• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld ecsetalga vs Zöldalga

Status
Not open for further replies.

habee

Főkertész
Sziasztok! :wave:
Ez a két algafaj vívja mostanában a maga kis háborúját 20l-es nanoban(de a zöld ecsetalgák egyre jobban nyomulnak,amúgy valamilyen szemszögből szépek de már kezd zavaró lenni a jelenlétük) nagy bánatomra nem tudok megszabadulni tőlük az Eheim Libertyt lecseréltem Eden 501-re de úgy látom ez is kevés lesz.. :cry:
Vílágítás gyanánt most cseréltem új 2X11W-os White&red kompakt csöveket(red8000k a white 6500k)
2-3 naponta a víz felét cserélem,gondolom ennyi idő alatt nem túl sok Nitrát halmozódik fel :?:
Mindenesetre az algák kitűnően érzik magukat :evil:
Ja és arról nem beszélve,hogy mivel elindítottam az új kockámat(aminek most nagy szüksége van a nagynyomású co-ra) és még nem szereztem be a tűszelepeket,ami kéne az elosztáshoz sajna egy dupla palackos élesztős co pótolja valamelyest a hiányt+Happy carbo..
A víz paramétereiről meg halvány lila gőzöm sincs mivel még mindig nem érkeztek meg a tesztek :evil:
Ha van valakinek ötlete,hogy hogyan mászhatnék ki a slamasztikából szívesen fogadom a tanácsokat :shifty:
:wave:
 
A nitrát felhalmozódás a legkisebb gond. Az ammónia jelenléte és a CO2 hiánya annál inkább.
A világításod erős ehhez a picit gyenge technikához. A 8000 K-es és 6500K fehér és vörös fény egészen izgalmasan hangzik.... :wtf:
A 8000 K általában a hideg kékes fény szokott lenni, a 6500 K pedig a sima napfény. ;)
Egyébként maga a Kelvin párosítás nem rossz.

Vízteszt másnapra:
http://www.greenaqua.hu/kellekek/viztesztek.html?p=2

Távolítsd el az összes algát, amit csak tudsz. Rakj a vízbe amano garnélát.
A fényből vegyél vissza, amíg az algákkal küzdesz és cserélj naponta 50% vizet.
 
Sziasztok,

kb. 4-5 vízcserém volt 100% lágyvízzel. Ezzel egyidőben megérkezett az akviba a zöld ecsetalga. Tudom kezelni a dolgot, mert a legelső akvimnál ugyanez történt, mikor lágyítani kezdtem és egy kis vakarás és easyCarbo helyi kezelés segített, de szeretném tudni hogy egész pontosan mi váltja ki ezt a dolgot, ilyen hirtelen. Tudni kell, hogy semmit nem változtattam a cserevízen kívül, és persze az hogy aquatan helyett seachem primeot használok. A CO2, a világítás ugyanannyi, mint eddig. Tápból picit kevesebb megy. Heti 2 vízcsere mellett 5-5ml GA táp és 2ml EC megy naponta 40l-hez. Eddig 7-eket adtam, de ez még Atti szerint is feleslegesen sok :) Kicseréltem a porlasztót, így lényegesen intenzívebb a levegőztetés éjszaka.

Amit beterveztem:
- pamacsokat levakarom
- EasyCarboval ecsetelem a területet :)
- emelem a CO2-t (amennyire lehet :) )
- csökkentem a világítás időtartamát (8h-ról az előírt 7-re, 0.9W/l :))
- emelem a tápot vissza 7-7-re

Remélem működni fog :shifty:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére