• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld szumátrai díszmárna (Barbus tetrazona Green)

Beni

VIP kertész
Sziasztok!

A mai napon láttam ebből a halból egy csapatot, és nagyon megtetszett. Sajnos csak ennyi infót találtam róla:

Tudományos név : Barbus tetrazona
Magyar név: Zöld szumátrai díszmárna
Csoport: Pontyfélék
Származás: Szumátra, Borneó, Malajzia, Thaiföld.
Testhossz: 7 cm
Természetes élőhely: Állóvizek vagy lassú folyóvizek.
Viselkedés: Élénk, kötekedő, rajokban él.
Táplálkozás: Mindenevő
Szaporítás: Elég könnyű
Medence: Minimum 120 literes
Halnépesség: 120 literre 10 hal
Dekoráció: Sűrű növényzet, úszásra szabadon hagyott térrel.
Hőmérséklet: 24-28 °C
pH: 6,5-7,5
Keménység: 5-8,5NK°

Megjegyzés: Egy 10 példányból álló szumátrai díszmárna (Barbus Sumatra) csapat nem zavarja meg az akvárium többi lakójának életét, még akkor sem, ha nem túlságosan nyugodtak. Hogy szabadon úszhassanak és ne találkozzanak akadályokkal, alacsony növényeket, pl. vízikelyheket (Cryptocorynokat) ültessünk az akvárium előterébe, hátulra pedig finom levelű ambuliákat (Limnophyla sp.). Ezek a halak igen falánkak, de sosem szabad túletetni őket. A felnőtt nőstények könnyen felismerhetők nagy kerek hasukról, a hímek viszont sokkal színesebbek a nőstényeknél.
A szaporítómedencéjük legyen 50 literes, béleljük ki jávai mohával (Vesicularia dubyana), vagy tegyünk bele műanyag rácsot, nehogy a szülők azonnal felfalhassák a 300-400 ikrát, melyet a nőstény kibocsát magából. Az ivadékok 30 órai inkubáció után bújnak elő.

237984a19a10590664592a3a250f0511.jpg


Ha valakinek van saját tapasztalata ezzel a fajjal, kérem ossza meg Velem, Velünk.
 
Sziasztok!

A mai napon láttam ebből a halból egy csapatot, és nagyon megtetszett. Sajnos csak ennyi infót találtam róla:

Tudományos név : Barbus tetrazona
Magyar név: Zöld szumátrai díszmárna
Csoport: Pontyfélék
Származás: Szumátra, Borneó, Malajzia, Thaiföld.
Testhossz: 7 cm
Természetes élőhely: Állóvizek vagy lassú folyóvizek.
Viselkedés: Élénk, kötekedő, rajokban él.
Táplálkozás: Mindenevő
Szaporítás: Elég könnyű
Medence: Minimum 120 literes
Halnépesség: 120 literre 10 hal
Dekoráció: Sűrű növényzet, úszásra szabadon hagyott térrel.
Hőmérséklet: 24-28 °C
pH: 6,5-7,5
Keménység: 5-8,5NK°

Megjegyzés: Egy 10 példányból álló szumátrai díszmárna (Barbus Sumatra) csapat nem zavarja meg az akvárium többi lakójának életét, még akkor sem, ha nem túlságosan nyugodtak. Hogy szabadon úszhassanak és ne találkozzanak akadályokkal, alacsony növényeket, pl. vízikelyheket (Cryptocorynokat) ültessünk az akvárium előterébe, hátulra pedig finom levelű ambuliákat (Limnophyla sp.). Ezek a halak igen falánkak, de sosem szabad túletetni őket. A felnőtt nőstények könnyen felismerhetők nagy kerek hasukról, a hímek viszont sokkal színesebbek a nőstényeknél.
A szaporítómedencéjük legyen 50 literes, béleljük ki jávai mohával (Vesicularia dubyana), vagy tegyünk bele műanyag rácsot, nehogy a szülők azonnal felfalhassák a 300-400 ikrát, melyet a nőstény kibocsát magából. Az ivadékok 30 órai inkubáció után bújnak elő.

237984a19a10590664592a3a250f0511.jpg


Ha valakinek van saját tapasztalata ezzel a fajjal, kérem ossza meg Velem, Velünk.
Helló!
Én töbször próbálkoztam szumival,de nagyon rossz tapasztalatom van velük kapcsolatrban.Egyáltalán nem békés természetű,az allándó uszony csipkedésükkel a többi halat folyamatosan stresszelik.Ezek mellé semmilyen más halat nem ajánlok.

