• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Háát kedved és pénztárcád kedve szerint valami foszfát tesztel.... tetra, elos, ada... amelyik tetszik...
na igen, a kérdés inkább arra irányult, hogy mivel érdemes, melyik pontos? sokszor megjártam már a "megveszem az olcsót, aztán az semmire sem jó és megveszem a drágát is, amit elsőre kellett volna" című utat :)
 
Sziasztok.

Az erősebb világításom óta jobban tölti az akiba a zöld algát. Most jelenleg 4x80W ATI (8h világítási idő), 430L 68cm magas akva.
A lámpa a víz felszínétől 14cm re van engedve.

Mit tanácsoltok? Vigyem feljebb, vagy világítsak kevesebbet?
 
Azért minden nem jött le! Törölgetéskor érződött, hogy "érdes" az üveg. Nincs algakaparóm, dörzsis szivaccsal próbálkoztam, de annyira rá kellett nyomnom az üvegre, hogy attól tartottam, megkarcolom, valaki már írta, hogy algát is le lehet törölni ezzel a kendővel, hát kipróbáltam.

Egy tapasztalt szaki erősítsen meg, de gondolom még hatékonyabb lenne a cucc, ha leengedném hozzá a vizet és nem a víz alatt használnám.

Még egy kérdés: vajon mennyire lenne hatékony egy ecetes ruha (azt persze nem meríteném a víz alá)? o_O
 
Ecet is jó rá, de a penge a legjobb, mert mindent leszed.
Én úgy szoktam, hogy penge és utána attorlom a kendovel.
 
Üdv!
December óta jelentkező problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Mindent kezd ellepni a zöld alga. Decemberig minden gyönyörűen fejlődött, aztán elkezdődtek a gondok. Addig algának nyoma sem volt.
Staurogyne repens TC világossárga, majdnem hogy fehér leveleket hoz. És nem simák, hanem gyűröttek a levelek. Valamit erre is ráment a zöld alga.
Vallisneria spiralis Tiger -nek pedig majdnem átlátszóak a levelei. Kirojtosodnak, és leszakadnak.
Megy a CO2 és napi 2-2ml micro-macro + 1,6ml carbo. A növények bubiznak, de nem fejlődnek.
A növények mennyiségén kívül semmi nem változott.
Két dolog fordult meg a fejemben:
1. Az elszaporodott növények hatására kevés a tápanyag a vízben. (emeljek a tápozáson?)
2. Az elszaporodott növények hatására kevés a szűrésem. (nettó80l-re 330l/ó forgatás AT3336) (csináljam meg a brutál DIY szűrőt?)
3. Egyéb:confused:
Üdv, Atesz
 
Eszembe jutott még egy változás. Vízcserekor nem Easy life-ot használok hanem Prime-ot. Illetve A GA-s macro és micro tápot és a Carbo-t egy másik flakonból nyomatom mit eddig, mert az első készlet elfogyott. Bontottan vettem őket, nem tudom, hogy mikor lettek megbontva. A Carbo 03/2016 dátumos, jónak tűnik. A Micro jónak látszik. A Macro-ban valami kicsapódott, úszik bent valami szmötyi. De he jól felrázom, eltűnik. A Prime nagyon büdös. Másik fórumban azt mondták, hogy az normális, hogy büdös.
Zöldalga ügyileg lehet jelentősége valamelyik löttynek?
 
No de hogy tegyek foszfort a vízbe? Gyufáról? :) Előbb meg kellene mérnem a szintet.
A Green Aqua Macro- microban nincs foszfor. Foszfát van.
A szűrést illetően már meg van a terv. A szekrénybe befér egy 40l-es tartály. Mellé pedig egy EHEIM Compact+ 2000 szivattyú. :) Az már csak elég lesz!? :whistle: Sajnos a szivattyúnak az árát a napokban emelték. :cry:
 
Üdv!
December óta jelentkező problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Mindent kezd ellepni a zöld alga. Decemberig minden gyönyörűen fejlődött, aztán elkezdődtek a gondok. Addig algának nyoma sem volt.
Staurogyne repens TC világossárga, majdnem hogy fehér leveleket hoz. És nem simák, hanem gyűröttek a levelek. Valamit erre is ráment a zöld alga.
Vallisneria spiralis Tiger -nek pedig majdnem átlátszóak a levelei. Kirojtosodnak, és leszakadnak.
Megy a CO2 és napi 2-2ml micro-macro + 1,6ml carbo. A növények bubiznak, de nem fejlődnek.
A növények mennyiségén kívül semmi nem változott.
Két dolog fordult meg a fejemben:
1. Az elszaporodott növények hatására kevés a tápanyag a vízben. (emeljek a tápozáson?)
2. Az elszaporodott növények hatására kevés a szűrésem. (nettó80l-re 330l/ó forgatás AT3336) (csináljam meg a brutál DIY szűrőt?)
3. Egyéb:confused:
Üdv, Atesz
Hasonló gondom volt nekem is, amit a foszfát adagolás oldott meg. GA val tápozok ei szerint. Fél évig minden okés volt, de az utóbbi időben túl sok lett a zöld pon alga és fqkók lettek a növények is. Pl a parvula elkezdett sárgulni. Szerencsére a foszfát pótlásával minden helyrejött.
 
Back
Oldal tetejére