alul kezdi elhullatni a leveleit
-Cryptocoryne ciliata szép pirosas szint vett fel az egyik legegészségesebben növekszik, de azt lassan teszi.
-Bacopa caroliniana egyenlőre nem sokat "csinál" de mintha picit növekedett volna.
-Limnophila sessiliflora- felül szép egészségesnek tűnik, lejjebb kicsit szürkének. (tápozást követően mindig kivirul:))
Nymphoides sp. Taiwan- elkezdett növekedni, nálam nem egy sprinter, de hozza az új hajtásokat
-nagy anubias- rozsdásodnak és mállanak a levelei, no meg a zöld szőr is szereti, de egyenlőre nem nyúlok hozzá, de ha valakinek van ötlete kérem ne fogja vissza magát....:)
-vizipetrezselyem is hozza az új hajtásokat, bár itt is fakóbbak a régi hajtások, sajnos ahogy látom ők is hiánytünetesek mint a Limnophila sessiliflora.
Kaptam hátra még valami batár hínárfélét, hetente vágom, mert 15-20cm-t nő. világoszöld színével kiemelkedik a többiektől.Ha valakinek van ötlete mi lehet....egyenlőre a növényhatározó topic-ban nem jött rá válasz....de kitartó vagyok:)
A magdalenis mellett is van egy aggancs-szerű széleslevelű növénykém, egyenlőre őt sem sikerült beazonosítanom.

EL carbo-t és a tápot (aquatic nature bázis most fogyott el, és jön a GA-s profito) hetente a 20-30%-os vízcserét követően adagolom. CO egyenlőre nem lesz.

Állatokban is volt egy kis növekedés, jelenleg
10 neon
3 anci (amíg ők voltak csak bent marha lustán csak a mongrove-n napoztak, ahogy jöttek a versenytársak beálltak pucolni. jó fejek ahogy spirulina tablettát védik a csigusz elől, de tényleg nagy koszt csinálnak)
4 oto (szinte alig látni őket, de a munkájukat igen,mint a jó takarító néni:) )
6-8 amano (imádom Őket, nagyon jó fejek ahogy elrohannak a kajával egy békés zugba:))
20 vörösfejű pontylazac
10 kiálylazac ( a másik kedvenceim, ha akarják rajban, ha nem akkor kiscsapatban, beússzák az akit, illetve kergetőznek).
3 nagy almacsiga (peterakás már többször volt, ki lettek rakva a peték egy másik akiba)

Köszönöm, ha végigolvastad, (megpróbálok képet felrakni) a kritikákat, tanácsokat nagyon szívesen fogadom.:)
(képek azonnal- sajnos, csak 1 kép-1 hozzászólás működik nekem, biztos valamit rosszul csinálok....illetve a képek minőségéért elnézést kérek, nem nagyon tudok fotózni)
 
Utoljára módosított:
Kicsit belassult a szűrésem, a Happet clarion 1(sunsun) szűrőnél, ha jól látom az esőztetőnél gyengébb az áramlás. Ma volt vîzcsere illetve felbontottam a profito-t is kiváncsi vagyok az eredményességére. Egyenlőre ahogy látom lassan de nőnek a zöldek. Algám is van de tovàbbra sem zavaró.
Egy kép a mai állapotról:

Köszönöm, hogy benéztél, bármilyen kritikát szívesen fogadok:)
 
Back
Oldal tetejére