• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

Egy kis helyzetjelentés poralga ügyben. Félelmem úgy tűnik beigazolód, mégpedig az új akváriumom indítása utáni 8!!! napon megjelent. eddig napi 40% vízcseréket csináltam 7 napon át gondoltam most már átállok a 2 napira abban a pillanatban zöld lett az üveg. Szűrőm még nincs beállva kicsit nagy a flow ezért természetesen a szembe falon kezdődik a dolog.paraméterek : 220L fény 150w ( 3 wattos ledekből ) + 4 db 10 w led 6500 K Co2 megy indítás pillanatától, szűrés ex 1200 megy mátrix trop al ( úton van egy eheim 2075 ) táp GA mik- mak , + carbó 10 ml /nap ezt a 3 napon kezdtem .. Mivel az előző akimban is csak ez volt az egyetlen algám az utolsó fél évben (nem tudtam kiirtani) mit tegyek black out semmi hatással nem volt rá, kaparni nem tudom hatékonyan úgy is benne marad valamennyi, vegyek valami biofegyvert és ha eltűnik nem jönne vissza. furcsának tartom hogy ez nem sok embernél okoz ekkora problémát mint nekem -az ecset algát ehhez képest semmi volt kiirtani. mi nem stimmelhet hogy ennyire szereti nálam a klímát; kérnék egy két ötletet még előre is köszönöm

Mekkora a távolság a pilács és a vízfelszín között?
 
Mekkora a távolság a pilács és a vízfelszín között?

4 -5 cm a távolság függesztett, szépen szellőzik az akva. az előzőmben 4 x 18 w volt 10 cm távolsággal T8 as tipus 112 literen imádta :D egy ex 1200 és egy ex 700 szűrte azt
 
Emeld meg 10-15 centire,mert nagyon közel van,még fentebb is mehetne,de egyenlőre csak ennyivel kezd az emelést.
 
Emeld meg 10-15 centire,mert nagyon közel van,még fentebb is mehetne,de egyenlőre csak ennyivel kezd az emelést.

itt egy kép a jelenlegi állapotról lesikáltam tövig az utolsó pötyet is
DSC_0665_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


lhttp://kepfeltoltes.hu/131205/DSC_0665_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem most még kezelhető de már erősen gondolkozok hogy felrakok valami fóliát az üvegre belülről, amit egy hét után miután rátapad ez a por szépen egybe kiveszem.
Talán így vissza lehetne szorítani:cool:
 
Szia!

Na, hogy állsz ezzel az algafaj harccal?

Azt hiszem én is megpróbálom, eltüntetni, mert eddig a heti vízcserével mindig kapartam lefele, csak kezdem már megunni!:D
Így úgy döntöttem azt hiszem, hogy meglépem én is ezt a rajtahagyom és lekapar + vízcsere.. igaz szép látvány nem lesz, de valahogy majd csak kibírom.

Szia, nálam lassan 2 hetente kell kaparnom a üveget, szóval lassult a dolog.
 
Ha körbenéztek a neten szinte nincs 2 egyforma vélemény miért van és hogyan lehetne eltávolítani. Az amcsik mindent antibiotikumoznának. Az EU-ban ez tilos.
Marad a kézi eltávolítás, amikor nagy a sansz, hogy az üveged is sérül a kaparás közben. :(

Azon gondolkodtam, hogy mindig akkor találkozunk ezzel az algával amikor akvárium bontás van vagy valami nagy növénymassza mögött sosem takarítjuk az üveget.
Lehet ahogy csökken a flow és nem jut elég CO2 esetleg emiatt alakul ki. A bolti kaktuszos akvárium ennek némiképp ellentmond, mert a 2db 2080-as és a minimál berendezésnél is előjött, de ez nagyon ritka.
 
Nekem a nagy moha és aljzattakarítás után minden más algával együtt napok alatt látványosan visszahúzódott.Kivéve a hirsután.az valami katasztrofális állapotban van.külön érdekes,hogy összefüggésbe szoktuk hozni az erős megvilágítással is ezt az algatípust,de a hirsutát pl az árnyékban lévő részeken lepte be.
 
Nálam is újraindítás volt még november elején és azóta birkózok vele. Twinstar nano segítségével lassult a folyamat, de nem szűnt meg. Most kipróbálom pár napig az UV-t is. Esténkét bekapcsolom 10 órára és naponta csinálok egy 1/3 vízcserét. Világításból visszavettem, CO2-ra rátekertem.
 
UV nálam nem szüntette meg.
És mi szüntette meg? Sok helyen azt olvasom, hogy csak idő kérdése és eltűnik, illetve azt vettem észre, hogy akinél előfordul ez az alga annál vannak kövek dekorként. Elképzelhető, hogy a magas szilikát miatt jön elő és ahogy kopok ez a vízcserékkel úgy tűnik el. Arra gondoltam, hogy teszek a szűrőbe JBL Silicatex-et, de nagyon nem forgalmazzák ezt a terméket.
 
Az az igazsäg,hogy a kövekröl csak ätmenetileg lehet eltüntetni,(Easy Carbo)De a Elektromos fogkefe sokat segit!
 
Sziasztok!
December óta cserélek fele-fele arányban RO vízzel és csapvízzel. Mostanában jött elő ez a fajta alga. Előtte 100% csapvízzel végeztem a heti vízcserét és csak valami könnyen leszedhető és alig észrevehető biofilm szerű dolgot kellett letörölni az üvegről (vagy lehúzni bankkártyával). Eltávolítás után kb. a 4. naptól látszik ha oldalról belenézek, a 6. naptól már szemből nézve is jól látszik az üvegen. A másik dolog amin változtattam ez idő tájt a világítás, ami lehet ici-picit kisebb színhőmérsékletű és más szögben is sugároz.
Rákerestem a témára és találtam két nagyon érdekes topikot a plantedtank.net -en. Érdemes elolvasni a hozzászólásokat!

Ezt találtam meg először:
GREEN DUST ALGAE, i think i found the cure

Majd a "happi" nevű felhasználó aláírásában ezt a topikot, ahol egy alternatív tápozást vitatnak meg:
Ultilmate fertilizer for faster plant growth

Ha jól értelmezem azt írja a srác, hogy alacsony ph értéknél (<7), sok NO3-at mért a vízben, így karbamidot használ tápozáshoz és kevesebb KNO3-at. Tehát a karbamidból az NH4-et gyorsan felveszik a növények, a feleslegből pedig NO3 lesz a baktériumok által. Ha a víz ph értéke több mint 7, óvatosságra int. A második linken leírja a táp-összetevőket.
Azt tapasztalta, hogy ettől a tápozástól eltűnik a GDA és a növények elképesztő fejlődésnek indulnak az EI tápozáshoz képest.

Arra emlékeztet a dolog, hogy régen azt írta a szakirodalom is, hogy a foszfát nem kívánatos az akváriumokban, mert algát okoz. Mára kiderült, hogy fontos növénytáp és épp a hiánya okozhat algásodást.
A "tudomány mai állása szerint" :) az ammónia nagyon nem kívánatos az akváriumba, mert algásodást eredményez. Most meg lehet bebizonyosodik, hogy akváriumba is lehet adagolni, sőt kell is (persze megfelelő formában *karbamid* és adagban)?

Valaki esetleg próbálta már? Én kipróbálnám!
 
Úgy tűnik nyerésre állok a por alga ellen. Növesztettem három hétig, majd lecsaptam rá. Utána ugyanúgy visszanőtt. Majd egy hónap múlva megint növesztettem 3 hétig, és a 3. hét végén tartottam egy black outot. Most úgy tűnik, hogy a frontüvegre már nem telepszik csak egy nagyon kis területen, viszont a seyru kövek még mindig zöldülnek.
 
Sziasztok
Nekem is megjelent zöld alga nálam szerintem az lehet a gond hogy túl sok mesterséges világítást kapott egy hétig most mostam le az üvegről meg csökkentettem a világítást idejét csinálok még egy 30%vízcserét remélem nem akar visszajönni.
 
A titkot továbbra sem tudom. A mostani indításkor is megjelent eléggé hamar. A köveket rendszeresen kellett fogkefézni, illetve az üveget is törölgetni. Alapos tisztítás és 90%-os vízcsere kb. 1,5 hétre láthatatlanná teszi, de aztán kezdődik minden elölről. Két hónapja GA tápról ADA-ra váltottam. Az ADA táp használatával sem szűnt meg, de az alga növekedésének intenzitása kb. a harmadára csökkent, illetve ha nem avatkozok be, akkor nem alakul ki annyira vastagon, mint a GA táppal. Ebből tisztán látszik, hogy a tápozáshoz van köze, de megoldás az nálam legalábbis nincs, mivel szerintem a kövek víz keményítő hatása igen erősen közre játszik. Rendszeres víz csere vélhetően megoldana mindent, de arra nincs kapacitásom.
 
Nalam sem mulik. Szinten GA tapozassal. Minden heten muszaj leszedni, kulonben nem lehet belatni az akvariumba..
 
Back
Oldal tetejére