• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Ha mobil a növény, dobd be valamelyik garnélás medencédbe és kész is vagy :)
Higított karbós kezelés működik víz alatt is, meg van Viktorék leeresztett vizes, permetezős módszere...
A pontalgát a garnélák nem fogják leszedni. Egyik algaevő sem szedi le, csak ha már döglött az alga.
A carbo kiírtja. Vízalatti fecskendezős megoldás töményen vagy vízfeletti ecsetelés hígítva.
Egy kezelés valószínűleg nem lesz elég. Az Anubias viszonylag jól bírja. Derítsd ki az okot, különben újra visszajön! Ha nem szünteted meg az okát, sosem szabadulsz tőle.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Ha mobil a növény, dobd be valamelyik garnélás medencédbe és kész is vagy :)
Higított karbós kezelés működik víz alatt is, meg van Viktorék leeresztett vizes, permetezős módszere...

Easy carbos ecsetelés? Bár gsa elég makacs jószág...

Kénytelen lesz mobilnak lenni, mert vagy a kukában végzi, vagy rendbe teszem. Carboztatást fogom kipróbálni, de sztem áztatva (kiveszem, beáztatom, leöblítem). Milyen hígítást javasoltok?

Régebben a hidrogén-peroxidot próbáltam kövön, ecsetet és a riccardiát elvitte, de GSA-ra nem próbáltam még, lehet, hogy teszek egy kísérletet, van olyan levél, amit mindenképpen leveszek, mert torz a formája.
 
Kénytelen lesz mobilnak lenni, mert vagy a kukában végzi, vagy rendbe teszem. Carboztatást fogom kipróbálni, de sztem áztatva (kiveszem, beáztatom, leöblítem). Milyen hígítást javasoltok?
Régebben a hidrogén-peroxidot próbáltam kövön, ecsetet és a riccardiát elvitte, de GSA-ra nem próbáltam még, lehet, hogy teszek egy kísérletet, van olyan levél, amit mindenképpen leveszek, mert torz a formája.
A Carbo fürdőt én úgy próbáltam, hogy 1:10 arányban kevertem. Ez egy nagyon erős koncentráció, éppen ezért a növényeket csak 10 percig hagytam benne. A vastagabb levelű növények bírták, a vékonyabbak viszont tönkrementek tőle.

A H2O2-nél nagyon nem mindegy a koncentráció. A 3%-ossal, szórófejjel spriccelve sikeresen kezeltem mohákat, Riccardia-t is. De tény, hogy nagyon óvatosan kell permetezgetni, mert ami töményen megkapja, az kimúlik.
A felszínen képződő hártya kezelésére is tökéletes.
 
Utoljára módosított:
A Carbo fürdőt én úgy próbáltam, hogy 1:10 arányban öntöttem a vízbe. Ez egy nagyon erős koncentráció, éppen ezért a növényeket csak 10 percig hagytam benne. A vastagabb levelű növények bírták, a vékonyabbak viszont tönkrementek tőle.

A H2O2-nél nagyon nem mindegy a koncentráció. A 3%-ossal, szórófejjel spriccelve sikeresen kezeltem mohákat, Riccardia-t is. De tény, hogy nagyon óvatosan kell permetezgetni, mert ami töményen megkapja, az kimúlik.
A felszínen képződő hártya kezelésére is tökéletes ez a kezelés.

Akkor csinálok 3%-osat :) 5%-ossal zöld vizet kezeltem egyszer egy szűrés nélküli agyonvilágított növénynevelőben, szépen besárgult a víz :D Utána egy külső szűrővel és 3 réteg perlonnal kikaptam az elpusztult algákat. Jó buli volt, de halak/garnélák nem voltak az üvegben.

Az 1:10 térfogatarányt jelent?
 
Akkor csinálok 3%-osat :) 5%-ossal zöld vizet kezeltem egyszer egy szűrés nélküli agyonvilágított növénynevelőben, szépen besárgult a víz :D Utána egy külső szűrővel és 3 réteg perlonnal kikaptam az elpusztult algákat. Jó buli volt, de halak/garnélák nem voltak az üvegben.

