• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zion Canyon (Garnilandia 3.0)

kopikon156

VIP kertész
Egy augusztusban indított projektet mutatok meg most ebben a naplóban. A víz paramétereit a taiwan garnélák igényeire hegyeztem ki.

Akvárium: 100x45x45 (Opti white, élcsiszolt, edzett)

Bútor: 100x45x100 (ezt majd megmutatom kicsit részletesebben is)

Fény: 4x39w t5 QUAD + külön ledek, fokozatos napfelkelte-naplemente szimulálásra időzítve 4db időzítővel

Víz: RO vízlágyító készülékkel készített ozmóvíz GH+ vízkeménység növelővel visszasózva

Szűrés: JBL e1901, ki és befolyó ágak kettéosztva, így két üveg kifolyó van (17mm) és két üveg befolyó (17mm), amiből az egyik skimmeres. Full Seachem Matrix töltettel, plusz Seachem Purigennel.

Co2: 10kg törpe palack, mágnesszelepes reduktorral, ADA Do!aqua Music diffúzor 40d-vel

Táp és egyéb folyadékadagolás: ATI DP-6 dózispumpával adagolva Green Aqua Micro Macro, foszfát, vas, catappa levél kivonat, valamint a párolgó víz utánpótlás is erre van kötve.

Hűtés: digitális termosztáttal vezérelt 4 db 12mm-es DIY pc ventillátor

Plusz oxigén: 2db Söchting Oxidator Mini két-két katalizátorral

Talaj: 3x9 liter ADA Malaya és 2x3 liter ADA Malaya Powder

Dekor: kb 40-45 kg Indiai megkövesedett fa

Növények (kb. 25-30 cserép):
Alternanthera reineckii Mini
Pogostemon helferi
Eriocaulon polaris
Hydrocotyle Verticillata
Hemianthus callitrichoides
Eleocharis acicularis mini
Eleocharis acicularis
Hygrophila Pinnatifida
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Anubias nana mini
Rotala macrandra 'Red Mini'
Staurogyne repens

Állatok:
25db Caridina Cantonensis sp - Taiwan garnéla
50db Clithon corona - Süncsiga
50db Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac
6db Otocinclus - Törpe szívóharcsa
6db Sewellia lineolata - Palacsinta algázó
5db Paracheirodon simulans - Zöld neon
5db Systomus pentazona - Ötöves díszmárna


Hirtelen felindulásból ennyi. Majd folyt.köv.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sokat sejteto nev, es varos folytatas! :woot: Ne legyek telhetetlen, eleg volt vegiggondolni a technikat/florat/faunat, deee... kepek? :angelic:
 
Szóval a bútor:
Sokat keresgéltem, de sehol nem találtam olyat amit szerettem volna, ezért bútorasztaloshoz fordultam.
A szín az calvados lett, mint minden más a nappaliban.
Az egyik problémám a magasság volt. Nem szeretek hajolgatni, azért, hogy belenézzek, valamint amit bele terveztem technikát ahhoz szükség volt nagy belméretre, ezért 100 cm magasra lett készítve.
Az alsó, a felső valamint a két oldalsó lap dupla bútorlapból készült. Az élvédőzés 2mm abs.
Az ajtók becsapódásgátlós zsanérokat kaptak, valamint került rá bútorzár (gyerekzárnak).
A szekrény alá 6 db belülről állítható, szintezős láb került, ami egyenként 400 kg-ot bír.
Ledvilágítás került bele és egy mágneses szerszámtartó az ajtóra, mindkettő a svéd bútorboltból.

ssCqywG8C69Y-PF16PLKBqtuXsIXLvSYMlguTzPdg5vS8f1nXX9ovHCUHEoVeXP9O9x0j_HbkzqY363ppE=w1020-h765-no.jpg
wWUayFB7ATUsBcySNRth5mVqQITdTcFwj7m7_ZrkzZ7zQDO8sN8PEu50nfUAeXe2Bdbsmopv-eT5FCM49QY=w574-h765-no.jpg
X_fJCl2Sdi7x7uh77q94agttgHfZ_vDOxLPM3tZE09xHuD0KZy0aMte2ySVQJnU16daP8HfRmh_ssVf9qXo=w574-h765-no.jpg
 
Utoljára módosított:
Szóval a bútor:
Sokat keresgéltem, de sehol nem találtam olyat amit szerettem volna, ezért bútorasztaloshoz fordultam.
A szín az calvados lett, mint minden más a nappaliban.
Az egyik problémám a magasság volt. Nem szeretek hajolgatni, azért, hogy belenézzek, valamint amit bele terveztem technikát ahhoz szükség volt nagy belméretre, ezért 100 cm magasra lett készítve.
Az alsó, a felső valamint a két oldalsó lap dupla bútorlapból készült. Az élvédőzés 2mm abs.
Az ajtók becsapódásgátlós zsanérokat kaptak, valamint került rá bútorzár (gyerekzárnak).
A szekrény alá 6 db belülről állítható, szintezős láb került, ami egyenként 400 kg-ot bír.
Ledvilágítás került bele és egy mágneses szerszámtartó az ajtóra, mindkettő a svéd bútorboltból.

MdpNfP0D6aSiPAqHE5Z7BKwojTkqgErudAkPyPthwmBiCuLDsVzazL08qc76pwtnij8BGRGTtTEuNh5rLojAs2p8IBK-kzGQCgZbzxSK0ysk_ki3kXG4lz5qYB0RZ64ZnMJNQFlBd9FkisUMlEAPAic1YIVPhacng1et3JPfWs9DdzU2cXxmFxfjkG3PYMvOhuSsAO60cmvYnX2ImkB0gTiFo-Q6Nw3K1Frd_8i6Q62ECZfAnwRw6otOjvRG7JwEACMiLLIDh7g0PFUY7YhPPx6fKJ_R8B9SzX84tce68PtGfhWEQhG4ItPaYcXnNHIEB41alCxX_qAzkcGDKVxq7BYzJiApZ0oqkYg2v4wcNKqcuQvSSjXk3X8SnDKtJ7rATqicJMtRLb4EIfxr7JHd8kkkgA2QFKiQbV-gruNQndl7wmtW-SlIm6oVV07rnAxPnuis4WE3QDKDM65a1jiS1Pv2tbw6ppE33PZPRWq3qNErqLZgyCSESwMAHpP8-EBak2RU1NXIsxQ-JGrGV_kevIY4wsP4RYQPVgzxG1BJMY_9vNGof4q1GrB0ELG0aEeiUNkHR6yQRwJmhkQ9wf6vyIXgrZjASb9HGuuUpITnXw=w1020-h765-no



4FjAJykx-mRzLe7CCWCXNm7m3mLuLSwjtRayFj2OvGUZf7kYsYjnJ7NBmFf8p73zMCMP_rleA6QsyDVhzvIOUGDeSANjsCAeS2LAlWUeUVsutbQnfLXMaFKIScC1Ru5Gzff61tazANxChfPVfyMQoOvCN7-PJv55rHWx4odnmI1IZy_Xao3vLOuDnK8YZWWJ88_xqM5cyMoa4GJA6dtR2w9MeFaWlx55SuqRM79KJoJMW07dlHeQN62qoRJb_bMlOAgj3Yyao_Ia_gNiQXPfUJd4mXWaUKBHTeGN54G4M6fuB9kMUDfpzDLjnTJzmRE6Y0mJ9Azwq6WIwSipqSI8Ri6k_Jr9_mxQtTf3FHlb6bd87Z0P30_C2_CwAtgWNm0Sf_Ea6ZmuPnC9LcI3qtM-YPQop7p99g0UnscXvHwFEEobbfUQNsUi_hJdOHUrYWGcEZ3pW4Mp2tknVEBfVOepMVRr5mz8Eo6gcrOYJsC0j22Djv83ta_m9xhA_MZhTHLKGeEnr5imIzPvY77cSLkWgE7zLKXfpbiFomHKTT7jHLPc1EmYayWfeI_3-YsL_J_zlkrPQN28LvmV3_ZBFo3-a-j7iyqax9lR4kiDHQsolw=w574-h765-no


