• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld víz

snoop85

Kertész szaki
Sziasztok!
Kb. másfél hete jelent meg nálam ez a jelenség! Bár nem vagyok benne biztos, hogy zöld víz effektusról lenne szó!
A víz egyik reggelre tejszerűen homályossá vált. Ugyanúgy, mint Nigrónál! Csak az a legfurcsább az egészben, hogyha felkapcsol a lámpa akkor fél, egy órán belűl eltűnik!Hogyha lekapcsolva hagyom, akkor pedíg még rosszabb lesz a helyzet!
Az akváriumot már pár hónapja indítottam és a jelenség megjelenése előtt nem változtattam semmit az aksin.
Vízcsere nem segít rajta!
Tudna valaki segíteni?
 
Valami olyan megoldás kellene a napról-napról zöldülő vizemre ami nem túl drasztikus és olcsó!
A világítás emelése kb 3 hete történt eddig nem volt gondom, a szűrésem pedig 1200l/h a 120as akimban!
Most sötétre ítéltem de sok növényem most lett szétszedve és "beállás alatt" van.

Co2-t csak élesztőset használok mert a gyári rendszerre nincsen pénzem!
 
"Gyenge" technikával nincs sok esély. Ez olyan, mintha tuning Zsigád lenne, de a fék az a régi. :)
A szűrésed mindegy milyen. Ez olyan apró alga, hogy átmegy bármilyen perlonon.
A Blackoutot írtad, az használhat és olcsó.
Van benne hal? Ha nincs, akkor önts bele vízibolhát. Az is olcsó és hatékony. ;)
 
És kb mennyi idő alatt képesek bepusztítani az algát?
Mert ha megvan viszonylag hamar akkor szerintem addig kiveszem a halakat!

És hol tudok ilyet beszerezni? (persze sporttársi áron;) )
 
Ez a vizibolha tema engem is erdekelen! :) Most utott be nalam is..... Elmentem kirandulni 4 napra es belepve az ajton ez fogadott....(tapozas minden ment a 4 nap alatt). Kb 5 perce jottem ra h mi lehtett a gond.A vilagitasom idokapcsoloal van megoldva.Szamszerint 2 darabbal . 12-9/13-10 . nah az egyik valahogy elallitodott es majdnem egesz nap (24) oran att folyamatosan vilagitott.... A vizibolhakrol ha valaki tudna reszletesebben valamit az leirhatna!:) halaim nincsenek meg csak egypar garnéla.!
 
Vízibolha, tubifex és szúnyoglárva. Ezeket az élő kajákat minden boltnak tartania kéne...
Ha nincs a közeledben ilyen bolt, akkor szedni kell, csak azzal az a baj, hogy lehet benne más is, ami nem biztos, hogy ártalmatlan a halakra nézve. Tehát ami nem hasonlít a vízibolhára, azt inkább ne tedd be az akváriumba, hacsak nem tudtad beazonosítani, hogy mi az.
A planktonozást régen rengeteg akvarista művelte. Lemész egy planaktonhálóval egy olyan kis tavacskához, ahol kevés, vagy nincs hal és a hálóval meghúzod a part mentén. Majd egy vödörbe mosod amit fogtál.
A vízibolha csak addig hatásos, amíg nincsenek halak, mert különben a halak 1 nap alatt levadásszák őket. Bár nem akvárium, hanem kerti tó, de nálam kb 1 hét alatt kristály tisztává varázsolta egy csomag vízibolha a zöld vizet. ;)
Itt egy cikk a tenyésztésükről ;)
 
Hmm akkor ezt azthiszem kiprobalom! :) /ma meg egy 9 oras aramkieses is beutott. Pontosabban ejjel. Szoval most eleg siralmas a helyzet. remellem mas alga nem fogja ellepni az akit... :thumbdown: /
 
baji66 said:
Hmm akkor ezt azthiszem kiprobalom! :) /ma meg egy 9 oras aramkieses is beutott. Pontosabban ejjel. Szoval most eleg siralmas a helyzet. remellem mas alga nem fogja ellepni az akit... :thumbdown: /


Uhh, ez elég rosszul hangzik. Cserélj sűrűbben vizet és ha van valami baktérium boostered akkor adagolj azt is. Az alga kerüljön el :)
 
Hat elobb vettem bacikat es mennek a vizcserek + kevesebb vilagittas.De nembaly.... legalabb raebresztett hogy milyen aprosagokonn is mulhat az aki ''egeszsege''. Es ez egy tanulomedence szoval erre van :)

Egy linket idetennek cska ugy szorakozasbol :) tudom hogy picit OFF de ez megmutatja h a japan akik miert olyan rendezettek es tisztak!:D szerintem ezzel a modszerrel takaritjak es nyirjak a novenyeket!:D : 13lqMQbG ... re=related : erdemes vegignezni! :thumbup:
 
Sziasztok!A mult heten megrendeltem egy 11W-os UV sterilizatort :). Tegnap meg is erkezett es este uzembe is helyeztem. A vizem ekkor olyan zold volt hogy hosszaba nemvolt eselyem atlatni rajta.Ment egesz ejjel (8 orat kb). Reggelre hihetetlen amit muvelt.A vizem sokkal tisztabb lett es mar latom hogy tenyleg megfogja oldani ezt a gondomat :) ! kepeket majd feltoltok az aki allapotarol.(minden nap fenykepezem).
 
baji66 said:
Sziasztok!A mult heten megrendeltem egy 11W-os UV sterilizatort :). Tegnap meg is erkezett es este uzembe is helyeztem. A vizem ekkor olyan zold volt hogy hosszaba nemvolt eselyem atlatni rajta.Ment egesz ejjel (8 orat kb). Reggelre hihetetlen amit muvelt.A vizem sokkal tisztabb lett es mar latom hogy tenyleg megfogja oldani ezt a gondomat :) ! kepeket majd feltoltok az aki allapotarol.(minden nap fenykepezem).

gratu a sikerhez ;) nálam még nem volt szükség UV-re, de Nigrónál irigykedve néztem amikor használta. :p :angel:
Az akváriumról készült fotókat pedig szeretettel várjuk. :thumbup:
 
nah akkor felteszem az elos ket kepet h latni lehessen :)

Uv lampa beszerelve de meg nembekapcsolva
P9241063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Masnap villyanyoltas utann. (ejjeli 8 ora hasznalat utann)
P9251064_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kozben csinaltam ma egy 30% os vizcseret.Most mar lehet latni hogy doglozik az NAcarbo. Eddig is tette a dolgat csak hat nemlattam az algatol:D
zx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nah eltelt 6 nap es a vizem kristalytiszta! Az alganak nyoma sincs es az aktiv szen is kitudja fejteni jotekony hatasat :) Sokkal szebb igy tisztann egy aki es a vilagittas is letudja adni a max teljesitmenyt.

NADE!!! : Ugyebar en 8 oras intervallumokban hasznaltam az UV-t ejjel.(automatizallva volt mert en fosuli vegett csak csutortok,pentek,szombat,vasarnap vagyok otthon) A lotus (zenekeri zold) elvesztette a vorosses szinet.Ujra zold szine van es a levelek mutatjak a vas hianytuneteket.Nem olyan egeszsegesek mind az UV kezeles elott.Nemikepp szamoltam ezzel de enmgondoltam volna hogy ilyen gyorsan reagall ra.De remellem gyorsan helyre jon.

Az alga elment es ez a lenyeg! :thumbup:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére