• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

igen, igaz, csak nem tudom melyik volt előbb, de majd rendet vágok. Amúgy, korábban minden rendesen ment csak a Microsorium feketedett, lehet h az az origója mindennek.
@Zsoltiabéka leírta a lényeget. Az üvegen a zöld alga, az "egye fene lekaparom" kategória. De a szőr alga, már komolyabb problémára utal. A microsorum is valamitől kezdett el feketedni. Tehát nem ő volt a kiváltó ok, hanem ő is csak egy elszenvedő alany. Én a mérés pártján állok, mert (sok fórumtárssal ellentétben), nincs meg a képességem, hogy a képek alapján felismerjem, hogy mi hiányzik, vagy miből van túl sok a vízben? Ha eddig jó volt, akkor az eltérést kell keresni. Lehet, hogy közelebbi kép alapján, esetleg tudnak mondani valami konkrétumot is a többiek.
 
Utoljára módosított:
igen, igaz, csak nem tudom melyik volt előbb, de majd rendet vágok. Amúgy, korábban minden rendesen ment csak a Microsorium feketedett, lehet h az az origója mindennek.
A Microsorium feketedést nálam alacsony nitrát mellett a foszfát adás oldotta meg. (nekem M. narrow leaf van) APT1 zero-val tápozok. Plusz foszfátot inert talaj mellett is kellett tennem, hogy az epifiták elfogadják a 3ppm nitrát szintet. A gyökeresek, szárasok gyökértáp mellett szépek voltak teljesen üres vízoszloppal is. Amikor feketedtek a micro-k, akkor nem jelentkezett alga. Amikor elkezdtem szőrösödni, agancsosodni, akkor a szűrő karbantartás nagyon esedékes volt, amit még megtorpedózott egy napos áramszünet is. És persze nem volt érkezésem a karbantartásra úgyhogy 2 hétig ment még a lenullázott bacis szűrő tele dzsuvával. Meglepő módon az állatokon semmi nem látszott, bár számukra nem olyan durva volt a változás, mert a berobbanó alga általában a vizet is tisztítja, vagyis hasznos is lehet mindaddig, amíg nem derül ki a probléma valódi természete. 🙂
 
A Microsorium feketedést nálam alacsony nitrát mellett a foszfát adás oldotta meg. (nekem M. narrow leaf van) APT1 zero-val tápozok. Plusz foszfátot inert talaj mellett is kellett tennem, hogy az epifiták elfogadják a 3ppm nitrát szintet. A gyökeresek, szárasok gyökértáp mellett szépek voltak teljesen üres vízoszloppal is. Amikor feketedtek a micro-k, akkor nem jelentkezett alga. Amikor elkezdtem szőrösödni, agancsosodni, akkor a szűrő karbantartás nagyon esedékes volt, amit még megtorpedózott egy napos áramszünet is. És persze nem volt érkezésem a karbantartásra úgyhogy 2 hétig ment még a lenullázott bacis szűrő tele dzsuvával. Meglepő módon az állatokon semmi nem látszott, bár számukra nem olyan durva volt a változás, mert a berobbanó alga általában a vizet is tisztítja, vagyis hasznos is lehet mindaddig, amíg nem derül ki a probléma valódi természete. 🙂
hát igen, nálam is meglepő módon egyfolytában petéznek a discosok meg a corydorasok is fajtalankodnak.... nekük jó, nekem nem.....mert a látvány az borzasztó, de majd jövőtéten lesz időm és rendberázóm valahogy
 
Back
Oldal tetejére