• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zeolit

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Nekem a szűrőben van 1kilónyi zeolit.Valaki használt már?Mit szűr ki a vízből,tápanyagok,vegyi anyagok tekintetében?Egyáltalán mi a véleményetek róla?Tengeri akváriumoknál,kerti tavaknál előszerettel használják.
 
Hali!

Én használom már sok éve---csak mióta növényest rendeztem be abból szedtem ki.
Sok hasznos tápanyagot kiszed a vízből, nem csak az ammóniát, holott tulajdonképpen arra hivatott.Tehát amit Te valahol beadagolsz, ő kiszedi.Nem állítom, hogy mindet, de valamennyit igen.(A tengerinél a zeovit változatát így használják(durván megfogalmazva)hogy kiszednek vele sok mindent, szinte sterilizálják a vizet, és ellenőrzött módon célirányos etetéssel és adagolással fenntartanak vele egy mesterséges egyensúlyt.)
Bár ha telítődik, akkor már nem szed ki semmit a vízből, de legalább nem is engedi el a káros anyagokat.
 
Köszönöm!Nem is gondoltam , hogy közületek sokan használtok ilyet.Az ammónia megkötési képességével tisztában voltam,de hogy mást is kiszed a vízből,arra akkor kezdtem gyanakodni és hogy ez lehet a probléma,mikor láttam a növényeim hiánytüneteit.Csak megerősítés miatt kértem valaki véleményét.Sügeres és diszkoszos akváriumokban kifejezetten jó lehet,ahol nincsenek növények.
 
Re: Algásodás

sziasztok

már egy félórája keresem hogy milyen topicba írjak....
elnézést ha nem jó helyen írok..
egy kis segítségre lenne szükségem:

a zeolittal szeretnék szűrni csak nem tudom hogy kiszűri e a vízből a tápoldatot? :?:
 
Válasz kettővel feljebb:

Re: Zeolit

HozzászólásSzerző: jojo » 2009.06.23. 18:44
Hali!

Én használom már sok éve---csak mióta növényest rendeztem be abból szedtem ki.
Sok hasznos tápanyagot kiszed a vízből, nem csak az ammóniát, holott tulajdonképpen arra hivatott.Tehát amit Te valahol beadagolsz, ő kiszedi.Nem állítom, hogy mindet, de valamennyit igen.(A tengerinél a zeovit változatát így használják(durván megfogalmazva)hogy kiszednek vele sok mindent, szinte sterilizálják a vizet, és ellenőrzött módon célirányos etetéssel és adagolással fenntartanak vele egy mesterséges egyensúlyt.)
Bár ha telítődik, akkor már nem szed ki semmit a vízből, de legalább nem is engedi el a káros anyagokat.

;)
 
Sziasztok,

erdeklodnek mi a jelenlegi velemeny a zeolittal kapcsolatban? Senki nem ajanlja novenyes akvariumba? Kicsit olvasgattam a temaban, es allitolag pont azert szeretik a kerteszetek, mert a megkotott tapanyagokat a tapigenyhez igazodva lassan visszaengedi - mielott ratalaltam itt a forumon vettem is belole egy adaggal, gondolvan JBL Florapollal keverve talan jo taptalaj lehet belole.
 
Sziasztok,

erdeklodnek mi a jelenlegi velemeny a zeolittal kapcsolatban? Senki nem ajanlja novenyes akvariumba? Kicsit olvasgattam a temaban, es allitolag pont azert szeretik a kerteszetek, mert a megkotott tapanyagokat a tapigenyhez igazodva lassan visszaengedi - mielott ratalaltam itt a forumon vettem is belole egy adaggal, gondolvan JBL Florapollal keverve talan jo taptalaj lehet belole.

Én odáig tudom, hogy megköti. Ez ilyen bullshit jellegű, hogy a "megkötött tápanyagokat a tápigényhez igazodva visszaengedi", mint a mosópor foltkeresővel :ROFLMAO: A tápanyagot megköti és nem engedi vissza, ezzel tápanyag hiányt kiváltva. Nem véletlenül nem használja senki.
 
Szia girhes!

Sziasztok,

erdeklodnek mi a jelenlegi velemeny a zeolittal kapcsolatban? Senki nem ajanlja novenyes akvariumba? Kicsit olvasgattam a temaban, es allitolag pont azert szeretik a kerteszetek, mert a megkotott tapanyagokat a tapigenyhez igazodva lassan visszaengedi - mielott ratalaltam itt a forumon vettem is belole egy adaggal, gondolvan JBL Florapollal keverve talan jo taptalaj lehet belole.

Annak idején kitalltam egy szendvics táptalaj kombinációt, majd mikor elmondtam tapasztalt akvaristáknak pont a zeolit miatt körberöhögtek!
Aztán rátaláltam a tavi növényekhez használt földkeverékre és mikor nedvesítettem mit találtam benne nem kevesett ..........
naná hogy zeoloitot!
Nem hiszem hogy az én ötletem Hollandiáig utazott, inkább valószínű nálam okosabb emberek hamarabb rájöttek hogy valamilyen káros bomlástermékeket semlegesít a talajban!
Ennyi.

A.ttila
 
Szamtalan helyen olvastam mar, az aqua medic gyart is zeolit alapu taptalajt akvariumba Terralit neven. Kulfoldi forumokon meg (es most ne gyujtsatok fel :) ) tobben is hasznalnak zeolit/bentonit/laterit tartalmu macskaalmot, amit elobb novenytappal toltenek fel.

A.ttila: Igen, az eredeti otlet nekem is akkor jott, amikor az egyik barkacsaruhazban nezelodve kerti toba valo novenytapot lattam. Ebben a formaban 2.500.- korul adjak kilojat, ugyanebbol ket sorral arrebb "uresen" 500.- korul volt 1,5 kg.
 
Szamtalan helyen olvastam mar, az aqua medic gyart is zeolit alapu taptalajt akvariumba Terralit neven. Kulfoldi forumokon meg (es most ne gyujtsatok fel :) ) tobben is hasznalnak zeolit/bentonit/laterit tartalmu macskaalmot, amit elobb novenytappal toltenek fel.

Azt tudom elképzelni, hogy miután telítődött elkezdi visszaengedni a dolgokat a vízbe, de mindent amit megkötött jót és rosszat. De ez azért nem egyenlő azzal, hogy a tápanyag igénnyel egyenértékben.
 
Én megmondom őszintén nem teljesen értem, sok helyen írják, hogy kerti -tóba, akár akvárium aljzatként is lehet használni.. Én nem aljzatként akarom hanem egyszerűen nagyobb szikla darabokat akarok díszként beletenni , csak nemtudom h szabad e .. egyik helyen azt írják nem szabad mert mindent megköt másik helyen h pont jó.. kevés növényes sügeres akváriumba menne .. ha inkább káros nem teszem be de marha jól mutatna az akváriumban köszi a választ előre is
 
Back
Oldal tetejére