i-V3sMdDtqP9WurKb4lxaD5EptnTO6LkhyWBL3m5FI8-6E7FsO6tn5E0X3fY-5Ic7zgUwo1b3jdg-DGEEt6h5758PaTzXymzbkG7eF6kzzsjJIGRpuhyzDu9hg0tYWHjCogyv3LE9tODWk_Fh7GuoFfU4k5I0vQeNlfwpR0xz-_FrwYdn-v1aFAA5kWdpoZNLAM3iYLKiH-3ibRtWg2Gm-GNg6Su9kZFovwtlgUdnFZyXz8vMHlL1vFy6jg9Ko-mEYbWc3sZ4NhPwCqB9rHcMF8hv2jjlHheYz8Yw-QWQyu6fxETYMR_kYJ5En230Si0H3HZ28Phr5VWfpYxiEKOYweQnt4WB8Ic91ZEh5H6UTTKA9jVwWS2nEWHwRrWKpUsGiw485EhIP0LveFOSIUAtu-XgKv-hVMgzUCGrbDiyrtDC6FwZqOnq4EqXXG__JTp2coGlrgXKuBv5d5Wsl7s0tGpH61qCMrxBL6aMWArhhNqMYXWhNrYSxLgQ4i4QXPluYw3ITOf_p9bVo72QVUIIig3GzYbsLjUYtI2r1Zp0n84x-6WNiJP4TRlSDiJVBu8Op2czhbVgu0p81UYkZpPnjDlml22MxN2oIUFJoS7fg=w574-h765-no

nem látszanak a képek :(
 
Építés:
Első körbe vettem 2 nagy zacsi talajt és egy kis zacsi aprószemcsés talajt, valamint huszonpár kiló követ. Ezt pakolásztam egy darabig, ebből lett ez:
hewA9-0IHYzMRGq3sfTTSzP7KNMNagQ9dLNDX3696PX5RtvO-3HLFz63avg18isiw2SdONRd8IVoPwWnPGg=w574-h765-no.jpg

Ebből sok canyont nem néztem ki, ezért elhúztam vissza a boltba és hoztam még egy nagy zacsit és egy kicsit, valamint még huszonpár kiló követ :D
Nekiugrottam újra, itt már használtam polisztirolt is emelésnek:

XOwzQiTZXjN8gCB8lCwuQ63lk3AqQPvRPwm_qmNAmBfOinSOV6_0bv3BTeO0GFgk_6ZnKpKkryQ4xRpdI8=w1020-h765-no.jpg

A terv az volt, hogy középen összepakolok egy hegyet, melynek a tetején lesz egy kis fennsík, hogy oda is tudjak ültetni növényt, a maradék teret meg berndezem izlésesen, hogy több részre osszam a teret. Igaz így lett két tér, a jobb és a bal hátsó, ami szembe fotózáskor nem látszik, de én nem versenyre csinálom, hanem a nappali díszének.
Az építés és ültetés után ez lett a vége:

lwV_e4OUGsDjSQwzjiXHZv5FGbSjj7x4HydXcA8hsiUI3_JRYKQrLVyi-SZJrkd7n3FFe0dE2t0X2xcJbI=w1360-h765-no.jpg
sHkhovPftizLf8f7GFpZx0QGPtZ2W6PGzDwdg2oLMM1HpZPxn2htg5OXgiiPo7rImnis1hMgxbB2PD_Onc=w1020-h765-no.jpg
vGdjcxDb5NHKK3_xYns8c3azLbLkGLHUOaU5uj2V4T3lEbU4_nNQp8AtN3OKqsg2wx2jFZbTRhYyjHgFys=w1020-h765-no.jpg
i-kZf5DcVd3Lvpr6VpfJXFu8qJdrK1QkJqxruLcsDg_JNLWZaKk4ICpK69mRlnAi60NIGKnvk1x_sKLiKU=w1020-h765-no.jpg pHBeCmtJiA3n90kHF1IvMThF6w5dog4okiDKdZ-jDW59CkIrrhlfYitk_nvI52-uZqgBspqF6DHytryGwE=w1020-h765-no.jpg
mk0S-WktdVT4VafdTPCrgSBUTTlWyLJpl5R-NXPLykLQQM7McwPlFbx-KG91_qZ0Gs1fr4MbIl31roUbcs=w1020-h765-no.jpg
u-vU4_dfSX1_HhrbvgMZAX4esY3Jy7lcmN8ZHN9MsTmXQDAwfaDfajR6HZv-sCAxP1m2Lx_OZXD918xWHE=w1020-h765-no.jpg

Később történtek növénycserék, de erről majd később, most hirtelen ennyi.
Folyt. köv.
 
Építés:
Első körbe vettem 2 nagy zacsi talajt és egy kis zacsi aprószemcsés talajt, valamint huszonpár kiló követ. Ezt pakolásztam egy darabig, ebből lett ez:
View attachment 44273

Ebből sok canyont nem néztem ki, ezért elhúztam vissza a boltba és hoztam még egy nagy zacsit és egy kicsit, valamint még huszonpár kiló követ :D
Nekiugrottam újra, itt már használtam polisztirolt is emelésnek:

View attachment 44274

A terv az volt, hogy középen összepakolok egy hegyet, melynek a tetején lesz egy kis fennsík, hogy oda is tudjak ültetni növényt, a maradék teret meg berndezem izlésesen, hogy több részre osszam a teret. Igaz így lett két tér, a jobb és a bal hátsó, ami szembe fotózáskor nem látszik, de én nem versenyre csinálom, hanem a nappali díszének.
Az építés és ültetés után ez lett a vége:

View attachment 44275
View attachment 44276
View attachment 44277
View attachment 44278 View attachment 44279
View attachment 44280
View attachment 44281

Később történtek növénycserék, de erről majd később, most hirtelen ennyi.
Folyt. köv.
Mondtam már neked a múltkor is, mikor nálad jártam, hogy nagyon jók ezek a kövek.(y)
 
Kb 2 hónap múlva így nézett ki. Szinte mindent hagytam nőni úgy ahogy akart, csak az acicu-t (ez képen nem is látszik, mert a fennsíkon van) és a hc-t nyesegettem.

F-6OIVwIRqXNKNK3-lkvQr_r5xiKudINSGIdVlrJQHEe0Xwx7lQc4a_VWQdFRQmxAFAve4_5LgJu9oyarU=w1600-h687-no.jpg

Mivel a Rotala red mini elérte a felszínt, ezért a topolással egybe kötöttem egy teljes nyírást, igazítást. Egy két növény át is került máshova.

Q8M7YrYg2fbXozZ8ye4p12q9ByRzKqgqO1tLH_7sNz8VQDHnnJZaMgXIYAaqnPk9vYjoMfsbQCeBPrLeIA=w1600-h687-no.jpg

Jobb képeket nem igazán tudok csinálni :( viszont most nem is baj :) mert bedurrant a cyano és a rhizo. Jelenleg harcban állok velük. Változtattam a tápozáson és a co2 beoldáson, amikor bekerültek a taiwanok és valószínű ezért borult fel az egyensúly, most igyekszem visszahozni.
 
Nagyon szépek a növények, hangulatosak a kövek és a piros növénnyel is harmonizál. Bejött középen a halmozott kőrakás, kimondottan western hangulata volt, sajnálom, hogy most megszűntek létezni és kitakarja a sok növény.

