• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

Kazi

Kertész szaki
Nem találtam ilyen topic-ot, ha elkerülte a figyelmem, akkor elnézést.

Eltökélt szándékom, hogy megszabadulok minden algától, és ha minden igaz, ő lesz az utolsó (kopp, kopp). Elolvastam az ajánlott oldalakat, és ott a következő dolgok szerepelnek:
  1. Növényekre nem nő, hanem csak az üvegre.

    Én relatíve sokat pucolom az üveget, nálam barnás valami nő az üvegre, nem zöld. Lehet azért, mert nem hagytam még, hogy benője az üveget? A zöld por elsősorban a köveken látszódik. Lehetséges, hogy a barna valami az mégis csak más lenne? A köveken szerintem egyértelmű, hogy zöld por van.

  2. A megszabadulás Tom Barr által ajánlott módja: hagyni kell 10-20 napig nőni, had jusson túl a búrjánzáson, és amikor ez bekövetkezik, akkor kell könyörtelenül lecsapni rá.

    Ezt valaki csinálta már? Kicsit tartok azért ettől, hátha mégsem az nő az üvegemen. Valakinek tapasztalata?
Köszönöm előre is.
 
Szedd le pengével az üvegről. Ha másnapra megint ott van, akkor zöld porod van. Ezeknek az algasejteknek ostoraik vannak, és pár óra alatt visszaúsznak oda, ahol jól érzik magukat.
 
Szedd le pengével az üvegről. Ha másnapra megint ott van, akkor zöld porod van. Ezeknek az algasejteknek ostoraik vannak, és pár óra alatt visszaúsznak oda, ahol jól érzik magukat.

Én azt vettem észre, hogy az üvegen kettő nap múlva jelenik meg újra, a köveken akár a következő napra is megjelenik újabban. Minél sűrűbben pucolom, annál inkább nő, mintha a takarítás serkentené a növekedést.
 
Szedd le pengével az üvegről. Ha másnapra megint ott van, akkor zöld porod van. Ezeknek az algasejteknek ostoraik vannak, és pár óra alatt visszaúsznak oda, ahol jól érzik magukat.

Még egy kérdés: zöld por nőhet kőre?
 
Hogy lehet tőle megszabadulni? És mitől jelenik meg?
Asszem sajna nekem is van ilyenem. :(

Én még csak ott tartok, hogy szeretnék meggyőződni arról, hogy tényleg zöld por van nálam.

A "mitől jelenik meg" kérdésre nem találtam választ, de az eltűntetés egyszerű: hagyni kell nőni, és 10-20 nap alatt túljut a csúcson, akkor kell kipucolni. Viszont ha nem ez az alga van, akkor ezt kockázatosnak érzem, ezért szeretnék először erről meggyőződni.
 
Tessék, itt a GDA egy mintapéldánya:
8549934572_48ef3f99ef_c.jpg

Van némi fonál is még, amit azóta már kiszedegettem, az szépen húzódik vissza. A DGA-t már majd másfél hete növesztem, még van belőle kb ugyanennyi. A tükröződésekért bocsi.

Az eltávolítás egyszerű. Kell hozzá fogkefe, meg egy plasztik lap (bank kártya, igazolvány, stb..). Én már régóta küzdök ezzel az algával a nanómban, a köveken is ottvan, lehet, hogy azokat is inkább kiveszem és ha megszűnik a gda, akkor helyette seiryu darabkákat rakok be.

Ha sikerült megszüntetni, arról mindenképpen beszámolok. :)
 
Nah ez az eltüntetés dolog nekem nem egyértelmű. Mivel nagyon pici (tényleg "por"), hogy szedem ki teljesen fogkefével meg bankkártyával? :confused:
Hogy csapok le rá könyörtelenül Tom Barr módszerével? Black out?
 
Nah ez az eltüntetés dolog nekem nem egyértelmű. Mivel nagyon pici (tényleg "por"), hogy szedem ki teljesen fogkefével meg bankkártyával? :confused:
Hogy csapok le rá könyörtelenül Tom Barr módszerével? Black out?
Letakarítod teljesen az üvegről, meg amin még van, és csinálsz egy nagy vízcserét.
 
Letakarítod teljesen az üvegről, meg amin még van, és csinálsz egy nagy vízcserét.
Oké. Letakarítom az üvegről és csinálok egy nagy vízcserét. A nagyjától ezzel megszabadultam. De ha a kiváltó ok megmarad, tuti hogy hamarosan újra el fognak szaporodni a bent maradtak. :( Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy így nem tudod őket teljesen kitakarítani, max gyéríted.
 
