• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld víz

Az UV-C-t is próbáltam, sajna nincs siker :( Azért kérdezlek titeket, mert nekem már nincs ötletem. Egyedül a tápra tudok gyanakodni.
A színe alapján ez a valami akár alga, akár bármiféle más egysejtű, fotoszintetizál és a vízből veszi fel a tápanyagot.
Ezt fixre tudjuk. Szóval csak a fény és a vízminőség befolyásolhatja a létezését.
Sanszosan a szűréssel lehet valami gond. Én kezdésként egy baktériumkultúra erősítő kúrát próbálnék meg, (pl.) "Easy Life EASYSTART" adagolásával.
 
A színe alapján ez a valami akár alga, akár bármiféle más egysejtű, fotoszintetizál és a vízből veszi fel a tápanyagot.
Ezt fixre tudjuk. Szóval csak a fény és a vízminőség befolyásolhatja a létezését.
Sanszosan a szűréssel lehet valami gond. Én kezdésként egy baktériumkultúra erősítő kúrát próbálnék meg, (pl.) "Easy Life EASYSTART" adagolásával.
2 hetente adagolok bacit 😞 A szűrőt is 3-4 havonta takarítom. Nem tudom mi lehet a baj a szűréssel.
 
2 hetente adagolok bacit 😞 A szűrőt is 3-4 havonta takarítom. Nem tudom mi lehet a baj a szűréssel.
Gondolom szűrőpucolás után jelentkezik ez a gond.
A vízparaméterekről is írhatnál, de gondolom az is jó.
Amúgy az UV-nek el kellene pusztítania.
Lehet, hogy vegyileg színezi valami a vizedet.
 
Gondolom szűrőpucolás után jelentkezik ez a gond.
A vízparaméterekről is írhatnál, de gondolom az is jó.
Amúgy az UV-nek el kellene pusztítania.
Lehet, hogy vegyileg színezi valami a vizedet.
Igen, annó ezért vettem az UV szűrőt, de sajna nem oldotta meg. Csak a víz tisztább lett tőle, de a zöld árnyalat nem szűnt meg. Természetesen megpróbáltam most is az UV szűrést de negatív. Én arra tudok gondolni, hogy a Micro táp megszínezi a vizet. De ez csak egy gondolat. :) RO vizet használok, a növények szépen növekednek és más alga nem lelhető fel. De csinálok majd egy víztesztet.
 
Sziasztok, sajnos a napokban nekem is bezöldült a vizem, blackoutal fogok kísérletezni (egyenlőre 3 nap), remélem megoldja a problémát. Kérdésem az lenne, hogy a kúra leteltével ennél az algafajtánál is érdemes szűrőt takarítani? :unsure:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére