• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

Sziasztok! Sajna engem is utolért a dolog. Elsősorban az okát szeretném megszüntetni, de nem tudom mi lehet. -100l - EI szerint tápozok - palackos CO2 -> lime zöld a DC - világítás indul 10h lekapcsol 20h (2x24W T5) Ezt most módosítottam 11h - 20h -ra - szűrés eheim 2073 Mi lehet a gond?
Tudsz mérni, vagy méretni vízparamétereket esetleg? Talán abból sikerülne kitalálni, hogy mi váltja ki.
 
Sziasztok!

Sajna engem is utolért a dolog. Elsősorban az okát szeretném megszüntetni, de nem tudom mi lehet.

-100l
- EI szerint tápozok
- palackos CO2 -> lime zöld a DC
- világítás indul 10h lekapcsol 20h (2x24W T5) Ezt most módosítottam 11h - 20h -ra
- szűrés eheim 2073

Mi lehet a gond?
Vízcsere? Fénycsövek Kelvin száma? Szerintem Nagynyomású Co2 és EI tápozáshoz kevés a watt(0,48W/L) ez inkább low-tech világítás.
Ezt lehetne még bővíteni még 2x24W t5 tel! akkor lenne 0,96W/L ez lenne az ideális akkor is csak 6-7-8 órában
Várd meg mit mondanak a többiek!
 
Vízcsere? Fénycsövek Kelvin száma? Szerintem Nagynyomású Co2 és EI tápozáshoz kevés a watt(0,48W/L) ez inkább low-tech világítás.
Ezt lehetne még bővíteni még 2x24W t5 tel! akkor lenne 0,96W/L ez lenne az ideális akkor is csak 6-7-8 órában
Várd meg mit mondanak a többiek!

A színhőmérséklet 6500k
A világítás valóban kevés, viszont most épül a led világításom, (75W) így a t5-öt már nem bővítem, mert ez bőven elég lesz.
Vízcsere 2 hetente 50% RO
 
Nekem eltűnt végre, hogy mitől azt nem tudom pontosan, de talán a következő:
Plasztik kártyával kaparod az üveget nagyon óvatosan és közbe odatarassz egy csövet, amivel kiszívod az algás vizet. Miután ezt megjátszottam szépen eltűnt belőle. Erre tippelek.
 
A színhőmérséklet 6500k
A világítás valóban kevés, viszont most épül a led világításom, (75W) így a t5-öt már nem bővítem, mert ez bőven elég lesz.
Vízcsere 2 hetente 50% RO
Próbáld meg heti 30% vízcsere 1/3 pihentetett(kezelt)csapvíz+2/3 Ro. Így egy kicsit stabilabb a víz! Gondolj bele az RO víz semleges tehát lehet az bármekkora mennyiség (1liter vagy akár 100l is),ha cseppentesz bele egy csepp savat akkor savas lesz ha meg egy csepp lúgot akkor meg lúgos lesz.
Túl könnyen megváltozhatnak a paraméterek.
Régebben Én is csak tisztán RO-val nyomtam ellepett a fonal alga(aztán kaptam ezt tanácsot1/3-2/3 receptet)csináltam egy black-outot azóta semmi gondom semmilyen algával! Aksim:54l Eheim 2224(700l/h) 55W power kompakt Mikro-Makro-Carbo Nagynyomású CO2
 
Sziasztok, 3 hétig hagytam nőni, már a 10. nap környékén látszott, hogy egyértelműen a zöld por algáról van szó. Ma takarítottam le egy saját magam által kókányolt eszközzel: elektromos fogkefére szereltem egy kis slagot, de úgy van rögzítve, hogy az elektromos fogkefére rögzített aprócska kis kupak tereli úgy a vizet, hogy a slag biztosan be tudja szippantani az éppen leszedett algát. A csövön keresztül a víz egy külső vödörbe folyik, ahol több réteg perlon szűri a vizet, egy kis motor meg visszaemeli az akváriumba. A motor a régi belső szűrőből maradt vissza. A három hét alatt annyit nőtt, hogy alig lehetett belátni, de felülről az akiba nézve minden nagyon egészségesen fejlődött, sem a növényeknek, sem a sakuráknak és még csak a galaxyknak sem volt semmi bajuk. Kíváncsian várom az eredményt. Állítólag elsőre még nem bombabiztos a siker, ilyenkor egy második menetet is kell tartani.
 
Kis fejlemény a nanom gda ügyében, hogy amióta a tropica specet használom, azóta visszavonulót fújt. Három hete nem takarítottam az üveget és jóval kisebb mennyiségben/területen van jelen, és a színe is inkább barnás. Hétvégén ezt is letakarítom, és kíváncsi vagyok.. remélem nem tér vissza.. :)
 
Szeretném kérdezni, hogy valakinek sikerült e valamilyen kezelési módot kitalálni a poralgára a hagyjuk megnőni és szedjük le mellet, mert nekem hossuú hónapok óta csak ez az egyetlen alga ami jelen van a rendszerben és igazából semmiféle javulást nem tudok felmutatni. vízcsere kapar- visszatapad 2-3 nap alatt. Köszönöm a segítséget esetleg a black out segíthet valamelyest ??
 
Szeretném kérdezni, hogy valakinek sikerült e valamilyen kezelési módot kitalálni a poralgára a hagyjuk megnőni és szedjük le mellet, mert nekem hossuú hónapok óta csak ez az egyetlen alga ami jelen van a rendszerben és igazából semmiféle javulást nem tudok felmutatni. vízcsere kapar- visszatapad 2-3 nap alatt. Köszönöm a segítséget esetleg a black out segíthet valamelyest ??

Nálam is van még mindig, de mintha lassabban nőne vissza, mint eddig. A "hagyjuk nőni" vagy az "elmúlik magától", nos, egyik sem jött be nálam.
 
Nálam is van még mindig, de mintha lassabban nőne vissza, mint eddig. A "hagyjuk nőni" vagy az "elmúlik magától", nos, egyik sem jött be nálam.

Mivel új akváriumot akarok indítani és a fórum segítségével eddig sikerült az össze létező fajtát kiiktatni, tartok attól hogy egy teljesen szűzben is elkezd majd fejlődni bár azt nem tudom megmondani mi válotta ki a nagy meleg vagy behurcolt dolog növényen... de kísértetiesen egybevág a carbó és a profito növénytáp adagolásának kezdetével és a CO2 szint normalizálásával azóta olyan szinten kristály tiszta maga a viz hogy" hamarabb" meginnám mint a csapvizet... ( sör párti vagyok ) valahol olvastam hogy ez az alga a növényes akváriumok betegsége ....
 
Sziasztok egy barátomnak be zöldult az akvarium vize es az üveg is na meg a kövek mit lehet ezel csinálni próbáltuk azt hogy viz csere de előtte fel fortuk de az sem segitet mit lehet ezel csinálni ?
 
De ha azt nézzük hogy 1watt\liter akkor az ő aksia el se éri a 0.36 watt\ litert es itt beszeltem egy 250 literes akvarium ról , amúgy egy hónapja let üzemelve
 
Es ha nincs uv ? Akkor úgy lehet rajta segiteni hogy kevesebb óra a fenynél ? amúgy én azt javasoltam neki hogy kb 2 napig ne is világítson mert nekem tapasztalataim szerint helyre al ha semi nem világít
 
Egy kis helyzetjelentés poralga ügyben. Félelmem úgy tűnik beigazolód, mégpedig az új akváriumom indítása utáni 8!!! napon megjelent. eddig napi 40% vízcseréket csináltam 7 napon át gondoltam most már átállok a 2 napira abban a pillanatban zöld lett az üveg. Szűrőm még nincs beállva kicsit nagy a flow ezért természetesen a szembe falon kezdődik a dolog.paraméterek : 220L fény 150w ( 3 wattos ledekből ) + 4 db 10 w led 6500 K Co2 megy indítás pillanatától, szűrés ex 1200 megy mátrix trop al ( úton van egy eheim 2075 ) táp GA mik- mak , + carbó 10 ml /nap ezt a 3 napon kezdtem .. Mivel az előző akimban is csak ez volt az egyetlen algám az utolsó fél évben (nem tudtam kiirtani) mit tegyek black out semmi hatással nem volt rá, kaparni nem tudom hatékonyan úgy is benne marad valamennyi, vegyek valami biofegyvert és ha eltűnik nem jönne vissza. furcsának tartom hogy ez nem sok embernél okoz ekkora problémát mint nekem -az ecset algát ehhez képest semmi volt kiirtani. mi nem stimmelhet hogy ennyire szereti nálam a klímát; kérnék egy két ötletet még előre is köszönöm
 
Nálam is van még mindig, de mintha lassabban nőne vissza, mint eddig. A "hagyjuk nőni" vagy az "elmúlik magától", nos, egyik sem jött be nálam.
Szia!

Na, hogy állsz ezzel az algafaj harccal?

Azt hiszem én is megpróbálom, eltüntetni, mert eddig a heti vízcserével mindig kapartam lefele, csak kezdem már megunni!:D
Így úgy döntöttem azt hiszem, hogy meglépem én is ezt a rajtahagyom és lekapar + vízcsere.. igaz szép látvány nem lesz, de valahogy majd csak kibírom.
 
Back
Oldal tetejére