• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld Lámpás

raisechip86

Főkertész
Kicsit megkésve,de szeretnék megosztani egy 72 literes low tech akvát!2016.Április 10.-én indult!Pár adat:60x30x40(72l)6mm sima üveg,Odyssea Dual 2x24w T5 napi 6 és fél órában,Atman CF-600(ISTA Quartzite Glass,Siporax,Lávakő,Perlon)Tropica AquaSoil 9l,Heti 30%-os vízcsere kezelt csapvízzel,tápozást nem igazán tudom belőni(TF tápcsalád)valószínű emiatt van némi zöld por és pontalga.Minden észrevételt szívesen fogadok!

image?id=248298&.jpg
 
Utoljára módosított:
Üdv a naplózók táborában! :)Szépek a növények lowtech létére! Bal elől az HM? CO2 nélkül komoly! :eek:Így tovább!!
 
Szia!
Üdv itt az oldalon.
A lámpa megemelése ismerős.;)
Alakul a dzsungel, jó lett az akvárium.
Írhatnál egy növénylistát.
Carbo-t használsz?
Garnélák vannak?
Kérdésed van bátran, segítünk!(y)
Algamentes akvarizálást kívánok!
Üdv: ZoleeG
 
Utoljára módosított:
  • Növények:hemianthus micranthemoides
  • sagittaria subulata
  • staurogyne repens(2-3 napja frissen beültetve)meglátom mi lesz vele CO2 nélkül.
  • hygrophila pinnatifida
  • hygrophila polysperma rosanervig
  • ludwigia repens
  • rotala rotundifolia(ez a növény valamiért nem akar megindulni)
  • microsorum pteropus
  • limnobium laevigatum
  • hydrocotyle japan
  • proserpinaca palustris Easy Carbot adagolok napi 1 ml-t.Red Rili garnélákból 20 db került betelepítésre.Fogalmam sincs most mennyi van.
 
Kívánom, hogy a Stau megmaradjon, legyen szép gyeped belőle.(y) Nálam nem maradt meg, pedig szépen fejlődött egy darabig.
CO2,fény hiányával magyaráztam. Sagittaria lehet nagyra fog nőni elől.
(Tapasztalat) Nézz be a naplómba, ha van kedved, írtam ezekről.
Carbo-t lehet emelni, algák ellen hatásos.:)
 
Kívánom, hogy a Stau megmaradjon, legyen szép gyeped belőle.(y) Nálam nem maradt meg, pedig szépen fejlődött egy darabig.
CO2,fény hiányával magyaráztam. Sagittaria lehet nagyra fog nőni elől.
(Tapasztalat) Nézz be a naplómba, ha van kedved, írtam ezekről.
Carbo-t lehet emelni, algák ellen hatásos.:)


A te naplód volt amit megmutattam neki elsőnek amikor növényezésre adta a fejét:D.
 
Kívánom, hogy a Stau megmaradjon, legyen szép gyeped belőle.(y) Nálam nem maradt meg, pedig szépen fejlődött egy darabig.
CO2,fény hiányával magyaráztam. Sagittaria lehet nagyra fog nőni elől.
(Tapasztalat) Nézz be a naplómba, ha van kedved, írtam ezekről.
Carbo-t lehet emelni, algák ellen hatásos.:)
Köszönöm Péter rengeteget tanultam tőled és a továbbiakban is szeretnék a low-tech akvarisztikáról sokat tanulni!
 
Sziasztok!Mennyi tápot kéne adni ebbe az akvába?Jelenleg 1ml TF Planter,1ml TF Macro és 2 ml Easy Carbo megy napi szinten!4-5 nap után az üvegen elkezd megjelenni a zöld por amit minden vízcserekor letörlök!Van még némi zöld pont is,de nem vészes!3 napja adok 1ml foszfátot is!
 
Sziasztok!Mennyi tápot kéne adni ebbe az akvába?Jelenleg 1ml TF Planter,1ml TF Macro és 2 ml Easy Carbo megy napi szinten!4-5 nap után az üvegen elkezd megjelenni a zöld por amit minden vízcserekor letörlök!Van még némi zöld pont is,de nem vészes!3 napja adok 1ml foszfátot is!
Szerintem a makróból elég 2 naponta 1 ml-t adni, hogy a nitrát szint alacsonyabb legyen. Persze ehhez nem árt mérni egy nitrát szintet, hogy kiderüljön valóban a magas nitrát szint okozza esetleg a GDA-t vagy esetleg sok a fény.
 
