• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld arany

Végre volt érkezésem beüzemelni a dózispumpát. Macro, micro, carbo, és Catappa X-es víz a párolgás pótlására.

Ez utóbbi lett csak rendesen bekalibrálva 220 egység (fordulat?) / 100 ml jött ki. Ez 1,5-2 dl fog naponta adagolni, szoba hőfoktól függően. Kíváncsi vagyok sikerül-e tartani majd a vízvonalat, és hogy bírja-e a pumpa a napi 2-3 perc tekerést, de mivel literes mennyiséget is be lehet táplálni csak nem jelenthet gondot...

IMG_20210227_113655.jpg

A többi pumpát úgy állítottam be, hogy 100ml=100 egység, közben mérleggel mértem, hogy 100 egység mennyi folyadékot jelent, így a beállított ml = egységeként tudom állítani az adagolást.

IMG_20210227_105452.jpg
Kb. 50 ml / 100 egység jött ki nagy általánosságban. Kb. mindenből 2 ml kell, így 4 ml-eket állítottam be. Mérleggel visszamérve, 1,9-2,2 között vannak az első adagolt mennyiségek. Kézzel fecskendővel sem mérek sokkal jobban. Így egyenlőre megúsztam a hígítást, de majd meglátjuk ez a felbontás mire lesz elegendő, mennyire tudom finoman beállítani a tápanyagszinteket.

A vegyszeres csövek kaptak egy-egy visszafolyásgátlót, hogy ne levegősödjenek fel. Egyenlőre csak egyszerűen befogattam őket egy ki és befolyók alá. Később majd kapnak egy-egy üveg U csövecskét. A végüket nem tervezem a vízbe lógatni talán így tisztábbak lesznek.
IMG_20210227_114058.jpg

Hű, most látom, hogy egy kis tisztítás már ráférne az üvegcsövekre :)

Egyenlőre így néz ki az összeállítás:
IMG_20210227_114032.jpg
Majd még kapnak fúrt kupakokat egy kis levegőztető lyukkal az edények. A vegyszeresekben kb. 0,5-1,5 dl folyadék van, hogy ha esetleg még meg is gajdulna a kínai technika, akkor se legyen nagy a katasztrófa. Azért bízok benne, legtöbbeknél jók a tapasztalatok.
 

Attachments

  • IMG_20210227_113655.jpg
    IMG_20210227_113655.jpg
    140.4 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Szia!
Végig olvasgattam, az én szememben ez az akva kész. :D
Valami hasonló kezdés volt nálam, csak CO² nélkül és én raktam bele a kapható leggagyibb "talajból". 😁
Crypto és anubias volt a főgazam.
Lassan raktam bele mohákat 1-2 db-ot, aztán garnélát meg persze Amandát és Otot. :)
Imádtuk is! :D
Eggyetlen bajom volt, hogy nem tudtam stabilan tartani a CRS/CBS csapatot... ezért indult újra normális talajjal. Meg persze akkor is épp költöztünk.
Tök jó olvasni, hogy nektek is mekkora csoda a pár garnéla meg a halak. :)
Szerintem "a foglalkozás elérte a célját". :)


Engem mondjuk "agyonfertőzött" a garnélás világ azóta.... :D Neked is hasonlókat kívánok!
 
Szia!
Végig olvasgattam, az én szememben ez az akva kész. :D
Valami hasonló kezdés volt nálam, csak CO² nélkül és én raktam bele a kapható leggagyibb "talajból". 😁
Crypto és anubias volt a főgazam.
Lassan raktam bele mohákat 1-2 db-ot, aztán garnélát meg persze Amandát és Otot. :)
Imádtuk is! :D
Eggyetlen bajom volt, hogy nem tudtam stabilan tartani a CRS/CBS csapatot... ezért indult újra normális talajjal. Meg persze akkor is épp költöztünk.
Tök jó olvasni, hogy nektek is mekkora csoda a pár garnéla meg a halak. :)
Szerintem "a foglalkozás elérte a célját". :)


Engem mondjuk "agyonfertőzött" a garnélás világ azóta.... :D Neked is hasonlókat kívánok!
Köszönönjük szépen a hozzászólást, jó volt olvasni a hasonló kalandjait! Nálunk inkább a halak, a család többi tagjának kedvencei, de a rákocskák nélkül nem teljes a kép! :) Sok sikert a garnis a vonalhoz! Igen, abszolút éljük a csodát és élvezzük :D
 
Közel egy éve nem írtam, most egy gyors összefoglaló, digest jeleggel.

Ültetőtálba előneveltem némi eleocharis parvula mini-t:
IMG_20210410_171615.jpg

Kaptam érdes békanyálat kiment az össze láng moha:

IMG_20210627_124729.jpg

Júliusban még mindig küzdöttem vele, így a riccardia-nak is búcsút mondtam, legalább 3-4 férfi tenyérnyit dobtam ki, nagyon sajnáltam, de menthetetlenül beletette magát:

IMG_20210717_155658_edit_80381566414296 (1).jpg

Szereztem menő üveg TF-es skimmert, szép és jól működött:

IMG_20210717_153208.jpg

...egészen addig, amíg tegnap el nem törtem. Azelőtt kb. egy hete ráejtettem a dózispumpát ott a másik szűrő ki- és befolyója ment egyszerre a levesbe. Ez egy kicsit megborított. A vízcseréket is meg kell valljuk eluntuk. Feleségemmel átgondoltuk ezt a kipróbálás projektet, húztunk egy mérleget, de végül akvarizálása lezárása mellett döntöttünk, döntöttem. Szép próba volt, most lesz egy csomó cucc eladó. Sajnos az üveg nem érte meg, hogy normális szekrényt kapjon, lehet, hogy úgy más lett volna a végeredmény. Kicsit sajnálom is a rengeteg befektetett energiát, fórumozást, amikor eldöntöttem a lezárást nem is tudtam szinte aznap éjszaka aludni. Összességében sajnos a maximalizmusom nem fér össze azzal az időkerettel, ami a rendelkezésemre áll. Lehetne ezt nagyon szépen csinálni, de vagy 2x ennyi idő kellene hozzá és nem valahogy nem tudunk annyira kötődni hozzá. Most jött egy másik kihívó üvegkocka is lakáson belül: lett egy párduc kaméleonunk. Sokkal kevesebb befektetett energiával nekünk sokkal többet ad számunka, imádjuk, könnyebb hozzá kötődnünk is. De nem vagyunk egyformák, meg kellett próbálni, sajnáltam volna, ha nem így történik, nagy kaland volt élveztem :)

Érdekességképpen megmutatom a nemrég érkezett Denver-t, itt épp kék ruhájában, jó arc :)

IMG_20211006_091214.jpg

Szintén adalékként, terráriummal szédületes gyorsasággal lehet haladni, nem kellett még egy óra sem a kezdeti összeállításhoz. Ok, később még finomítjuk, de kezdetnek tökéletes:

IMG_20211005_222026.jpg

Viszont a napló elején felvázolt terv nem tud kimenni a fejemből, eldöntöttem, hogy ha már van egy szép kis üvegkocka és megvannak a kövek is, meg egy csomó növény, így az eredeti vázlatot wabi kusa formában meg fogom valósítani, ha minden jól megy! :) Látom az is egy szép világ, most vár rám egy csomó ismeret gyűjtés :)
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Válaszok
118
Megtekintések
17K
Back
Oldal tetejére