• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Atti, jaja, áttam, de sajna sokan nem veszik komolyan, ezért úgylehet nagy kanyi betűkkel kellene kiírni, hogy komolyan vegyék:) Sajnos sokaknak ezért megy el a kedve. Be-GAtápoznak, mert azt ugye olcsóbb megvenni, mint a többit (szűrés, stb) aztán meg pislognak az algákra :)
 
Persze! Akkor pontosítok: akkor nem lesz pontalgája (se), ha GA táp napi 4-4 ml (esetleg még Easy Carbo 2-3 ml) heti egyszeri 50 %-os vízcserével (indításkor kétnapi, de ez módosítja a tápozást...) + nagynyomású CO2 rendszer + legalább :D 1 db pl. Eheim 2073/Tetratec ex 1200 + 1 w/l világítás (indításkor kevesebb...), azaz 80 watt (mondjuk 865-ös fénycsővel) + megfelelő növénytalaj (nem kavics/bazalt) és táptalaj + megfelelő mennyiségű növény + türelem, aljzat nem kavargatása, aki nem az ablak elé állítása, normális mennyiségű hal etc.
Ha ezek (azért nincs minden leírva) nincsenek/akár csak egy is hiányzik, akkor cumi van...

:D
 
Proci said:
Pedig GA tápnál sajnos meg kell említeni. Dúrván be tudja algásítani az akvát, ha nincs megfelelő szűrés és stabil co2. Én is használtam 2213-at 80L-es klasszikus akváriumban tápozás nélkül. Pontalga nagyon ritkán volt. Ilyenkor eltávolítottam a leveleket. 2x18W-os fénycső volt felette. A carbo jót tehet az algaölő hatása miatt..profito nem tudom mennyit segít, talán árt. Anno én is használtam _csak_ a profitot, a növények bubiztak tőle, szépek is voltak, de fonálalgám mindig volt (pedig akkor már egy 600lph-s szűrés ment). A szűrésedet érdemes volna nagyobbra cserélni, hogy könnyebben le tudd győzni az algákat. Illetve amit még tennék: elgondolkoznék, hogy vagy lowtech akva lesz és akkor marad a technika vagy növényes, de akkor fejleszteni kell a siker érdekében. Lowtech akvában is lehet búrjángzó növényzet csak ki kell tapasztalni a kommerzebb fajtából melyek maradnak meg. Nálam anno crypto, echinodorus, valisneria nőtt, mint a fene:) Nem tápoztam. 80L, Eheim 2213, 2x18W, néhány hetente vízcsere. Mikor tápozni kezdtem már kevés volt a szűrés..fontos a 4 alappillér szinten tartása: táp, fény, co2, szűrés. Egyik húzza a másikat.

Az az igazság, hogy még növényes akksihoz kicsi vagyok:) nem érek rá annyira komolyan foglalkozni vele, mert kollégista vagyok és az aki meg otthon van:) anyum szorgalmasan adagolja a dolgokat és etetget! Én meg hétvégenként tartom karban! Majd mikor már melózom, lesz saját keresetem akkor lesz nagyobb akváriumom....komolyabb technika meg minden... Lehet, hogy akkor az lesz h hagyom a tápozást a francba:) Amúgy fonalalgám nagyon ritkán van, de akkor mennek az algás levelek a kukába és így könnyen karban tudom tartani, csak akk van gáz mikor a hátteremen telepszik meg...akkor körömkefe segít csak:)
Lehet az lesz, hogy leszedegetem az anubis leveleit és hátha megoldódik a gond tápozás nélkül. Bár akkor talán ha marad 2 levele az anubiasomnak :( Vagy emeljem meg a carbo adagolását? vagy csak a profitot nyomjam?
 
Proci said:
Jani 614 said:
Én heti fél h-val vittem lassan lejjebb.Hirtelen ne vidd le az a lényeg.Üdv Jani.
Miért is? :roll:
Hali Proci.Úgy gondoltam ha egyik napról a másikra csökkentem a világítás időtartamát 6h-val azzal többet ártanék!Üdv Jani.
 
pacsilla said:
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a megkövesedett fáról hogyan lehet lepucolni a zöld algát?

Fogkefe, elektromos fogkefe ;) utána pedig vízcsere
 
Kivettem az akiból, próbáltam fogkefével, körömkefével, de semmi változás. Drótkefe az hatásosnak tűnik, de tulajdonképpen így a kő egy részét lecsiszolom, és nagyon lassan halad. Easy Carbo-val is próbálkoztam, de az sem segített.
 
Ha már rá van öregedve nehezebben jön le(meg egyébként is).Az elektromos fogkefét viszont tudom ajánlani.Én is szkeptikus voltam vele,de tegnap kipróbáltam és eszméletlenül bevált.Már el is felejtettem milyen volt a kő színe eredetileg. :D
 
kz710 said:
Ha már rá van öregedve nehezebben jön le(meg egyébként is).Az elektromos fogkefét viszont tudom ajánlani.Én is szkeptikus voltam vele,de tegnap kipróbáltam és eszméletlenül bevált.Már el is felejtettem milyen volt a kő színe eredetileg. :D

Köszi!
 
Azt olvasom a GA blogjàn, hogy ez az egészséges akváriumok algája. Nekem is van de legtöbb a hátfalon, ami elég érthetetlen számomra, de úgy vagyok vele, hogy ha 2 hetente elég picit szivaccsal megdörzyölni, akkor még nem vészes.
 
Biztos leírták már, de zöld pontalga az erős fény, főként természetes fény (rásüt a nap az aksira) illetve foszfát hiányra utal. Ha ezt a két tényezőt megvizsgálod és orvosolod, akkor még 2 hetente sem kell majd szivaccsal dörzsölni! :)
 
Sziasztok!
Egyik kedvenc növényemet megtalálta a zöld pontalga. :cry: Végig olvastam a topicot. Megmértem a foszfát szintet, és nagyon alacsony, 0,05. Ha megemelem a foszfát szintet, el fog tűnni a pontalga a levelekről, vagy azoknak már annyi? Mit javasoltok, mennyire emeljem meg a foszfát szintet?
 
Sziasztok!
Egyik kedvenc növényemet megtalálta a zöld pontalga. :cry: Végig olvastam a topicot. Megmértem a foszfát szintet, és nagyon alacsony, 0,05. Ha megemelem a foszfát szintet, el fog tűnni a pontalga a levelekről, vagy azoknak már annyi? Mit javasoltok, mennyire emeljem meg a foszfát szintet?

Emeld meg. Nincs összhangban a tápozásod a világítással. Vagy valami elszippantja a foszfátot.
0.05 az nagyon alacsony.
 
Köszönöm, megemelem akkor. Mennyi legyen? Ha megemelem, akkor el fog tűnni a levelekről, vagy azok már menthetetlenek? :confused:
 
Nekem is ez volt a problémám. Aztán heti vízcserénél elkezdtem adagolni még 10ml Fosfo-t (64L-es az akvárium), mert alig váltott színt a teszt.
Aztán mióta elkezdtem tolni a CO2-t megint megjelent. Ismét teszteltem és alig színeződött el megint (ADA teszt). Most emeltem 2nyomásról 3 nyomásra a micro+macro adagolását naponta. Igazából Atti mondta, hogy kéne mérni Nitrátot is, hogy milyen arányban van a foszfáttal.
Nap nem éri az akváriumot direktbe. A növények alsó levelei néznek ki silányúl, főleg szerencsétlen reneckii-t viseli meg az eset. De pl az indica is csak a felétől felfelé szép, bár ez talán normális. Jól sejtem, hogy nem kell levele legyen a rotala féléknek alul?
 
Back
Oldal tetejére