Az 1:10 térfogatarányt jelent?
10 egység oldatban 1 egység a Carbo. Ha a víz-carbo arányt nézzük, akkor ugye 9:1.
 
igen, ez a térfogatarány :) Ok, köszi!
Víz alatt én töményen szoktam rányomni a carbo-t egy fecskendővel a növényekre, moha kivételével. Buce, anubias, crypto, lilaeopsis rendszeresen kapta, semmi bajuk. Igaz, nem zöld pontalgát, hanem ecsetet kezeltem. Legutóbb ecsetes helena csigákat kezeltem szárazon, feles oldattal, sikeresen, a csigák élnek, alga sehol!
 
Erről írnál pár szót? Vagy "Viktorék" akár, aki már használta? :) Milyen koncentrációjú a permetezős carbo oldat? Köszönöm!
Ezt elsősorban dekorokra használják, de úgy emlékszem, növényekre is alkalmazható.
Én magam még nem alkalmaztam a módszert. Viktor már több helyen is említette, nem tudom hogyan keress rá, talán kérdezd meg őt személyesen. Hirtelen egy említés ugrik be, bár itt nem túl részletesen írja.
https://akvakertesz.hu/threads/a-barlang.5875/page-6#post-299845
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem zöld pontalga elleni harcban. Bruttó 270l-es az akváriumról van szó. A szűrés JBL 1501 plusz egy belső szűrő. Világítás T5 2×54 watt napi 9 óra. Hetente cserélek vizet kb 40-50% Easy Carbo-t adagolom naponta 5 ml. Profitot hetente adagolom vízcsere után 25ml.
A fő gond hogy a növények leveleit támadja és nem is fejlődnek igazán, az üvegről le tudom kaparni.
A világítást 11 óráról vettem le 9-re egy hónappal ezelőtt de semmi se változott.
Bármilyen tanácsot nagyon megköszönnék.
 
Szerintem meg a 9 is sok. A pont algad szaporodik? Mert ha ugyan azok vannak ami a 11 ora fenynel , azok eltunni nem fognak, nem is tudnak. A regi levelekrol vagy le kell kaparni vagy levagni. Az uvegen ha letolodvisszajon? Probald pontositani mennyi tap kell a novenyeidnek es adagold naponta vagy ket naponta. A hetit beleboritod, nagyon sok ido mig elszivjak. Ezert jot az algaknak is boven.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Sok lesz a 9 szerintem is. Én levenném 6-ra, majd szemlélődnék egy ideig. Aztán ha ott minden ok, akkor emelném az időt.
Naponta tápoznék, nem hetente.
Ez a két dolog már segíteni fog. A többit Henrik leírta.
 
Hali!
Köszönöm a válaszokat.
Az üvegről hetente kell lekaparnom az algát
Ha világítási időt leveszem 6 órára akkor a növények nem állnak meg a fejlődésben ?
Honnan tudom hogy mennyi az optimális adag táp a növények? Tudom hogy függ a növények mennyiségétől is.
 
Hali!
Köszönöm a válaszokat.
Az üvegről hetente kell lekaparnom az algát
Ha világítási időt leveszem 6 órára akkor a növények nem állnak meg a fejlődésben ?
Honnan tudom hogy mennyi az optimális adag táp a növények? Tudom hogy függ a növények mennyiségétől is.
En 8 oraba vilagitok. A co 3 oraval korabban indul hogy a villany oltasnal mar eleg co legyen bent. A tapozast mindig a poralgara bizom. Ha megjelenik vissza veszem 1 ml- el. Ha nem vilagitasz sokat es belovod a tapot nem szabadna algasodni. Nyilvan a fejlodes visszabb esik de annyira azert nem hogy ebbol karod szarmazna. Az a lenyeg mire a villany felkapcsol minden oldott szuksegletet taralmazzon a vized.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Erről írnál pár szót? Vagy "Viktorék" akár, aki már használta? :) Milyen koncentrációjú a permetezős carbo oldat? Köszönöm!
Ez engem is érdekelne!
@danyi03 ? @inadsz ? Egy arány tudnátok mondani? Mindenhol csak annyit találtam, hogy a szokásos adagot felhigítva 0,5/1/2 liter vízzel... de kinek mi a szokásos adag? mohákra? kemény levelű növényekre? Köszi
 
Nem kell mindenkit betagelni, dolgozunk am :) a "szokasos adag" 1ml/20l easy carbo eseten es 1ml/40l excelbol
 
A lényeg, hogy legyen hígítva vízzel. És ha ezt is csak permetezed a növényekre dekorokra, nem ráöntöd, akkor valószínűleg mindenféle gond nélkül működni fog.
 
Back
Oldal tetejére