üdv:gzs
 
Azt olvastam, hogy ez a zöld verzió jóval békésebb a sima szuminál (a természetben nincs ilyen faj, ez egy kitenyésztett változat), és minél többen vannak, annál békésebbek.
Nekem eddig sima szumim sem volt, mert az nem ragadott meg, ez viszont gyönyörű...
 
Lehet Neked van igazad,de szerintem egyszerüen egy szín változat .Természetre ugyan az lehet.:cautious:De ha mondjuk fele annyira vehemensen csípkelődnek akkor is meg tudják keseríteni egy békés algázó életét.
 
Sziasztok!

Ismerőseimnek az eredeti Szumátraik vannak a Naspolya nevű akváriumban (240l).
Kezdetben voltak a társ halaknak (Neon, Dániók, Serpák) "úszó problémáik", de akkor azt javasoltam, hogy kapjanak dupla dadag eledelt, azóta nincs probléma!
Sűrű növényzet és nagy kiúszó tér is van!

A.ttila
 
Beszereztem egy hete 12 db-ot belőlük. Nagyon élénk, jópofa halacskák, egymással sokat játszanak, meglehetősen zárt rajban úsznak, a többi lakóval egyáltalán nem foglalkoznak, bár még csak 3-4 cm körül vannak, a többiek nagyobbak. Eddig semmi bajom nincs velük, remélem akkor is így marad, ha megnőnek! :D
 
Beszereztem egy hete 12 db-ot belőlük. Nagyon élénk, jópofa halacskák, egymással sokat játszanak, meglehetősen zárt rajban úsznak, a többi lakóval egyáltalán nem foglalkoznak, bár még csak 3-4 cm körül vannak, a többiek nagyobbak. Eddig semmi bajom nincs velük, remélem akkor is így marad, ha megnőnek! :D
Kíváncsian várom,hogy mi lesz a végkifejlet.Igazából az én csőrömet is piszkálják ezek a halak(csak eddig nem voltam elég bátor)még élénken élnek bennem azok megcsonkított úszók amik az uncsitesók után maradtak:wideyed:(huh micsoda horror):DEgyébként az egyik legszebb csapathalnak tartom.Légyszi írj ha valami fejlemény van!

üdv:gzs
 
Kíváncsian várom,hogy mi lesz a végkifejlet.Igazából az én csőrömet is piszkálják ezek a halak(csak eddig nem voltam elég bátor)még élénken élnek bennem azok megcsonkított úszók amik az uncsitesók után maradtak:wideyed:(huh micsoda horror):DEgyébként az egyik legszebb csapathalnak tartom.Légyszi írj ha valami fejlemény van!

üdv:gzs
Ígérem írni fogok, bár kell nekik pár hónap, mire kifejlettek lesznek. De ha esetleg elfelejtem, akkor nyugodtan jelezd! ;)
 
Nos, eltelt pár hónap, felcseperedtek a csöppségek. Nagyon szép színük van, még mindig élénkek, érdeklődőek, bátrak, és rendkívül falánkak, elhullás, betegség nem volt. A nap nagy részét egymás kergetésével töltik, sokszor az egész csapat ide-oda cikázik a 240l-es helyükön, meglehetősen zárt formációban. Reggelente a hímek elég aktívan űzik a nőstényeket, igazán jó nézni, hogy mennyire fürgék tudnak lenni, azonban valószínűleg a nagyon kemény vizem miatt (30 NK) nem ívnak le. Az akvárium többi lakójával viszonylag jól kijönnek, a mollykat, harcsákat, neonokat észre sem veszik, a vitorlások viszont vonzzák őket. Többször látom, hogy rámozdulnak a vitorlások farokúszóira, ráadásul elég rámenősen, sokszor 2-3 példány is zavarja őket, de nem igazán tűnnek agresszívnek, inkább olyan, mintha játszani hívnák őket, kárt nem tesznek bennük, az összesnek ép minden úszója, de biztosan nem örülnek neki. A vitorlások ilyenkor vagy bemennek a növények közé, vagy odacsapnak, de nem kell őket félteni.
Szóval nagyon szép, élénk, aktív csapathalak, de kisebb testű, fátyolos, nagy úszójú halak mellé semmiképp sem ajánlom őket.
 
