• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

Sziasztok!
Adott egy 200literes akvárium aminek megtuningoltam a világítását 4x39w-ra(3db F865+1db grolux cső)!Elkezdett megjelenni(üvegen+köveken) a barna alga és némileg a zöld pontalga is!
Napi világításom 14-21óráig van!Tápozásom pedig : heti 2x 5ml(kupak) Seachem Flourish + 2naponta 5ml
Seachem Flourish Excel.Szűrés : TETRA EX 1200(esőztetővel fodrozom a felszínt)

Min kellene változtatnom, hogy eltűnjön az alga?

Ez egy sok változós képlet. Milyen magasan van az a lámpa? Tényleg, hal mennyi és milyen van benne? Milyen növények? Ha ezeket már leírtad egyszer akkor bocsi, nem figyeltem.
A barna alga szilikát meg ammónium jelenlétére is utal. Friss indítású akváriumok sajátja. Egy rendes biológiai szűrővel 1 hónap után nem nagyon kellene belőle látni semmit. A zöld pontalga az erősen megvilágított foszfát hiányos akváriumban jelenik meg elsőre. Meg co2 hiánynál, de ez nagyjából szinte az összes algára érvényes. Kéne mérni egy foszfát és nitrát szintet. A nitrát szintnek 16x annyinak kell lennie, mint a foszfátnak. Esetleg a fodrozott vízfelszint is kivenném a képletből. Vagy csak nagyon minimálisra állítanám.
 
Vagy mágnessel (a te üvegvastagságodhoz valóval).Távolkeleti arcoknál olvastam hogy hitelkártyával is reszelik én még nem próbáltam :)

Sok esetben a túl sok fény okozza, illetve a CO2 nem tekeredik el rendesen arra az oldalra. Lehet a szűrő nem tol eleget.
Természetes fény nem éri azt az oldalt?

Most az űj aki indításnál nekem minden falam televolt. Egyenlőre gyenge a szűrőm, és a növények is csak most kezdenek magukhoz térni. Szóval lehet az is hogy még nem állt be az aki.

A kártyás kaparás bevált nekem(y). Kellően hajlékony, és kemény, de mégsem karcolja meg az üveget.:whistle:
 
Sziasztok. Sajnos úgy néz ki hogy nálam is megjelent a pont alga. Olvastam hogy ezt okozhatja a sok fény, co2 illetve a foszfor hiánya. Na most én (112l) re adagolok 3-3 ml micro, macro tápot, co2 mellett. Most arra gondoltam hogy ha növelném a macro adagot hiszen ebben van foszfát is. Mondjuk 4ml-re. És a fényt visszavenném 30 percel kevesebbre. Mert sajnos Po4 tesztem még nincsen hozzá.
 
Sziasztok. Sajnos úgy néz ki hogy nálam is megjelent a pont alga. Olvastam hogy ezt okozhatja a sok fény, co2 illetve a foszfor hiánya. Na most én (112l) re adagolok 3-3 ml micro, macro tápot, co2 mellett. Most arra gondoltam hogy ha növelném a macro adagot hiszen ebben van foszfát is. Mondjuk 4ml-re. És a fényt visszavenném 30 percel kevesebbre. Mert sajnos Po4 tesztem még nincsen hozzá.
Milyen fényt használsz? [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Szia!
Látom használsz UV szűrőt is.
Így sem csökken az algásodás?
Indítás óta használom. Nem csökkent.
Már a fehér dekorkavicsot le kellett fednem egy másik réteggel mert nagyon csúnya volt.
Lámpát is feljebb emeltem. Most kb 20cm re van az aksitól.
Lehet attól, hogy a pirosas növényes csövet kicseréltem egy Eheim 6500k s sima csőre?
 
Valószínűleg a "pirosas növényes cső" nem világított olyan intenzítással, mint az Eheim fénycső.
 
Utoljára módosított:
Valószínűleg sok a fény, bár vannak erős fény mellett is algamentes akváriumok.
Nyilván nincs meg az egyensúly valami miatt.
 
Back
Oldal tetejére