Szerintem a makróból elég 2 naponta 1 ml-t adni, hogy a nitrát szint alacsonyabb legyen. Persze ehhez nem árt mérni egy nitrát szintet, hogy kiderüljön valóban a magas nitrát szint okozza esetleg a GDA-t vagy esetleg sok a fény.
Nitrát lett mérve kb.3 hete és 40-50mg környékén volt,azóta kicsit több vizet cserélek!Tegnap takarítottam a szűrőt is több mint 3 hónap után,volt benne dzsuva rendesen!Fény eleinte 10 cm-re volt megemelve,azt 2 hete felemeltem 15cm-re,de ugyan úgy jön az alga!Foszfátból adhatom a napi 1ml-t?
 
Nitrát lett mérve kb.3 hete és 40-50mg környékén volt,azóta kicsit több vizet cserélek!Tegnap takarítottam a szűrőt is több mint 3 hónap után,volt benne dzsuva rendesen!Fény eleinte 10 cm-re volt megemelve,azt 2 hete felemeltem 15cm-re,de ugyan úgy jön az alga!Foszfátból adhatom a napi 1ml-t?
Azt is mérni kell, mert általában egy ideig szépen elfogy, megköti a talaj aztán ha telitődött, akkor egyik pillanatról a másikra túl is adagoltad és megmérgézed vele az élőlényeket.
 
Azt is mérni kell, mert általában egy ideig szépen elfogy, megköti a talaj aztán ha telitődött, akkor egyik pillanatról a másikra túl is adagoltad és megmérgézed vele az élőlényeket.
Ok,jelenleg nem tudok mérni semmit!Akkor a macro 2 naponta 1 ml megy!Szűrés legyengülése is okozhatja a zöld algát?
 
Szia!
Valóban a nitrát szinted magas lett egy picit. 10-20mg/l környékén jó az értéke. Foszfát értéke 1-2mg/l körül kellene lennie
Próbálj PO4 szintet is mérni. :)
 
Sziasztok!Egy-két változást osztanék meg veletek!Kapott egy fekete hátteret az akva és hűtés terén is bütykölgettem kicsit!Fényt emelem heti fél órával egyenlőre napi 7 órára!Tápozás terén:macrot csak 2-3 naponta adok(1ml)!Micro napi 1 ml,carbo 2ml.Stau gyökeresedik szépen!Úgy tűnik megmarad,bár ez még a következő 1-2 hétben változhat!Plusz bekerült középre egy gyönyörű bolbitis!image?id=248889&.jpgimage?id=248890&.jpg
 
Sziasztok!Újra jelentkezem az akvával!HM kapott egy kiadósabb nyírást és a stau-t is megcsipkedtem kicsit!Rotala a visszavágás óta szebb,erőteljesebb leveleket hoz!A lámpa újabb emelést kapott(kb 22cm-re van a vízfelszíntől)!Világítási időt is emeltem fél órával(most napi 7 és fél órát megy)!Takarító brigád is bővült 3db kékpajzsos cory személyében!
image?id=249101&.jpg
lámpa emelés előtt
image?id=249102&.jpg
és után...
 
Sziasztok!32 literes akváriumot megszüntettem,egy kis Hydor Prime 10-es szűrő átkerült ide!Mai napon kapott egy nagyobb nyírást főként a háttérnövényzet és volt egy 30%-os vízcsere is!Fekete poszter lekerült,nem tudtam normálisan felragasztani,befolyt mögé a víz nem volt szép látvány!Stau régi leveleit eldobálja,de folyamatosan hoz új hajtásokat a gyökérzete is fejlődik,ami az üvegnél elől szépen látszódik!Rotala kezd észhez térni minél többször nyírom annál szebb hajtásokat hoz!Hm,sagittaria és a vízicsillag is rendkívül gyorsan nő!Alga visszaszorulóban van,úgy néz ki megtaláltam a lámpa ideális magasságát!Tápozás jelenleg:1ml TF Planter,0,5ml TF Macro és 1ml Easy Carbo naponta!Világítás továbbra is napi 7 és fél óra!(13.30-tól 21-ig)!image?id=249630&.jpg
image?id=249629&.jpg
 
Back
Oldal tetejére