Én belecsaptam a levesbe, megpróbálom őket. 8 neon, 8 ékfoltos razbóra, 4 páncélharcsa, és 2 db fiatal Sárga minisügér ( Borelli ) társaságában. Elvileg gyorsan úszó, nagy fátyolúszóval nem rendelkező halaim vannak. Borellinek nagyobb mint a többinek, de kicsi létére, már le is építette a csapatot :D A harcsákat csipkedik néha, kergetik is, de az a talajon lévő maradék kaja miatt. Viszont egymást püfölik rendesen. Ami a videón van ( az esetleges rossz felvételért sorry ) , az már gondolom nem játék 15 mp - től. Lehet tartani komoly sérülésekre, esetlegesen kihullott halakra is ? Tudnak komoly sérülést okozni egymásnak ?
1 percnél a kíváncsi borellik :D

 
Én belecsaptam a levesbe, megpróbálom őket. 8 neon, 8 ékfoltos razbóra, 4 páncélharcsa, és 2 db fiatal Sárga minisügér ( Borelli ) társaságában. Elvileg gyorsan úszó, nagy fátyolúszóval nem rendelkező halaim vannak. Borellinek nagyobb mint a többinek, de kicsi létére, már le is építette a csapatot :D A harcsákat csipkedik néha, kergetik is, de az a talajon lévő maradék kaja miatt. Viszont egymást püfölik rendesen. Ami a videón van ( az esetleges rossz felvételért sorry ) , az már gondolom nem játék 15 mp - től. Lehet tartani komoly sérülésekre, esetlegesen kihullott halakra is ? Tudnak komoly sérülést okozni egymásnak ?
1 percnél a kíváncsi borellik :D


Nálam is vadak vannak sajnos .Ékfoltosokkal együtt 8 ékfoltos és 6 szumi meg volt 20 red cherry garnéla amik sajnos nem élték túl a szumik betelepítését ja és a csigáim is nagyon fogynak. Mindet kinyírták. Nem régóta vannak nálam de már gazdát keresek nekik. Tényleg csak magába tartható halnak tartom most már .:(

UI: Ha valakit érdekel szóljon nyugodtan :ROFLMAO:
 
Nálam is vadak vannak sajnos .Ékfoltosokkal együtt 8 ékfoltos és 6 szumi meg volt 20 red cherry garnéla amik sajnos nem élték túl a szumik betelepítését ja és a csigáim is nagyon fogynak. Mindet kinyírták. Nem régóta vannak nálam de már gazdát keresek nekik. Tényleg csak magába tartható halnak tartom most már .:(

UI: Ha valakit érdekel szóljon nyugodtan [emoji23]
A 6 szumi sztem kevés. 10 már jól elvan nálam. Egymással leboxolgatnak. :D

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről
 
A 6 szumi sztem kevés. 10 már jól elvan nálam. Egymással leboxolgatnak.
Bár nem mai a téma, de az én több éves tapasztalatom velük, hogy valóban csipkelődősek, de csak addig amíg viszonylag kevesen vannak (még 10-15 is kevésnek számít náluk).
20-25 fős társaságban vagy az felett már rá se hederítenek a többi halra, elvannak magukkal, pedig volt mellettük több fátyolos úszójú, illetve kisebb méretű halam is.
A sima szumikkal is ez a helyzet, ráadásul 20-30 fős társaság már tényleg egy raj hatását adja vissza
 
Jó rég volt az utolsó bejegyzés. Nekem megtetszettek, vettem most az ünnepek előtt 8 zöld szumit. Vígan viháncolnak az akváriumban. 5 Oto, 8 neon és 2 vitorlás van bent meg 2 amano és 5 sárga rákocska és egy öreg molly. Mással nem foglalkoznak, csapatosan kergetőznek vagy a nyílt vízen vagy a növények között bújócskázva. Vitorláshal őfelségének lelógó uszony végét láttam egyszer, hogy megcsípte az egyik, de el is iszkolt onnan, mintha csak pajkosságból tette volna. Egyenlőre egymással vannak elfoglalva, egymást kergetik, mozgalmas lett tőlük az alvárium. Kiváncsi vagyok pár hónap múlva mi lesz.
 
Most építettem át a 180 literes akvám. Új halak is kerültek be. A csapatba hat zöld szumi is került be. Jól meg vannak a többiekkel. Nem foglalkoznak velük, csak a saját csapat mozog együtt. Viháncolnak, kergetőznek. Jól meg vannak.
 
Back
Oldal tetejére