• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

Nem sóval működik, hanem gyantás. Sóval csak regenerál. Ez egy BWT Aquadial Softlife 15-ös automata háztartási vízlágyító. Ha ilyenre gondolsz, akkor miért nem jó, ha nem jó?
Az nem jó sajnos. A vized lágy lesz olyan értelemben hogy nincs benne mg és ca. Viszont ezeket na-ra cseréli a sóból. Ezért van a tds az egekbe. Tehát az oldott anyag mennyisége nem változik csak az összetétele.
 
Az nem jó sajnos. A vized lágy lesz olyan értelemben hogy nincs benne mg és ca. Viszont ezeket na-ra cseréli a sóból. Ezért van a tds az egekbe. Tehát az oldott anyag mennyisége nem változik csak az összetétele.
Ráadásul Na gátolja a tápanyagfelvételt, mindamellett hogy mg és ca hiány alakul ki. Még a csapvízzel is jobban jársz.
Sok a táp. Attól, hogy hetente két vízcsere van az indításnál, nem kell dupla adag. Indításnál azért van több vízcsere, hogy a talajból kioldódó rengeteg pluszt kivegyük.
 
Ráadásul Na gátolja a tápanyagfelvételt, mindamellett hogy mg és ca hiány alakul ki. Még a csapvízzel is jobban jársz.
Sok a táp. Attól, hogy hetente két vízcsere van az indításnál, nem kell dupla adag. Indításnál azért van több vízcsere, hogy a talajból kioldódó rengeteg pluszt kivegyük.
Értem, köszönöm! Tehát ez így most nem frankó és mielőbb változtatni kell rajta. De ez szerintetek lehet magyarázata az algának is? Meg akkor a tápozással is visszaveszek, a normál heti 1x50%-nak megfelelő mennyiségre. A Green Aqua Micro+Macro és Seachem Fluorish Excel mellé kellhet még valami?
 
Nem sóval működik, hanem gyantás. Sóval csak regenerál. Ez egy BWT Aquadial Softlife 15-ös automata háztartási vízlágyító. Ha ilyenre gondolsz, akkor miért nem jó, ha nem jó?
Nem értek ehhez sem, de szerintem ez a készülék csak egy féle műgyantát tartalmaz: anion vagy kation (tulajdon képpen mindegy) cserélést végez. Ez pl. fütésrendszer vizének lágyításához megfelelő, de akvarisztikai célra nem.
Az akváriumvíz lágyításához kevertágyas műgyantás lágyítás kell, azaz anion és kation cserélés is. A gyanta regenerálásához sósav és lúg szükséges (külün-külön), nem só. Ha nagyon bele akarod magas ásni, akkor egy régi könyvet ajánlanék, ahol képletekkel, sok oldalon keresztül, de érthetően és részletesen le van írva az akvariszikai lágyvíz elő állításának módja. Az biztos, hogy sokat kell vele pancsolni.
Dr. Lányi György: Korszerű akvarisztika.
A legjobban jársz, ha veszel egy R0 víz elő állító kütyüt.
 
Utoljára módosított:
Nem értek ehhez sem, de szerintem ez a készülék csak egy féle műgyantát tartalmaz: anion vagy kation (tulajdon képpen mindegy) cserélést végez. Ez pl. fütésrendszer vizének lágyításához megfelelő, de akvarisztikai célra nem.
Az akváriumvíz lágytásához kevertágyas műgyantás lágyítás kell, azaz anion és kation is. A gyanta regenerálásához sósav és lúg szükséges (külün-külön), nem só. Ha nagyon bele akarod magas ásni, akkor egy régi könyvet ajánlanék, ahol képletekkel, sok oldalon keresztül, de értehően és részletesen le van írva az akvariszikai lágyvíz elő állításának módja. Az biztos, hogy sokat kell vele pancsolni.
Dr. Lányi György: Korszerű akvarisztika.
A legjobban jársz, ha veszel egy R0 víz elő állító kütyüt.
Értem. A vízlágyító nem az akvárium miatt van. Felénk (is) nagyon kemény a hálózati víz, így az állandó vízkövesedés miatt a bejövő vizet lágyítom. Csak a konyhában van nyers hidegvíz a főzéshez, sehol máshol. Szóval az RO az ezen túl kell majd, kimondottan az akváriumhoz. De amúgy is tervben volt, maximum most előrébb kerül a listán.
 