Süncsiga mennyire vált be? 50db/200L = 4L/db. Gondolkodtam egy nagyobb mennyiség beszerzésén, kb hasonló arányban gondoltam, de látom, hogy a bal oldali egyedül álló köved algás. Ezek szerint az 50DB az kevés? A jobb oldali meg tiszta. De lehet csak a kép csalóka.
 
Nagyon szépek a növények, hangulatosak a kövek és a piros növénnyel is harmonizál
Köszi! Eleinte sok volt az ugyanolyan színű növény, mint a kövek-talaj, ezért, ezeket ritkítottam rendesen, hogy ne olvadjon egybe.

Bejött középen a halmozott kőrakás, kimondottan western hangulata volt, sajnálom, hogy most megszűntek létezni és kitakarja a sok növény.
Benne van a folytatásban a ritkítás, majd kiszedek onnan némi hc-t és pinnatifida-t, de előbb most az algák ritkítására hegyezem ki a hangsúlyt.

Süncsiga mennyire vált be? 50db/200L = 4L/db.
Amikor bedobtam őket, akkor kb 3 nap alatt kifényezték a full diatom-os akvát, szóval brutál hatékonyak.

Gondolkodtam egy nagyobb mennyiség beszerzésén, kb hasonló arányban gondoltam, de látom, hogy a bal oldali egyedül álló köved algás.
Az ott cyano, tudtommal azt semmi nem eszi meg. (viszont könnyen lesszippantható) Amit eddig megfigyelésből szerintem megkajál, az a diatom-zöld por-ecset.

Ezek szerint az 50DB az kevés? A jobb oldali meg tiszta. De lehet csak a kép csalóka.
Teljesen jó az 50 db, és ecsetem kialakulóban sem volt (ez az egy állat aki zabálja), pedig van áramlás (JBL1901)

Viszont ennyire lágy vízbe (130 tds)(jav.ítom:ilyen savas vízbe ph 5.5-6) nem veszek többször szerintem sünit. Kb 20 csigaházat már kiszedtem üreset. Pedig vettem nekik kimondottan csigakaját (denerle)és kapták etetőtálkába, hogy lássam eszik-e (jobb oldalon középtályt látható az utolsó képen), de soha nem ment rá egy darab se. Halak is csak akkor néztek rá, ha ki voltak éhezve.
 
Utoljára módosított:
Eleinte sok volt az ugyanolyan színű növény

Bevallom nekem az tetszett a legjobban, volt egy piros ösvény a piros sziklákhoz. Annak üzenete volt. :)

Amikor bedobtam őket, akkor kb 3 nap alatt kifényezték a full diatom-os akvát, szóval brutál hatékonyak. Az ott cyano, tudtommal azt semmi nem eszi meg.

De jól hangzik. Nekem csak az ecsetalgával van gondom, de azzal nem tudok mit kezdeni. Már ezer féle képpen állítottam a 2 lily-t, de inkább ott van ecset ahol nincs áramlás vagyis ahova nem jut CO2. Akkor veszek még a héten egy marokkal. Cyanom még sosem volt. Nekem mindig több a nitrátom mint kellene, Cyano meg az alacsony nitrátra durran be.

Viszont ennyire lágy vízbe (130 tds) nem veszek többször szerintem sünit. Kb 20 csigaházat már kiszedtem üreset. Pedig vettem nekik kimondottan csigakaját (denerle)és kapták etetőtálkába, hogy lássam eszik-e (jobb oldalon középtályt látható az utolsó képen), de soha nem ment rá egy darab se. Halak is csak akkor néztek rá, ha ki voltak éhezve.

130 TDS az nem rossz 10-es KH kb (?) Süncsigára azt mondják 8-15 KH keménység amit szeret. Inkább a PH-ra érzékenyebb 7,2 az alsó határ amit elbír és az nem mindenkinek van meg. (mindezt csak olvastam, még sose vettem) Viktor is írja, hogy 120-150 mire be szokták lőni az akvákat RO után. De miért nem sózol utána egy picit ha alacsonynak érzed?