Oké. Letakarítom az üvegről és csinálok egy nagy vízcserét. A nagyjától ezzel megszabadultam. De ha a kiváltó ok megmarad, tuti hogy hamarosan újra el fognak szaporodni a bent maradtak. :( Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy így nem tudod őket teljesen kitakarítani, max gyéríted.
Elvileg azért nem szabad hozzányúlni ilyen sokáig, hogy lefusson az életciklusuk. Én most próbálom ezt a módszert először. Az biztos, hogy nem a tápanyag hiány okozza, mert tápot kap rendesen az aki. CO2-t ebbe a kis nanoba nem tervezek, de nem hiszem, hogy ez lenne a kiváltó ok, mert akkor a másik akimban is ott lenne ez az alga. Max kétszer végigcsinálom ezt a fajta kezelést, és ha nem válik be, akkor hetente takarítom. Mást nem tudok csinálni. Nálam a nanoban ez az egyetlen alga, meg némi zöld pont, de azzal tudok együtt élni, könnyen letakarítható. Meg a fissidenssel együtt behurcoltam némi fonalat, de az szépen kopik, már csak pár szál bukkan elő néha.

Nem én találtam ki ezt a módszert, mást meg még nem is olvastam az eltüntetéséről. Meglátjuk, hogy válik be. :)
 
Jaja, értelek. Minden esetre drukkolok, hogy sikerüljön! Várjuk (a lehetőleg képes) beszámolót a sikerről! :)
 
Tessék, itt a GDA egy mintapéldánya:

Van némi fonál is még, amit azóta már kiszedegettem, az szépen húzódik vissza. A DGA-t már majd másfél hete növesztem, még van belőle kb ugyanennyi. A tükröződésekért bocsi.

Az eltávolítás egyszerű. Kell hozzá fogkefe, meg egy plasztik lap (bank kártya, igazolvány, stb..). Én már régóta küzdök ezzel az algával a nanómban, a köveken is ottvan, lehet, hogy azokat is inkább kiveszem és ha megszűnik a gda, akkor helyette seiryu darabkákat rakok be.

Ha sikerült megszüntetni, arról mindenképpen beszámolok. :)

Szia Laci, köveken is nő? Te hogy láttad, nálam is az van?
 
Szia Laci, köveken is nő? Te hogy láttad, nálam is az van?
Szerintem a köveken is kő. Nálam legalábbis mindhárom kő full zöld a talaj fölött, és szerintem nem nem zöld pontról van szó, mert az sötétebb zöld.
Nálad szerintem vegyesen van zöld ponttal. De a mennyisége miatt nem aggódnék miatta. Köveken szerintem természetes, hogy megterem némi zöld alga. Ráadásul a zöld pont - ahogy mondani szokták - az egészséges akváriumok lakója. Ha ilyen fátyolban van az üvegen is, akkor az már más, akkor az sanszos, hogy gda, már, ha zöld színű. Szerintem ez az alga más színben nem fordul elő.
Nálad pöfög a co2, a tápozásod is rendben van, szerintem nincs mitől aggódnod.
Mondtad, hogy a hc néha bebarnul, lehet, hogy némi barna algád van az aki üvegén is. Ha pl papírtörlővel le tudod az üvegről húzni, akkor az tutira nem gda.
 
Kazi, ha barna és a föld közelében van az üvegen, és köveken is van, akkor az inkább olyan lesz mint az enyém.
Ilyen a tied is?
DSCF6668.jpg


Mert ez Diatom. :(
 
Decemberben cseréltem talajt és pucoltam szűrőt is!
Megjelent nálam is az üvegen ez az alga!(zöld por)
Minden vízcsere utáni 3. napon jelent meg!(üvegpucolás is van vízcserénél)
Kb a 6. hét után már csökkent a visszajött alga mennyisége és még kb 4 hét múlva eltünt
és azóta sem jött vissza!
Azt olvastam,hogy új aksinál megjelenhet ez az alga!
Mivel az enyémben talajt és szűrőt pucoltam,cseréltem mondhatjuk,hogy új az aksim!;)
Én ezt tapasztaltam!
 
Sziasztok!

Sajna engem is utolért a dolog. Elsősorban az okát szeretném megszüntetni, de nem tudom mi lehet.

-100l
- EI szerint tápozok
- palackos CO2 -> lime zöld a DC
- világítás indul 10h lekapcsol 20h (2x24W T5) Ezt most módosítottam 11h - 20h -ra
- szűrés eheim 2073

Mi lehet a gond?
 
Én is küzdök vele továbbra is. Nálam egyértelműen zöld, ami az üvegre nő. Egyébként az árnyalata nagyon szép zöld, még tetszene is, ha nem az akváriumban nőne.
 
Back
Oldal tetejére