Értem, köszönöm! Tehát ez így most nem frankó és mielőbb változtatni kell rajta. De ez szerintetek lehet magyarázata az algának is? Meg akkor a tápozással is visszaveszek, a normál heti 1x50%-nak megfelelő mennyiségre. A Green Aqua Micro+Macro és Seachem Fluorish Excel mellé kellhet még valami?
Akár lehet ez is az ok. A gátolt tápanyag felvétel miatt halmozódhat vagy eltolódhatnak az arányok.
 
Ezzel az algával küzdök, gyakorlatilag mindent ellep, növényeket dekorokat, üveget. Valaki próbálta már a Twinstart ellene, az segíthet eltüntetni?
 
Esetleg ehhez is köze van a nitrát-foszfát aránynak?
Elégé változó szokott lenni nálam. Ilyenkor elkezdem 1 hónapig, minden vízcserénél mérni a táp szintet. Vízcsere előtt, és utána is. Amiből kevesebb van, azt pluszba szoktam adagolni, és fordítva. A lényeg, hogy meglegyen a egyensúly, és lassan eltünik. Ha keletkezik is, akár csak minimális, ami nem észrevehető.
 
Továbbra is megkeseríti az életem a GDA. Eheim UV segítene rajta? Egy próbát megérne?

Ha igen, akkor nyilvan veszek egyet, ha nem akkor pedig februárban rescape-elek…

Igazából minden szépen nő, tápanyagokat nem mérek nagyon régóta, a GDA kivételével nincsen más algám..

érdekel a véleményetek.
 
Sziasztok, én pont a fordítottjára lennék kíváncsi, hogyan tudnám elérni, hogy ilyen algám legyen? Sulawesi garnélákról van szó. Napi 14 órát megy egy Week Aqua Raptor D600-as lámpa maxon, a víz 29 fokos, GH 11, Kh 6, 35 literes, Eheim Aquaball szűrő. Tápot nem mertem nyomni bele, ami esetleg beindítaná. Makró táp esetleg?
 
sziasztok, ismét támad a zöld por (míg a kertben a fehér:))
mi a tuti tipp ellene, zárjam el a co2-t, ne adjak tápot, ne adjak excelt......
köszönöm a tippeket
 

Attachments

  • IMG_2455.JPG
    IMG_2455.JPG
    308.5 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_2456.JPG
    IMG_2456.JPG
    349.1 KB · Megtekintések: 12
ok, köszi
kérlek áruld el, h mit látsz a növényeken ami nagyobb probléma mint a por alga. köszi
Az Aponogeton madagascariensis, illetve a crypto egy része szőrös. A fotóból nem látszik rendesen milyen fajta. A kiszőrösödött levelek helyi bomlásra is utalhatnak az ominózus leveleken. Szóval valami tényleg nem klappol, a zöld por csak egy tünet a többi közül. Mindemellett a növények másik része teljesen normálisan fest. 🙂
 
Az Aponogeton madagascariensis, illetve a crypto egy része szőrös. A fotóból nem látszik rendesen milyen fajta. A kiszőrösödött levelek helyi bomlásra is utalhatnak az ominózus leveleken. Szóval valami tényleg nem klappol, a zöld por csak egy tünet a többi közül. Mindemellett a növények másik része teljesen normálisan fest. 🙂
igen, igaz, csak nem tudom melyik volt előbb, de majd rendet vágok. Amúgy, korábban minden rendesen ment csak a Microsorium feketedett, lehet h az az origója mindennek.
 
Back
Oldal tetejére