Általában 120-200 között mozog a TDS érték minden akváriumunkban attól függően, hogy milyen dekorok esetleg garnélák vannak bent. De jellemzően inkább az alsó részre lövünk. 120-150.
 
Utoljára módosított:
Inkább a PH-ra érzékenyebb
Igen jól mondod, a savasság a baj, nem a lágyság (hülyeséget írtam, be is írtam egy javítast az előbbi hsz-be)
Ezeken pedig azért nem variálok, mert taiwan garnéláknak van beállítva a vízparaméter a ph az kb 5.5-5.8 a tds pedig fix 130 egy hét alatt max 140 re módosul, szóval elég stabil.
 
Mint említettem harcolok algákkal. Nos a cyano betakart mindent. Már kétnaponta szívogattam le gumicsővel. Ezért most elvesztettem black out szüzességem. 7 napos sötétkúrát adok neki. Utána remélem, hogy könnyebben egyenesbe hozom a dolgokat.
Co2 és tápozás kikapcsolva. Az oldalfalakat lealufoliázam, hogy ne szűrődjön be fény a takarón keresztül se. A tetejére rátettem az autó tetőcsomagtartóját, hogy ne essen bele középen a takaró. Kihasználva a tetőcsomagtartó adta lehetőséget, betettem rá a termosztáttal vezérelt diy 4 lapátos ventillátoromat, mert letakarva kicsit melegedett a víz, plusz így jó légcsere lesz a takaró alatt (a letakarás pont hagy utat a légcseréhez, egyik végén be tud menni, a másikon ki a levegő). Szépen tartja is 23-24 fok között.

IWrJrwQE1_nLIviBDf5_RG7EgHdt2yABWBp7Of7LruRjBDnKgyrzDoLihSoS15RlA3YCokEnquPx7-IdFk=w1254-h940-no.jpg
S7025Vzn5hW4FhH5Hr9eWuabqt3CmpyIYhcn8aH-gEbF9okJipqwrpx9grsbmxH-FrmYaRYpcS5WIjBUlzc=w705-h940-no.jpg
GTij6ijhxIxSHyTK9aIHNmERMXdURCFvSlPfEcFioe3NZk7DvP_6bxq36gBM3mE0f2T4ACE057RQ1ImJqnY=w705-h940-no.jpg
03oPPiwPEjMBfpl8Se7gpzfIaXnHlNaXneeKXer80WOZToY8OlO79G0Eh3aZO2F8Ro_hKaZmFD9ESlXFiI=w1254-h940-no.jpg
 
A sőtétkúra leleplezése után teljesen eltűnt a cyano és a rhyzo. Ennek már egy hónapja és azóta sem jött vissza. Egyedül fonalam maradt a köveken, de az kezelhető. Visszaállítottam a co2-t 0-24-ről a világításhoz időzítve. (előtte akkor jött az algabumm, mikor átálltam 0-24-re és a tápon is visszavettem akkor) Valamint feleannyit etetek, mint előtte. Mindjárt keresek egy képet a kúra utáni leleplezésről és feltöltöm.
 
Nagyon tetszik a hangulata, főleg az alga-harc előtti (a köveken azok a hc "sapkák":)(y)). Tervezed később a kövek visszazöldítését?
A taiwanok hogy érzik magukat?
 
Nagyon tetszik a hangulata, főleg az alga-harc előtti (a köveken azok a hc "sapkák":)(y)). Tervezed később a kövek visszazöldítését?
A taiwanok hogy érzik magukat?
Hc-t nem hiszem hogy újra rakom. Szerintem ez már így marad bontásig. Bár sose lehet tudni, mikor száll meg az ihlet az alkotáshoz.
Taiwanok jól vannak, elhullást még nem tapasztaltam.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére